Connect with us

HABERLER

Instagram’da Takipçiler Nasıl Silinir / Kaldırılır ?

Instagram’da takipçiler nasıl silinir? Instagram’da takipçiler nasıl kaldırılır ? Instagram’da takipçiler listesindeki kişi/ kullanıcı nasıl kaldırılır? Bu yazımızda sizlere Instagram’da sizi takip eden kişi ya da kişilerin nasıl kaldırılabileceğini gösterdik. İşte detaylar..

Instagram günümüzün en popüler sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Instagram’da dünya üzerinde her yerden milyonlarca kullanıcı yer almaktadır. Bu kitle her geçen gün hızla daha da artmaktadır. 

Tüm dünya da oldukça popüler hale gelen ve bu popülaritesini her geçen gün daha da arttıran Instagram’da artık tanıdığımız tanımadığımız herkesin bir hesabı bulunuyor. 

Bu kullanıcılar Instagram’da bizleri takip edebiliyor, bizde onları takip edebiliyoruz. Kullanıcılar Instagram’da resimler, hikayeler paylaşabiliyor, mesajlar (DM) gönderebiliyor ve canlı yayınlar yapabiliyor.

Instagram’da profilimiz gizli durumda değilse tüm Instagram kullanıcıları profilinize erişebiliyor. Eğer profiliniz gizli durumda ise sadece sizin onayladığımız kullanıcılar sizi takip edebiliyor.

Bu sebeple her ne kadar takipçi listenizi kontrol edebiliyor olsanız da bir çok Instagram kullanıcısı Instagram’da bazen her ne kadar tanısalar da tanımasalar da kendisini takip eden bazı kullanıcıları takipçilerinden çıkarmak istiyor. Bunun sebebi de genellikle o kişi tarafından rahatsız edilmek (sık sık beğeni ve mesaj isteği vs..) oluyor veya paylaşımların artık o kişi/kişiler tarafından görülmesinin istenmemesinden kaynaklanıyor.  

Bu gibi durumlarda Instagram kullanıcılarına istenmeyen takipçilerin listeden çıkarılmasına olanak tanıyor. Instagram’ın kullanıcılarına sağladığı bu imkan ile sadece bir kaç adım yoluyla Instagram’da takipçi listenizden sizi artık takip etmesini istemediğiniz kullanıcıları kaldırabilirsiniz. 

Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıyı ya da kullanıcıları takipçi listenizden kaldırabilirsiniz.

INSTAGRAM’DA TAKİPÇİ SİLME :

Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıyı ya da kullanıcıları silmek için;

1- Instagram hesabınıza giriş yapın ve profil kısmınıza gidin.

2- Profil kısmınızda üst kısımda takipçi sayınızın yer aldığı ”Takipçiler” yazısına dokunarak takipçilerinizin yer aldığı listeye gidin. 

3- Açılacak olan takipçileriniz listesinde sizi takip eden tüm kullanıcılar listelenecektir. Bu kısımda takipçilerinizin adının yanında ”Kaldır” butonları yer alacaktır.

Takipçi listenizden kaldırmak istediğiniz kullanıcının yanındaki kaldır butonuna dokunun. Ardından sizden tekrar onay istenecektir. Onay penceresinden tekrar kaldır seçeneğine dokunun ve takipçi kaldırma işlemini tamamlayın. 

INSTAGRAM’DA BENİ TAKİP EDENLERİ TOPLU BİR ŞEKİLDE KALDIRABİLİR MİYİM ? 

Instagram’da bizi takip eden kişileri toplu bir şekilde ne yazık ki kaldıramıyoruz. Instagram buna uygulamasında olanak tanımıyor. Belki ilerleyen zamanlarda uygulamaya gelecek yeni bir güncelleme ile kullanıcıların oldukça çok talep ettiği bu özellik uygulamaya gelebilir. 

Ayrıca Google Play Store’da ve AppStore’da Instagram’da takipçileri toplu olarak silen ya da sildiğini vaad eden bir çok 3. taraf uygulama bulunmaktadır. Bu tarz uygulamaların güvenilirliği her daim şüphelidir. İşlevini yerine getirsin ya da getirmesin bu tarz uygulamalara hesap güvenliğiniz için bilgileriniz (k.adı ve şifre) ile giriş yapmayın.

INSTAGRAM’DA TAKİPÇİLERİMDEN ÇIKARDIĞIM KİŞİNİN BENİ TEKRAR TAKİP ETMESİNİ İSTEMİYORUM. NE YAPABİLİRİM ? 

Instagram’da sizi takip eden bir kişiyi takipçilerinizden çıkardıktan sonra o kullanıcının tekrar sizi takip etmesini istemiyorsanız;

1- HESABINIZI GİZLİYE ALIN. 

