Connect with us

HABERLER

Twitter’da En Çok Takip Edilenler [2020]

Twitter’da en çok takipçi kimde? Twitter’da en çok takip edilenler kimler ? Twitter’da en çok takip edilen ünlüler kimler ? Twitter’da en çok takipçiye sahip kişiler kim ? Bu yazımızda sizlere bu soruların yanıtını veriyoruz. İşte Twitter’da en çok takip edilenler listesi (2020) !

Bildiğiniz üzere Twitter, Facebook ve Instagram ile birlikte en popüler 3 sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter’da kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Tüm dünya üzerinde artan sosyal medya bağımlılığı ve kullanımı ile birlikte artık neredeyse herkesin bir Twitter, Facebook ya da Instagram hesabı bulunmaktadır.  Bir çok internet kullanıcısı bu 3 sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanmaktadır. İnternet kullanıcılarının bir çoğu en kötü ihtimalle bu 3 sosyal medya ağlarından birini kullanmaktadır.

Milyonlarca insanın kullandığı bu sosyal medya ağlarından en yaygın olanı ve en çok kullanılanlarından biri hiç şüphesiz ki Twitter’dır. Twitter’da aklınıza gelebilecek bir çok kişinin (politikacı, sanatçı, komedyen, futbolcu vs.) hesabı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dünyadaki neredeyse her türlü şirket ve kuruluşun da Twitter sayfası bulunmaktadır.

Twitter’da sayfası bulunan bu kişiler gerek iş hayatlarından gerek güncel olaylardan haberler, fikirler ve görüşler paylaşabiliyor, iyi ya da kötü tartışma ortamları oluşturabiliyor. Özellikle atmış oldukları Tweetler ile uzun süreler gündemde olan isimler bulunabiliyor.

Kullanım koşulları gereğine uygun olarak her türlü fikir, görüş ve paylaşımın özgürce yapılabildiği Twitter’da kullanıcılar atmış oldukları tweetleri takipçilerine ve tüm dünyaya her an iletebiliyor.

Twitter’da bazı kişilerin, kuruluş ya da kurumların milyonlarca takipçisi bulunuyor. Bu isimler genellikle tüm dünya da bir çok kesim tarafından tanınan isimler oluyor. Hatta bu isimlerin bazılarının 100 milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Twitter’da bu durum da bazen takipçi yarışlarına dönüşebiliyor. Özellikle karşıt kesimler arasında oluşan bu takipçi yarışları dönem dönem sosyal medyaya ve haberlere konu olabiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde büyük futbol kulüplerinden ‘Barcelona’ ve ‘Real Madrid’ ‘in takipçi yarışına tanık olmuştuk.

Bir çok kesim tarafından takip edilen bu yarışlar oldukça merak ediliyor. Bizde her zaman olan bu yarışı sizler için inceledik ve Twitter’da en çok takipçisi olan kişileri listeledik. Aşağıda hazırlamış olduğumuz listeden Twitter’da en çok takip edilen kişilerin kimler olduğunu ve kaç kişi tarafından takip edildiklerini görebilirsiniz. İşte Twitter TOP 10 listesi !

TWİTTER’DA EN ÇOK TAKİP EDİLENLER (2020) :

1- Barack Obama :

Listenin ilk sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nin eski devlet başkanı, Barrack Obama yer almaktadır. Twitter’da en çok takipçiye sahip olan Obama’nın toplam takipçi sayısı 112 milyonun üzerindedir.

@BarackObama
Tweet sayısı : 15,718
Takipçi sayısı : 112,770,094
Takip ettikleri : 609,306

2- Justin Bieber : 

Listenin 2. sırasında karşımıza 25 yaşındaki Amerikalı şarkıcı ”Justin Bieber” çıkıyor. Şarkıcının Twitter’daki takipçi sayısı oldukça yüksek. 108 milyonun üzerindeki takipçi sayısıyla listenin 2.sırasında yer alan Bieber, aynı sektörden olan Katty Perry ile bir rekabet içerisinde. Bieber’ın Perry ile arasındaki takipçi sayısı farkı oldukça az. Bakalım ilerleyen günlerde bu sıralama değişecek mi ?

