İnstagram’da Eski Kullanıcı Adları Nasıl Bulunur ?

Instagram eski kullanıcı adını bulma, Instagram eski kullanıcı adlarını görme, Instagram’da kullanıcıların daha önceki kullanıcı adlarını öğrenme.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da eski kullanıcı adlarının nereden nasıl bulunduğunu gösterdik. İşte detaylar.. 

Instagram günümüz internet dünyasında en popüler 3 sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Facebook ve Twitter ile birlikte en popüler  3 sosyal medya ağından biri olan Instagram, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Dünya üzerinde dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcıya sahip olan Instagram’da kullanıcılar bir hesap oluşturup, bu hesap üzerinden paylaşımlar yaparak, bunları takipçilerine ya da tüm Instagram kullanıcılarına gösterebiliyor. 

Instagram’da her kullanıcı oluşturmuş olduğu hesapta da daha önceden belirlemiş olduğu kullanıcı adına sahip oluyor. Instagram’da tüm kullanıcılar bu kullanıcı adını aratarak sizlere ulaşabiliyor.

Instagram’a ilk üye olurken bir kullanıcı adı alınıyor ve bu kullanıcı adı sizin hesabınızın adı oluyor. Daha önce alınmış olan kullanıcı adı dilerseniz istediğiniz her an sizin tarafınızdan değiştirilebiliyor. Instagram’da kullanıcı adını değiştirmek için herhangi bir sınır Instagram tarafından konulmuyor. Kullanıcı adınızı dilediğiniz her an değiştirebilirsiniz ancak sadece almak istediğiniz Instagram kullanıcı adının şu an ya da daha önce herhangi biri tarafından kullanılmamış olması gerekiyor. 

Instagram’da kullanıcı adınız artık hoşunuza mı gitmiyor? Hemen değiştirebilirsiniz. Instagram’da tanımadığınız ya da tanıdığınız kişiler sizleri rahatsız mı ediyor ? Hemen kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. 

Yani Instagram’da kullanıcı adınızı dilediğiniz her an kendi tercihiniz doğrultusunda herhangi bir sebepten ötürü değiştirebilirsiniz. 

Bir çok kullanıcı Instagram’ın bu özelliğini oldukça sık kullanıyor. Instagram’da bu zamana kadar neredeyse her 2 kullanıcıdan biri Instagram kullanıcı adını en az bir kere değiştirmiş bulunuyor. 

Hal böyle olunca da Instagram’da bir çok kullanıcı da kendi hesaplarında daha önceden kullanmış olduğu eski kullanıcı adlarını merak edebiliyor. Bunun yanı sıra bir çok kullanıcı da takip ettiği ya da diğer Instagram kullanıcılarından bazılarının eski kullanıcı adlarını merak ediyor. 

Instagram ise kullanıcılarının bu merakını gideriyor. Instagram kullanıcıları diledikleri her an kendi Instagram hesabında bu zamana kadar yapmış olduğu kullanıcı adı değişikliklerinin ne olduğunu ve ne zaman yapıldığını görebiliyor. Instagram’da bu zamana kadar değiştirmiş olduğunuz tüm önceki kullanıcı adlarını aşağıdaki adımları uygulayarak dilediğiniz her an görüntüleyebilirsiniz. 

PEKİ INSTAGRAM’DA DİĞER KULLANICILARIN ESKİ KULLANICI ADLARINI GÖREBİLİYOR MUYUM ? 

Instagram’da kendi hesabınızda bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm kullanıcı adı değişikliklerinin neler olduğunu ve ne zaman yapıldığını hesap verileri ayarlarından görüntüleyebilirsiniz. 

Ayrıca diğer Instagram kullanıcılarının bazılarınında bu zamana kadar yapmış olduğu tüm hesap kullanıcı adı değişikliklerini de görüntüleyebilirsiniz. Yalnız bu kısımda onaylı hesapları ve işletme hesaplarında yapılan değişiklikleri görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca bazı Instagram hesaplarınında yine bu değişiklikleri görüntülenebilmektedir. Ancak ne yazık ki tüm Instagram kullanıcılarının bu zamana kadar yapmış olduğu kullanıcı adı değişikliklerini görüntüleyememekteyiz. 

