Instagram DM Mesajları Nasıl Kapatılır ?

Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır ? Instagram’da DM mesajları nasıl kapatılır ? Instagram’da tanımadıklarım bana mesaj atamasın, Instagram’da sadece takipçilerim mesaj atabilsin, Instagram’da mesaj istekleri gelmesin diyorsanız, işte çözümü burada.. Bu yazımızda sizlere Instagram’da DM mesajlarının nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar.. 

Bildiğiniz üzere Instagram günümüzün en büyük sosyal medya ağlarından biridir. Her gün artan kullanıcı sayısıyla birlikte daha da büyümeye devam eden Instagram, uygulamasına getirmiş olduğu güncellemeler ile de yenilikler katmaya devam ediyor. 

Dünya üzerinde aklımıza gelebilecek her yerden, her türden kullanıcıların yer aldığı Instagram’da kullanıcılar, fotoğraf ve video paylaşabiliyor, canlı yayınlar yapabiliyor ve birbirleri ile DM üzerinden mesajlaşabiliyor. 

Instagram’ın en yaygın kullanılan özelliklerinden biri de DM (Direct message) özelliğidir. Instagram’ın bu özelliği ile instagram kullanıcıları birbirlerine özel olarak mesajlar ve gönderiler atabiliyor. Kullanıcılar bu mesajlaşmayı ister takip ettikleri ve takipçileri ile yapabiliyor isterlerse de tüm instagram kullanıcıları ile yapabiliyor. 

Tabi bu özellik bazen bir hayli can sıkabiliyor. Çünkü Instagram’da tanımadığımız her türlü kişilerden mesaj istekleri gelebiliyor. Bu da kullanıcıları bir hayli rahatsız edebiliyor. 

Ancak bununda çözümü oldukça basit. Instagram kullanıcılarını bu konuda düşünmüş ve DM mesajlaşma özelliğinde kullanıcıların dilerlerse kimlerin onlara mesaj atabileceklerini belirleme imkanı tanımış. 

Yani Instagram’da dilerseniz tüm kullanıcılardan DM isteği alabilirsiniz ya da sadece takip ettiğiniz kişilerden alabilirsiniz. Bunu da sadece ayarlar kısmından yapacağınız bir kaç adım yoluyla belirleyebilirsiniz. 

Aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım anlattık. İlgili adımları uygulayarak tercihiniz doğrultusunda bu ayarlamayı yapabilir, Instagram’da DM mesaj isteklerini tanımadığınız kişilere kapatabilirsiniz. İşte Instagram’da DM mesajlarını kapatmanın yolu.. 

INSTAGRAM’DA DM MESAJLARI NASIL KAPATILIR ? 

Instagram’da tanımadığınız kişilerden DM mesajı almamak için; DM mesajlarının sadece takipçiler tarafından atılmasına izin verebilirsiniz. DM mesajlarını ve isteklerini diğer Instagram kullanıcılarına kapatmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

1- İlk olarak Instagram uygulamasını açın.

2- Instagram uygulamasında PROFİL kısmına gidin. Profil kısmında sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 çizgi” ikonuna dokunun ve ardından açılacak olan alt pencereden ”AYARLAR” seçeneğine gidin. 

3- Ardından karşınıza çıkacak olan ”Ayarlar” sayfasındaki seçeneklerden ”GİZLİLİK” seçeneğine dokunarak gidin. 

4- Daha sonra gizlilik ayarları sayfasında DM mesaj ayarlarını değiştireceğimiz yer olan ”MESAJLAR” seçeneğine dokunun. 

5- Ardından karşınıza Mesaj Kontrolleri sayfası çıkacaktır. Bu kısımda Instagram’da tanımadığınız kişilerden DM mesajı almamak için ‘yeni mesaj isteklerine izin ver‘ başlığının altındaki seçeneklerden ”Sadece takip ettiğin kişiler” seçeneğini seçin. 

Bu adımların sonunda artık Instagram’da sadece takip ettiğiniz kişiler size DM mesajı gönderebilecektir. Dilerseniz bu ayarlamayı herkes seçeneğine çevirerek tüm Instagram kullanıcılarının size DM mesaj isteği göndermesine olanak tanıyabilirsiniz. Ayrıca bu ayarlamayı dilediğiniz her an değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Instgram’da tanımadığınız kişilerden gelen DM mesajlarının nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.