@justinbieber

Tweet sayısı : 30,608
Takipçi Sayısı : 108,683,387
Takip ettikleri : 301,300

3- Katy Perry : 

Listenin 3. sırasında 35 yaşındaki Amerikalı Şarkıcı ”Katy Perry” bulunuyor. Katy Perry’nin Twitter’daki takipçi sayısı 108 milyonu geçmiş durumda. Uzun zaman önce Twitter’da en takipçisi olan kullanıcı konumuna yerleşen sanatçı konumunu kaybetti ve 3.sıraya düştü. Bieber ile aralarındaki takipçi sayısı farkı hala oldukça düşük. Rekabetin uzun bir süre devam edeceği gözüküyor.

@katyperry

Tweet sayısı : 10,231
Takipçi sayısı : 108,398,193
Takip ettikleri : 223

4- rihanna  (takipçi sayısı: 95,721,336)
5- taylorswift  (takipçi sayısı: 285,606,625)
6-Cristiano  (takipçi sayısı  82,441,470)
7-ladygaga  (takipçi sayısı: 80,785,965)
8-TheEllenShow (79,421,389)
9-YouTube (takipçi sayısı: 72,260,818)
10-realDonaldTrump  (takipçi sayısı: 71,893,996)

Twitter 2020 Top 10 listesi son buldu.

Liste 1 Şubat 2020 tarihinde güncel veriler ile oluşturulmuştur. Yaşanabilecek değişikliklerden dolayı ilerleyen zamanlarda liste tekrar güncellenecektir.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

iPhone’da Yanan Yeşil, Turuncu ve Kırmızı Işık Nedir?

iPhone’da yeşil, turuncu nokta nedir? iPhone’da yanan yeşil ışık nedir? iPhone’da yanan turuncu ışık nedir?  Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde beliren yeşil ve turuncu ışıkların (nokta) ne anlama geldiğini açıkladık. İşte detaylar.. 

Apple iOS işletim sistemine getirmiş olduğu son güncelleme olan iOS 14 ile birlikte işletim sistemine bir çok yenilik ve özellik ekledi. Apple getirmiş olduğu iOS 14 güncellemesi ile bir çok yenilik ve özelliği kullanıcılarına sundu ve bu özelliklerin bir çoğu tarafından oldukça çok beğenildi.

Ancak iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına gelen bazı yenilikler kullanıcılar tarafından pek anlaşılmadı ve merak edildi. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile birlikte getirmiş olduğu yeniliklerden bazıları kullanıcılar tarafından oldukça sık sorgulandı. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile gelen, merak edilen ve araştırılan bu yeniliklerden biri cihazların ekranının sağ üst köşesinde belirlen yeni göstergeler oldu.

iOS 14 ile birlikte artık iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde bir gösterge yer aldı. Bu gösterge ile birlikte yapılan ilgili işleme göre ekranın sağ üst köşesinde yeşil ve turuncu bir ışık yanmaya başladı.

Peki ya nedir bu iPhone cihazlarında yanan yeşil ve turuncu ışık ? 

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde beliren turuncu ve yeşil ışık, kullanıcılara cihazlarında mikrofon ve kamera ile ilgili erişimin olup olmadığını belirtmektedir. Bu ışıklar iPhone cihazlarında mikrofonun ya da kamera ile mikrofonun her ikisininin de kullanıldığı anlarda kullanıcılara bunu belirtmek amacıyla işaret edilmektedir.

Bu özelliğin asıl amacı kullanıcılara cihazlarında şüpheli bir durumun olup olmadığının fark edilmesini sağlamaktadır. Yani kullanıcılar ekranın sağ süt köşesinde yanan bu ışıklar sayesinde cihazlarında casus, kötü amaçlı bir yazılımın kamera ya da mikrofona bilgileri haricinde erişip erişmediğini öğrenebilmektedir.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan turuncu ışık, telefonunuzda mikrofonun herhangi bir uygulama tarafından kullanıldığında yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an Siri, sesli bir arama ya da yine mikrofona ihtiyaç duyan bir uygulama kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesinde turuncu ışık yanmaktadır. Bu gayet normal durumdur.

