Facebook’ta Kişi Engelleme Nasıl Yapılır ?

Günümüzün Popüler sosyal medyalarından bir olan Facebook’ta kişi engelleme nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere adım adım Facebook’ta kişi engellemenin nasıl yapılacağını tüm ayrıntıları ile birlikte anlattık. 

Günümüzün Popüler sosyal medyalarından bir olan Facebook’ta herhangi bir arkadaşınızı ya da arkadaşınız olmayan herhangi bir kullanıcıyı engellemek mi istiyorsunuz ? Çözümü çok basit. 

Facebook kullanıcıları kimi zaman diğer kullanıcılardan gelen kendisini rahatsız eden istek ve yorumlardan ya da kişisel özel sebeplerden dolayı engelleme ihtiyacında bulunabiliyor. Kimi zamansa tanımadıkları kişilerden gelen arkadaşlık istekleri ve mesajlardan dolayı.

Bu gibi sorunlardan kurtulmanın farklı yolları da elbette bulunmakta ancak kesin çözüm yolu kişi ya da kişileri engellemek. Sizde bu sebeplerden dolayı birini engellemek istiyorsanız eğer aşağıdaki adımları uygulayarak Facebook’ta istemediğiniz kişi ya da kişileri engelleyebilirsiniz. 

İşte adım adım Facebook’ta kişi engelleme nasıl yapılır ? 

1- İlk olarak Facebook sayfasına girin ve ”giriş” yapın.

2- Ardından ”engellemek istediğiniz kişinin profil sayfasına”  gidin.

3- Engellemek istediğiniz kişinin profilinde sağ üst taraftaki  ” üç nokta (…) ”  butonuna tıklayın ve açılacak olan sekmeden ”engelle” yazısına tıklayın.

4- Engelle yazısına tıkladıktan sonra sizden ”engelleme onayı” istenecektir. Açılan pencerede ”onayla” yazısına tıklayarak işleminizi bitirin.

Engelleme işlemini bitirdiniz. Artık engellediğiniz kişi sizinle etkileşim haline geçemeyecektir, sizde onun hiç bir hareketini göremeyeceksiniz.

İşlem bu kadar basit. 

Kişi Engellendiğinde Ne Olur ? 

Birisini engellediğinizde, o kişi sizin profilinize ulaşamaz ve sizi etiketleme veya zaman tünelinde paylaştığınız şeyleri görme gibi eylemleri gerçekleştiremez. Ayrıca arkadaş olduğunuz bir kişiyi engellediğinizde, o kişi sizin arkadaş listenizde de çıkarır.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com