instagramda her iki taraftan mesaj silme

Instagram Mesajları Karşı Taraftan Nasıl Silinir?

Instagram mesajları karşı taraftan nasıl silinir? Instagram’da gönderilen mesajlar nasıl geri alınır? Instagram’da karşı taraftan silme işlemi nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Instagram’da gönderilen mesajların nereden, nasıl her iki taraftan silinebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler sosyal medya ağı olan Instagram, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Instagram uygulamasına getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine Instagram’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere Instagram’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu özelliklerden biri olan Instagram’da ”gönderilen mesajı her iki taraftan da silme” özelliğini gösterdik.

Instagram’daki kullanıcılar Instagram’daki diğer kullanıcılar ile diledikleri her an ”Instagram Direct Messenger” hizmeti ile birlikte mesajlaşabiliyor.

Kullanıcılar buradan ister takip ettikleri kişiler ile isterse de diğer Instagram kullanıcıları ile sohbet edebiliyor. Kullanıcılar bu kısımdan istedikleri kişiler ile sohbet penceresi açabiliyor ve buradan mesajlaşabiliyor, resim – video gibi içerikler de gönderebiliyor.

Ancak bazen kullanıcılar bu sohbet ortamında yanlışlıkla yanlış kişilere ileti gönderiminde bulunabiliyor, yanlışlıkla istenmedik iletileri sohbet ettikleri kişilere gönderebiliyor veyahut gönderilen ilgili içeriğin artık karşı taraf tarafından görüntülenmesini istemeyebiliyor.

Bu gibi durumlarda da Instagram kullanıcıların imdadına yetişiyor. Instagram bu noktada kullanıcılarını bir hayli düşünmüş olacak ki, DM servisinde kullanıcılarının daha önce gönderdikleri mesajları pratik bir şekilde her iki taraftan da silinecek şekilde geri alınabilmesine olanak tanıyor.

Kullanıcılar bu işlemi sadece bir kaç adım yoluyla yapabiliyor. Kullanıcılar Instagram’da göndermiş oldukları mesajları ilgili sohbet penceresine giderek hemen uygulayabiliyor.

Oldukça basit bir şekilde yapılan Instagram’da gönderilen iletiyi geri alma işlemi ile sizde dilediğiniz tüm sohbet pencerelerinde eski veya yeni göndermiş olduğunuz iletilerde uygulayabilirsiniz.

Peki Instagram’da gönderilen mesaj nasıl geri alınıyor ? Instagram’da her iki taraftan da mesajı silme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? Kullanıcılar Instagram’da göndermiş oldukları mesajları ilgili sohbet penceresine giderek pratik bir şekilde geri alabiliyor. Sizde Instagram’da herhangi sohbetteki herhangi bir mesajınızı her iki taraftan da silmek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

Instagram Mesajları Karşı Taraftan Nasıl Silinir?

Instagram’da gönderilen mesajları her iki taraftan da silmek için;

1-Öncelikle cihazınızda Instagram uygulamasını çalıştırın.

2-Sağ üst köşeden veya ekranı sola kaydırarak ”Mesajlar” kısmına gidin.

3-Silmek istediğiniz mesajın olduğu sohbete gidin.

4-Silmek istediğiniz mesajın üzerine parmağınız ile uzun basın ve açılan menüden “Daha Fazla” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza çıkacak olan alt pencereden ”Gönderimi Geri Al” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbetteki ilgili mesajınız hem sizin hem de karşı tarafın sohbet penceresinden silinmiş olacaktır. Dilerseniz bu işlemi tüm sohbetlerinizde dilediğiniz tüm mesajlarda uygulayabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere Instagram’da gönderilen mesajların her iki taraftan da nereden ve nasıl silinebileceğini adım adım gösterdik. Konuyla ilgili tüm teknik sorularınızı veya sorunlarınızı aşağıdaki “yorumlar” bölümünden bize iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…