iOS 12 Ne Zaman Çıkacak? | Hangi Cihazlara Gelecek?

iOS 12 Ne zaman gelecek? Hangi cihazlar ios 12 güncellemesini destekleyecek? iOS 12 ile gelecek olan yeni özellikler neler? iOS 12 tanıtımı ne zaman olacak ? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. 

Apple’ın merakla beklenen iOS güncellemesi hakkında bilgiler gelmeye başladı. iOS12’nin tanıtımı çok yakında yapılacak. İşte iOS 12 hakkında tüm detaylar..

APPLE KULLANICILARININ MERAKLA BEKLEDİĞİ İOS 12 GÜNCELLEMESİ NE ZAMAN GELECEK?

Merakla beklenen iOS 12 , önümüzdeki sonbahar aylarında, büyük ihtimalle her sene olduğu gibi Eylül ayında yeni bir iPhone ile birlikte piyasaya sürülecek. Yeni çıkacak olan iPhone modeli, iOS 12 sürümü ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Sonrasında ise iOS 12, diğer Apple kullanıcıları için de güncellemeye sunulacak. Ayrıca iOS 12’nin tanıtımı çok yakında yapılacak.

iOS 12’NİN TANITILACAĞI ETKİNLİK NE ZAMAN ? 

Apple son zamanlarda iOS güncellemelerini yapmış olduğu bir etkinlikte (‘WWDC geliştirici etkinliği’) tanıtmayı tercih ediyor. Bu etkinliğin bu sene 4 ile 8 Haziran tarihlerinde yapılacağı belirtildi.

Apple iOS 12 güncellemesini bu etkinlikte tanıtacak. Bu tanıtımın WWDC etkinliğinin ilk günü (4HAZİRAN) yapılması bekliyor. Ayrıca Apple, bu etkinlikte iOS 12’nin yanı sıra MacOS 10.14, tvOS 12, WatchOS 5 yazılımlarını da tanıtılacak.

iOS 12 İLE NE GİBİ YENİLİKLER GELECEK ? 

Apple’ın işletim sistemi ios, her geçen gün kendini biraz daha geliştirerek yeni güncellemeleri ile kullanıcıların karşına çıkıyor. Apple’ın iOS 12 güncellemesinde bir çok yenilik göreceğiz gibi gözüküyor. Tabi yeni gelecek özelliklerin yeni çıkacak iPhone ya da en son çıkan iPhone X ile uyumlu olması ihtimali çok yüksek. Ayrıca iOS 12 ‘de görsel olarak pek bir yeniliğe gidilmeyeceği de düşünülüyor. Hatırlarsanız bir önceki iOS sürümünden iOS 11’e geçiş ile birlikte gelen görünümdeki yeniliklerden bazıları Apple kullanıcılarını pekte memnun etmemişti.

PEKİ iOS 12’DE NE GİBİ DEĞİŞİKLİKLER OLMASI BEKLENİYOR ?

APPLE, iOS 12 ile gelecek olan yeni özellikler ve değişiklikler hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. iOS 12 güncellemesi hakkında resmi olmayan kaynaklar tarafından da herhangi bir sızıntı henüz olmadı. Apple’ın HAZİRAN ayında yapacağı etkinlik sonrası iOS 12 hakkında tüm detaylar gelecek.

İOS 12 HANGİ CİHAZLARA GELECEK ? 

iOS 12’nin hangi cihazlara geleceği konusunda da resmi bir açıklama henüz yok. Yapılacak olan tanıtım ile birlikte bunu da öğreneceğiz. iOS11 güncellemesini alan cihazların bir çoğu iOS 12 güncellemesini de alacak ancak iPhone 5s ve iPhone SE cihazlarının iOS 12 güncellemesini alamama ihtimali de yok değil. Apple bu 2 cihaz için yazılım desteğini sonlandırabilir. iPhone 6 ve üstü tüm iPhone’ların iOS12 güncellemesini alacağına kesin gözü ile bakılıyor.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.) 
TeknoAjan.com