Hesabınızı gizleye alarak tanımadığınız ya da sizin profilinize girmesini istemediğiniz kişilerin profilinize erişmesinin önüne geçebilirsiniz. İlgili kullanıcılar sizi takip edebilmek (profilinize erişebilmek) için size takip isteği göndermesi gerekecektir. Bunları siz kendi tercihiniz doğrultusunda onaylayabilir ya da yoksayabilirsiniz. 

2- İLGİLİ KULLANICIYI ENGELLEYİN. 

İlgili kullanıcı takipten çıkardıktan sonra engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz kullanıcı kendi hesabından sizin profilinize erişemeyecektir. 

Instagram’da herhangi bir kullanıcıyı engellemek için; ilk olarak engellemek istediğiniz kişinin profiline gidin ve ilgili kullanıcının profilinde sağ üst köşede yer alan ”yan yana 3 nokta ikonuna” dokunun. Ardından açılacak olan alt pencereden ”Engelle” seçeneğine dokunun. Bu adımların sonunda ilgili kullanıcı artık engellenmiş olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da sizi takip eden herhangi bir kullanıcıyı ya da kullanıcıları nasıl takipçilerinizden çıkartabileceğinizi adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


HABERLER

Cyberpunk 2077 Çıkış Tarihi Yine Ertelendi ! [Ne Zaman Çıkacak?]

Oyunseverler tarafından merakla beklenen oyun Cyberpunk 2077’nin çıkış tarihi yine ertelendi. Oyunun yapımcıları tarafından bugün açıklanan bilgiye göre, oyun daha önce belirtilen tarihten 21 gün daha sonra oyun severler ile buluşacak. 

Böylelikle daha önce 19 Kasım 2020 tarihinde çıkacağı belirtilen Cyberpunk 2077 oyunu, 21 gün ertelenerek 10 Aralık 2020 tarihinde oyunseverlerin karşısına çıkacak. 

Bildiği üzere oyun geçtiğimiz aylarda da bir erteleme durumu yaşamış ve oyunun çıkış tarihi Nisan 2020 tarihinden Kasım 2020 tarihine ertelenmişti. Bugün oyun için ikinci bir erteleme haberin gelmesi oyunu heyecanla bekleyen oyuncular tarafından tepki ile karşılandı. 

İlgili oyunun yapımcı şirketi CD PROJEKT RED, bugün Twitter sosyal medya ağı üzerinden oyunun resmi hesabı üzerinden göndermiş olduğu bir tweet ile yapılan ertelemeyi duyurdu ve oyunu heyecanla bekleyenlerden özür diledi. 

Şirket, ilgili açıklamada oyun severlerden özür dilerken yaşanan en büyük zorluğun ise şu anda ilgili oyunun yeni nesil oyun konsolları (PS5, Xbox Series) ve PC’ye aynı anda çıkartmak olduğunu belirtti. 

Buna göre, Cyberpunk 2077, 10 Aralık 2020 tahinde oyunseverler ile buluşacak. Tabi yine yeni bir erteleme olmazsa. Bildiği üzere oyun yapımcıları oyunun 19 Kasım’da net bir şekilde oyunseverlere sunulacağını ve herhangi bir ertelemenin bir daha olmayacağını belirtmişti. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

8. Nesil iPad ve iPad Air 2020 Modelleri Ülkemizde Satışa Sunuldu ! [İşte Fiyatları!]

Apple’ın geçtiğimiz Eylül ayında tanıtmış olduğu yeni iPad modelleri Türkiye’de satışa sunuldu. Uzun bir bekleyişin ardından 8. nesil iPad modelleri ile yeni iPad Air modelleri, ülkemizde de satışa sunuldu. İşte yeni iPad modellerinin özellikleri ve fiyatı.. 

Apple’ın yeni iPad modelleri olan iPad Air ve 8. nesil iPad’ler uzun bir bekleyişin ardından nihayet ülkemizde de satışa sunuldu. Daha önce belirli ülkelerde satışa sunulan yeni iPad modelleri geçte olsa ülkemizde de meraklılarının karşısına geçti. Döviz kurusu sebebiyle fiyat konusunda oldukça fazla şey söylememiz pek mümkün değil ancak 8.nesil iPad modelleri biraz da olsa fiyatıyla dikkat çekiyor.

Satışa sunulan yeni iPad modellerinden A14 Bionic yonga setiyle karşımıza çıkan yeni iPad Air modeli ise güç anlamında en güçlü iPad modeli konumuna yerleşmesiyle dikkat çekiyor.

Yeni iPad Air modelinin özellikleri neler ? 