Instagram’da diğer kullanıcıların hesaplarında yapmış olduğu kullanıcı adı değişikliklerinin de nasıl görüntülendiğini aşağıdaki anlatımdan öğrenebilirsiniz. 

Şimdi ilk olarak Instagram’da kullanıcıların kendi hesaplarında bu zamana kadar yapmış oldukları kullanıcı adı değişikliklerinin nereden görüntülendiğine bakalım. Hemen ardından da diğer Instagram kullanıcılarının kullanıcı adı değişikliklerinin nereden görüntülendiğine bakalım. 

INSTAGRAM ESKİ KULLANICI ADLARI NEREDEN GÖRÜNTÜLENİR ?

Instagram’da bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm kullanıcı adı değişikliklerini ve bu değişikliklerin ne zaman yapıldığını dilediğiniz her an görüntüleyebilirsiniz. 

Instagram’da kendi hesabınızda bu zamana kadar yapmış olduğunuz kullanıcı adı değişikliklerini görüntülemek için aşağıdaki adımları uygulayın. 

1- Instagram hesabınıza mobil sayfa ya da web sayfası üzerinden giriş yapın. 

2- Ardından profil kısmınıza gidin ve profil kısmınızda sol üst köşede yer alan ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

3- Sonra seçenekler menüsünde yer alan seçeneklerden ”Gizlilik ve güvenlik” seçeneğine gidin.

4- Daha sonra gizlilik ve güvenlik başlığı altındaki seçeneklerden ”Hesap verilerini görüntüle” kısmına dokunun.

5- Karşınıza çıkacak olan hesap verileri kısmında profil bilgileri kısmında yer alan ”Önceki kullanıcı adları” seçeneğine gidin.

Bu adımların sonunda karşınıza profilinizde bu zamana kadar yapmış olduğunuz tüm kullanıcı adları listelencektir. İlgili listede bu zamana kadar kullanmış olduğunuz önceki kullanıcı adlarını sırasıyla görüntüleyebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

NOT: İlgili verilere Instagram’ın mobil uygulaması üzerinden erişilememektedir. İlgili verilere erişebilmek için Instagram’a mobil tarayıcı üzerinden ya da websitesi üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. 

INSTAGRAM’DA DİĞER KULLANICILARIN ÖNCEKİ KULLANICI ADLARINI GÖRME :

Instagram’da diğer kullanıcıların hesap bilgilerine de dilerseniz göz atabilirsiniz. Hesap verilerine göz atabildiğiniz tüm Instagram kullanıcılarının bu zamana kadar yapmış olduğu tüm kullanıcı adı değişikliklerine ve bu değişikliklerin ne zaman yapıldığını göz atabilirsiniz. 

Instagram’da diğer kullanıcıların bu zamana kadar yapmış olduğu tüm kullanıcı adı değişikliklerini görüntülemek için aşağıdaki adımları uygulayın. 

1- Instagram mobil uygulaması üzerinden giriş yapın. 

2- Eski kullanıcı adlarını görüntülemek istediğiniz kullanıcının profiline gidin. 

3- İlgili kullanıcının profilinde sağ üst kısımda yer alan ”yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun. 

4- Ardından açılacak olan alt pencereden ”Bu hesap hakkında” seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra bu hesap hakkında yer alan bilgilerden ”Önceki kullanıcı adları” seçeneğine gidin. 

İlgili kısımda karşınıza ilgili kullanıcının bu zamana kadar yapmış olduğu kullanıcı adı değişiklikler ve bu değişikliklerin ne zaman yapıldığını bilgisi listelenecektir. 

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: Instagram’da tüm kullanıcıların hesap verilerini görüntüleyememekteyiz. İlgili verilerine ulaşabileceğiniz hesapların çoğunluğu işletme veya onaylı hesaplar olmaktadır. Bunların yanı sıra yine bazı Instagram kullanıcılarının verilerine herkes erişebilmektedir. Ancak ne yazık ki tüm Instagram kullanıcılarının bu verilerine erişilememektedir. 

”Bu yazımızda sizlere Instagram’da eski kullanıcı adlarının nereden, nasıl bulunduğunu gösterdik. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.