iPad Modeli Nasıl Anlaşılır ? [iPad Modelini Öğrenme]

iPad modeline nereden bakılır ? iPad modeli nasıl anlaşılır ? iPad modeli nasıl öğrenilir ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında iPad modelinin ve model numarasının nereden görüntülenebildiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Apple, ilk iPad modeli ile karşımıza tam 10 sene önce çıktı. Teknolojik bir devrim niteliğinde olan iPad’ler geçen her sene ile birlikte kendini daha da geliştirerek bizlere neredeyse bir bilgisayar deneyimi sunmaya başladı.

Gelişen teknoloji ile birlikte artık bizlere bir çok noktada kolaylık sağlayan iPad’ler hayatımızın bir parçası konumuda geldi. Özellikle iş ve eğitim alanlarında bir çok kullanıcı açısından işlevsel ve faydalı olan iPad’ler bunun yanı sıra taşınabilir bir eğlence merkezi konumuda da geldi.

Her geçen sene yeni model iPad modelleri ile karşımıza çıkan Apple’ın bu zamana kadar bir çok iPad modelini piyasaya sundu. Apple’ın sıfır (açılamış kutu) halinde olanlar iPad modelleri ise piyasa da 2000 ile 10000 TL arasında değişiyor.Piyasada onlarca model Apple iPad yerini buluyor.

Bu sebeple bir çok iPad kullanıcısı şu an kullanmış oldukları iPad modelini bilmeyebiliyor ve bunu öğrenmek istiyor. Her ne kadar iPad modeli cihazların kutularının alt kısmında yer alsa da her kullanıcı sahip olduğu cihazın kutusunu hala saklamıyor olabiliyor.

Bizde bu yazımızda iPad cihazlarının modeli öğrenemeyen ve iPad cihazlarının modelini ve model numarasını öğrenmek isteyen Apple kullanıcılarına bu bilgilere nereden, nasıl erişebileceklerini adım adım gösterdik. Aşağıdaki belirttiğimiz adımları uygulayarak Apple iPad cihazınızın modelini pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

iPad Modeli Nasıl Öğrenilir ?

Apple iPad cihazınızın modelini, model numarasını ve cihazınız hakkında tüm bilgilere cihazınız üzerinden pratik bir şekilde erişebilirsiniz.

Apple iPad cihazınızın modelini öğrenmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”GENEL” seçeneğine dokunun.

3- Ardından genel ayarları sayfasında en üstte yer alan ”HAKKINDA” seçeneğine gidin.

Bu adımların sonunda karşınıza iPad cihazınızın hakkında bilgiler çıkacaktır.

Bu kısımda cihazınızın adına, kullanmış olduğunuz iPadOS sürümüne, cihazınızın modeline, cihazınızın model numarasına, cihazınızın seri numarasına, garanti durumuna ve dahasına erişebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarının modeline ve model numarasına nereden bakıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.