iPad Ekranı Nasıl Döndürülür ?

iPad ekranı nasıl döndürülür ? Apple iPad ekranı nasıl çevrilir ? Apple iPad ekranı döndürme açma/ kapama nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazınızda ekranı nasıl döndürebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar..

Akıllı telefonlara ve tablet bilgisayara kazandırılmış en önemli özelliklerden biri hiç şüphesiz ekran döndürme özelliğidir. Bu özellik kullanıcılara bir çok noktada kolaylık sağlamaktadır.

Kullanıcıların bu özelliği kullanmayı en çok tercih ettiği nokta ise genellikle videolar oluyor. Kullanıcılar izlemek istedikleri videoları dilerlerse tam ekran (yatay) şekilde izleyebiliyor.

Bunun yanı sıra sıra bu özellik bizlere yatay bir şekilde geniş açılı fotoğraf çekimlerinde ve bazı internet sayfalarında gezinirken avantajlar sağlamaktadır.

Cihazların kullanıcılar sunduğu bu özellik ise oldukça pratik ve hızlı bir şekilde kullanıcı tercihleri doğrultusunda açılabilmektedir. Kullanıcılar ekran döndürme özelliği açarak diledikleri an cihazlarını yan olarak çevirdiklerinde ekranlarının yatay şekle gelmesini sağlayabilmektedir.

Peki iPad ekranı yan nasıl döndürülür ? iPad ekranı yatay şekilde nasıl kullanılır ? Aşağıda sizlere iPad ekranının nasıl döndürülebileceğini gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak iPad ekranınızın ekranını yatay bir şekilde kullanabilirsiniz.

iPad Ekranı Nasıl Döndürülür ?

iPad ekranınızı yan döndürmek (yatay bir şekilde kullanmak) için;

1- İlk olarak cihazınızın ekranının sağ üst köşesinden aşağıda doğru parmağınız ile hamle yaparak ”Denetim Merkezini” açın.

2- Ardından karşınıza çıkacak olan denetim merkezi kısmında yer alan ekran döndürme ikonuna dokunun.

Artık cihazınızı yatay konuma getirdiğinizde cihazınızın ekranı çevirmiş olduğunu yöne doğru dönecektir.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

NOT: İlgili ikon kırmızı renk tonundayken cihazınızın ekran döndürmesi kapalı, beyaz renk tonundaysa ekran döndürme özelliği açık durumdadır.

”Bu yazımızda sizlere iPad’de ekran döndürme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.