Instagram’da Takipçiler Nasıl Silinir / Kaldırılır ?

Instagram’da takipçiler nasıl silinir? Instagram’da takipçiler nasıl kaldırılır ? Instagram’da takipçiler listesindeki kişi/ kullanıcı nasıl kaldırılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da sizi takip eden kişi ya da kişilerin nasıl kaldırılabileceğini gösterdik. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünya üzerinde her yerden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. Bu kitle her geçen gün hızla daha da artmaktadır. 

Tüm dünya da oldukça popüler hale gelen ve bu popülaritesini her geçen gün daha da arttıran Instagram’da artık tanıdığımız tanımadığımız herkesin bir hesabı bulunuyor. 

Bu kullanıcılar Instagram’da bizleri takip edebiliyor, bizde onları takip edebiliyoruz. Kullanıcılar Instagram’da resimler, hikayeler paylaşabiliyor, mesajlar (DM) gönderebiliyor ve canlı yayınlar yapabiliyor.

Instagram’da profilimiz gizli durumda değilse tüm Instagram kullanıcıları profilinize erişebiliyor. Eğer profiliniz gizli durumda ise sadece sizin onayladığımız kullanıcılar sizi takip edebiliyor.

Bu sebeple her ne kadar takipçi listenizi kontrol edebiliyor olsanız da bir çok Instagram kullanıcısı Instagram’da bazen her ne kadar tanısalar da tanımasalar da kendisini takip eden bazı kullanıcıları takipçilerinden çıkarmak istiyor. Bunun sebebi de genellikle o kişi tarafından rahatsız edilmek (sık sık beğeni ve mesaj isteği vs..) oluyor veya paylaşımların artık o kişi/kişiler tarafından görülmesinin istenmemesinden kaynaklanıyor.  

Bu gibi durumlarda Instagram kullanıcılarına istenmeyen takipçilerin listeden çıkarılmasına olanak tanıyor. Instagram’ın kullanıcılarına sağladığı bu imkan ile sadece bir kaç adım yoluyla Instagram’da takipçi listenizden sizi artık takip etmesini istemediğiniz kullanıcıları kaldırabilirsiniz. 

Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıyı ya da kullanıcıları takipçi listenizden kaldırabilirsiniz.

INSTAGRAM’DA TAKİPÇİ SİLME :

Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıyı ya da kullanıcıları silmek için;

1- Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil kısmınıza gidin.

2- Profil kısmınızda üst kısımda takipçi sayınızın yer aldığı ”Takipçiler” yazısına dokunarak takipçilerinizin yer aldığı listeye gidin. 

3- Açılacak olan takipçileriniz listesinde sizi takip eden tüm kullanıcılar listelenecektir. Bu kısımda takipçilerinizin adının yanında ”Kaldır” butonları yer alacaktır.

Takipçi listenizden kaldırmak istediğiniz kullanıcının yanındaki kaldır butonuna dokunun. Ardından sizden tekrar onay istenecektir. Onay penceresinden tekrar kaldır seçeneğine dokunun ve takipçi kaldırma işlemini tamamlayın. 

INSTAGRAM’DA BENİ TAKİP EDENLERİ TOPLU BİR ŞEKİLDE KALDIRABİLİR MİYİM ? 

Instagram’da bizi takip eden kişileri toplu bir şekilde ne yazık ki kaldıramıyoruz. Instagram buna uygulamasında olanak tanımıyor. Belki ilerleyen zamanlarda uygulamaya gelecek yeni bir güncelleme ile kullanıcıların oldukça çok talep ettiği bu özellik uygulamaya gelebilir. 

Ayrıca Google Play Store’da ve AppStore’da Instagram’da takipçileri toplu olarak silen ya da sildiğini vaad eden bir çok 3. taraf uygulama bulunmaktadır. Bu tarz uygulamaların güvenilirliği her daim şüphelidir. İşlevini yerine getirsin ya da getirmesin bu tarz uygulamalara hesap güvenliğiniz için bilgileriniz (k.adı ve şifre) ile giriş yapmayın.

INSTAGRAM’DA TAKİPÇİLERİMDEN ÇIKARDIĞIM KİŞİNİN BENİ TEKRAR TAKİP ETMESİNİ İSTEMİYORUM. NE YAPABİLİRİM ? 

Instagram’da sizi takip eden bir kişiyi takipçilerinizden çıkardıktan sonra o kullanıcının tekrar sizi takip etmesini istemiyorsanız;

1- HESABINIZI GİZLİYE ALIN. 

Hesabınızı gizleye alarak tanımadığınız ya da sizin profilinize girmesini istemediğiniz kişilerin profilinize erişmesinin önüne geçebilirsiniz. İlgili kullanıcılar sizi takip edebilmek (profilinize erişebilmek) için size takip isteği göndermesi gerekecektir. Bunları siz kendi tercihiniz doğrultusunda onaylayabilir ya da yoksayabilirsiniz. 

2- İLGİLİ KULLANICIYI ENGELLEYİN. 

İlgili kullanıcı takipten çıkardıktan sonra engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcı kendi hesabından sizin profilinize erişemeyecektir. 

Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı engellemek için; ilk olarak engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin ve ilgili kullanıcının profilinde sağ üst köşede yer alan ”yan yana 3 nokta ikonuna” dokunun. Ardından açılacak olan alt pencereden ”Engelle” seçeneğine dokunun. Bu adımların sonunda ilgili kullanıcı artık engellenmiş olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıyı ya da kullanıcıları nasıl takipçilerinizden çıkartabileceğinizi adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.