Ancak bu uygulamaları ya da mikrofona ihtiyaç duyan herhangi bir uygulamayı kullanmıyorsanız, bu ışık ekranda yandığında ilgili durumdan şüphelenebilirsiniz. iPhone cihazları kullanıcılarına her ne kadar oldukça güçlü bir güvenlik sunsa da cihazınızdaki herhangi bir casus uygulama sizi dinliyor olabilir. Böyle bir durumda kullanmakta olduğunuz uygulamaları incelemenizde yarar var.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ışık, telefonunuzda kameranın veya hem kamera hem de mikrofonun her ikisinin aynı anda bir uygulama tarafından kullanıldığı durumlarda yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an kamera ile bir fotoğraf çekiyorsanız, cihazınızın ekranının sağ üst köşesinde yeşil ışık yanmaktadır. Yine sadece tek kamerayı kullanan uygulamalarda da bu yeşil ışık yanmaktadır. Cihazınızda herhangi bir uygulama ile kamerayı açtıysanız, ekranın sağ köşesinde yer alan bu yeşil ışık için herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok.

Ancak cihazınızda o an herhangi bir uygulama kullanmıyor ya da kameraya erişim verdiğiniz herhangi bir uygulama yoksa, ekranda yeşil ışık yandığında bu durumdan şüphelenmenizde yarar var. Çünkü yazılımsal bir sorun olmadığı sürece cihazınızın kamerasına herhangi bir casus yazılımın erişmiş olma olasılığı çok yüksek.

NOT: İlgili gösterge ışıkları sadece iOS 14 güncellemesi yapılmış iPhone cihazlarında yanmaktadır. 

”Bu yazımızda iOS 14 güncelleme ise birlikte iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ve turuncu ışıkların ne anlama geldiğini açıkladık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.  


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da ‘Rahatsız Etme’ Modu Nedir, Nasıl Aktif Edilir?

iPhone’da rahatsız etme modu nedir? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl ayarlanır? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl aktif edilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan ”Rahatız Etme” modundan bahsettik. İşte detaylar.. 

Apple, iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanıcılarına bir çok işlevsel özellik sunuyor. Apple’ın özellikle kullanıcıların bir çok nokta da işine yarayan bir çok özelliği iOS işletim sisteminde kullanıcılarına sunuyor.

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de ‘rahatsız etme‘ özelliğidir. Kullanıcılar cihazlarını bir kaç adım da rahatsız etme moduna alarak cihazlarına gelen bildirim, uyarı ve aramaların sessize alınmasını sağlayabiliyor.

Apple’ın iOS işletim sisteminde yer alan rahatsız etme özelliği, kullanıcıların cihazları kilitliyken cihaza gelebilecek olan tüm aramaları, uyarıları ve bildirimleri sessize almaktadır. Yani cihazınızda rahatsız etme modunu açtığınızda cihazınıza gelecek olan tüm bildirimleri sessize alınmaktadır.

Bunun yanı sıra rahatsız etme modu, kullanıcılar tarafından dilerlerse özelleştirilebilmektedir. Kullanıcılar bu ilgili özelliğin ayarlar sayfasına giderek bu modu kendi tercihlerine göre özelleştirebilmektedir. Aşağıda sizlere rahatsız etme modunun nasıl açıldığının yanı sıra ilgili özelleştirmenin de nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Dilerseniz ilgili kısma giderek rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

iPhone’da Rahatsız Etme Modu Nasıl Açılır?

Apple iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu 2 farklı şekilde açabilirsiniz. Bunlar; 

1.YÖNTEM: Denetim merkezinden ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu denetim merkezinden açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızın ekranını parmağınızla sağ üst köşeden aşağıda doğru iterek ‘denetim merkezini‘ açın.