Apple’ın yeni iPad Air modeli, 10.9 inç Liquid Retina ekran ile birlikte geliyor. Görünüş olarak yeni tabletin çerçeveleri küçültülmüş olsa da bir iPad Pro kadar ince değil. Apple yeni iPad modellerinin kasasını yeni iPhone 12 modeline benzer şekilde yapmış. Ayrıca yeni iPad Air’de üst düğmeye entegre edilmiş bir Touch ID parmak izi okuyucusu yer alıyor.

Cihazın güç noktasına değinecek olursak, yeni model iPad Air’de yeni iPhone modellerinde kullanılan 5 nm’lik Apple A14 Bionic işlemcisi bulunuyor. 64 GB ve 256 GB olarak iki ayrı depolama seçeneği ile gelen yeni iPad Air, arka tarafında 12 MP çözünürlüğünde tek bir kameraya, ön tarafında ise 7 MP çözünürlüğünde bir ön kameraya yer veriyor.

Yeni iPad Air, tercihe göre Wi-Fi ve SIM destekli olarak geliyor. Bunların haricinde cihaz Apple Pencil (2. nesil), Apple Magic Keyboard ve Smart Keyboard desteğine de sahip.

Yeni iPad Air 5 Farklı Renk Seçeneğine Sahip !

Apple’ın yeni iPad modellerinden iPad Air, 5 farklı renk seçeneği ile kullanıcılara sunuldu. iPad Air modeli için sunulan renk seçenekleri şunlar; Uzay grisi, gümüş, roze altın, yeşil ve gök mavisi.

Apple’ın bir diğer yeni iPad modeli olan 8. nesil iPad‘ler ise 3 farklı renk seçeneğine sahip. 8. nesil iPad modelleri için sunulan renk seçenekleri ise; uzay grisi, gümüş ve altın şeklinde.

Yeni iPad Air ve 8. Nesil iPad modellerini fiyatı :

Yeni iPad Air modellerinin fiyatı;

  • iPad Air 64 GB (Wi-Fi): 5.799 TL
  • iPad Air 64 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 6.999 TL
  • iPad Air 256 GB + Wi-Fi: 7.199 TL
  • iPad Air 256 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 8.399 TL

8. Nesil iPad modellerinin fiyatı;

  • 8. Nesil iPad 32 GB (Wi-Fi): 3.199 TL
  • 8. Nesil iPad 32 GB  (Wi-Fi ve Hücresel): 4.399 TL
  • 8. Nesil iPad 128 GB  (Wi-Fi): 3.999 TL
  • 8. Nesil iPad 128 GB (Wi-Fi ve Hücresel): 5.199 TL

Not: Hücresel bağlantı özelliğine sahip iPad modellerine Sim kart takabilir ya da e-Sim teknolojisi ile GSM hizmeti alabilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

eFootball PES 2021 Android ve iOS için Ücretsiz Olarak Sunuldu !

Oyun dünyasının en popüler futbol oyunlarından biri olan Pro Evolution Soccer’in mobil sürümü, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına sunuldu.

Konami tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler futbol oyun serisi olan Pro Evolution Soccer’in en son versiyonu PES 2021 oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Ancak PES 2021, bu sene de yeni bir oyun şeklinde değil de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcıların karşına sunuldu. Oyun severlerin bildiği üzere ilgili oyunun mobil versiyonu geçtiğimiz sene de sezon güncellemesi şeklinde kullanıcılara sunulmuştu. Konami bu sene de mobil pes oyununu kullanıcılara aynı şekilde sundu.

eFootball Pes 2021 oyununda bu sene yapılan değişiklikler; oyuncu, takım güncellemeleri ve görsel iyileştirmeler ile yeni müziklerin eklenmesi şeklinde oldu. Oyunda kontrol bakımından ise herhangi bir değişiklik olmadı.

1.9 GB büyüklüğünde bir indirme boyutuna sahip olan eFootball PES 2021’i telefonuza indirebilir ve hemen oynayabilirsiniz. Ancak oyun online bağlantı üzerinden çalışmaktadır. Bu yüzden oyunu oynayabilmeniz için sürekli bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor.

NOT: Dosya boyutunu göz önüne alırsak 1.9 GB gibi bir indirme boyutuna sahip olan oyunu indirmek için; Wi-Fi bağlantısı kullanmanız da yarar var. 

PES 2021 Android ve iOS cihaza nasıl yüklenir ? 

eFootball PES 2021 oyununu akıllı telefonunuza cihazınızın uygulama marketi üzerinden indirebilirsiniz.

eFootball Pes 2021’i akıllı telefonunuza indirmek için; 

Android için eFootball Pes 2021;

https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.konami.pesam&hl=tr

iOS için eFootball Pes 2021;

https://apps.apple.com/in/app/efootball-pes-2021/id1117270703

eFootball Pes 2021 oyununu akıllı telefonunuza yukarıdaki bağlantılara giderek indirebilir ya da cihazınızın uygulama marketine (Google Play Store veya AppStore) giderek indirebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com