2- Denetim merkezinde yarım ay görünümdeki ‘rahatsız etme‘ modu ikonuna dokunun.

Ardından rahatsız etme modu aktif hale gelecektir. Dilerseniz yine aynı yerden aynı butona dokunarak rahatsız etme modunu kapatabilirsiniz.

2.YÖNTEM: Ayarlar kısmından ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu ayarlar kısmından açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızda ‘Ayarlar’ kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan ”Rahatsız Etme” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan sayfada en üstte yer alan ‘Rahatsız Etme” yazısının yanıdaki butona dokunun.

Ardından ‘rahatsız etme’ modu aktif hale gelecektir.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik (mod) aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

Rahatsız etme modu nasıl özelleştirilir ? 

iPhone cihazınızda rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirmek için; cihazınızda ‘ayarlar‘ kısmına gidin. Ayarlar sayfasında yer alan ‘rahatsız etme‘ seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan rahatsız etme ayarları sayfasında ilgili modu kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan rahatsız etme modunun ne olduğunu ve bu özelliğine nasıl aktif edildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da WhatsApp Bildirimleri Nereden, Nasıl Kapatılır?

iPhone’da WhatApp bildirimleri nasıl kapatılır? iPhone’da WhatsApp bildirimleri nereden kapatılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone cihazlarında da uygulamalardan anlık olarak bildirimler gelmektedir. Kullanıcılar cihazlarında yer alan istedikleri uygulamalara bildirim izni verdikleri takdirde ilgili uygulamalardan bildirim alabilmektedir.

Bu bildirim özelliği WhatsApp uygulamasında da yer almaktadır. Kullanıcılar WhatsApp uygulamasından gelen tüm mesaj, arama vs. gibi çağrıları bildirim şeklinde cihazlarının ana ekranında almaktadır.

Bildirimler bizlere bir çok nokta da kolaylık ve işlevsellik sağlamakta ve ilgili içeriklere anında erişerek bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Ancak kullanıcılar bazen bazı uygulamalardan bildirim almayı tercih etmeyebiliyor.

Bunun sebebi de bazı uygulamalardan çok sık bildirim gelmesi ve kullanıcıları oldukça fazla rahatsız etmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanıcıların gelen bu fazla bildirimlerden rahatsız olduğu uygulamalardan biri de WhatsApp uygulaması olmaktadır.

Bazı WhatsApp kullanıcıları bu uygulama üzerinden oldukça sık gelen bildirimlerden bunalmakta ve bu uygulamanın bildirimlerini kapatmak istemektedir.

Sizde WhatsApp uygulamasından gelen bildirimlerden oldukça rahatsızsanız bu yazımızda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. iPhone cihazınızda WhatsApp bildirimlerini cihazınızın ayarlar kısmından pratik bir şekilde dilediğiniz her an kapatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızda WhatsApp bildirimlerini kapatabilirsiniz. 

iPhone’da WhatsApp Bildirimlerini Kapatma: 

iPhone’da Whatsapp bildirimlerini kapatmak için; 

1- iPhone cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Bildirimler” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek bildirimler sayfasında yer alan uygulamalardan ”WhatsApp” uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

4- Karşınıza WhatsApp uygulamasının bildirim ayarlarının yapıldığı bir sayfa gelecektir. Buradan WhatsApp bildirimlerini kapatmak için; en üst kısımda yer alan ”Bildirimlere İzin Ver” yazısının yanındaki aktif olan bildirim butonuna dokunarak kapatın.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

İşlem bu kadar basit.

Artık WhatsApp uygulaması üzerinden gelen tüm bildirimler cihazınızın ekranında size bildirim şekilinde gelmeyecektir. Bildirimleri tekrar aktif hale getirmek isterseniz yine aynı yerden daha sonra ilgili kısma gelerek ilgili butonu aktif edebilir ve bildirimleri tekrar alabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com