Twitter’da En Çok Takip Edilenler [2020]

Twitter’da en çok takipçi kimde? Twitter’da en çok takip edilenler kimler ? Twitter’da en çok takip edilen ünlüler kimler ? Twitter’da en çok takipçiye sahip kişiler kim ? Bu yazımızda sizlere bu soruların yanıtını veriyoruz. İşte Twitter’da en çok takip edilenler listesi (2020) !

Bildiğiniz üzere Twitter, Facebook ve Instagram ile birlikte en popüler 3 sosyal medya ağlarından biri konumundadır. Milyonlarca kullanıcıya sahip olan Twitter’da kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir.

Tüm dünya üzerinde artan sosyal medya bağımlılığı ve kullanımı ile birlikte artık neredeyse herkesin bir Twitter, Facebook ya da Instagram hesabı bulunmaktadır.  Bir çok internet kullanıcısı bu 3 sosyal medyayı da aktif bir şekilde kullanmaktadır. İnternet kullanıcılarının bir çoğu en kötü ihtimalle bu 3 sosyal medya ağlarından birini kullanmaktadır.

Milyonlarca insanın kullandığı bu sosyal medya ağlarından en yaygın olanı ve en çok kullanılanlarından biri hiç şüphesiz ki Twitter’dır. Twitter’da aklınıza gelebilecek bir çok kişinin (politikacı, sanatçı, komedyen, futbolcu vs.) hesabı bulunmaktadır. Bunların yanı sıra dünyadaki neredeyse her türlü şirket ve kuruluşun da Twitter sayfası bulunmaktadır.

Twitter’da sayfası bulunan bu kişiler gerek iş hayatlarından gerek güncel olaylardan haberler, fikirler ve görüşler paylaşabiliyor, iyi ya da kötü tartışma ortamları oluşturabiliyor. Özellikle atmış oldukları Tweetler ile uzun süreler gündemde olan isimler bulunabiliyor.

Kullanım koşulları gereğine uygun olarak her türlü fikir, görüş ve paylaşımın özgürce yapılabildiği Twitter’da kullanıcılar atmış oldukları tweetleri takipçilerine ve tüm dünyaya her an iletebiliyor.

Twitter’da bazı kişilerin, kuruluş ya da kurumların milyonlarca takipçisi bulunuyor. Bu isimler genellikle tüm dünya da bir çok kesim tarafından tanınan isimler oluyor. Hatta bu isimlerin bazılarının 100 milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Twitter’da bu durum da bazen takipçi yarışlarına dönüşebiliyor. Özellikle karşıt kesimler arasında oluşan bu takipçi yarışları dönem dönem sosyal medyaya ve haberlere konu olabiliyor. Geçtiğimiz dönemlerde büyük futbol kulüplerinden ‘Barcelona’ ve ‘Real Madrid’ ‘in takipçi yarışına tanık olmuştuk.

Bir çok kesim tarafından takip edilen bu yarışlar oldukça merak ediliyor. Bizde her zaman olan bu yarışı sizler için inceledik ve Twitter’da en çok takipçisi olan kişileri listeledik. Aşağıda hazırlamış olduğumuz listeden Twitter’da en çok takip edilen kişilerin kimler olduğunu ve kaç kişi tarafından takip edildiklerini görebilirsiniz. İşte Twitter TOP 10 listesi !

TWİTTER’DA EN ÇOK TAKİP EDİLENLER (2020) :

1- Barack Obama :

Listenin ilk sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nin eski devlet başkanı, Barrack Obama yer almaktadır. Twitter’da en çok takipçiye sahip olan Obama’nın toplam takipçi sayısı 112 milyonun üzerindedir.

@BarackObama
Tweet sayısı : 15,718
Takipçi sayısı : 112,770,094
Takip ettikleri : 609,306

2- Justin Bieber : 

Listenin 2. sırasında karşımıza 25 yaşındaki Amerikalı şarkıcı ”Justin Bieber” çıkıyor. Şarkıcının Twitter’daki takipçi sayısı oldukça yüksek. 108 milyonun üzerindeki takipçi sayısıyla listenin 2.sırasında yer alan Bieber, aynı sektörden olan Katty Perry ile bir rekabet içerisinde. Bieber’ın Perry ile arasındaki takipçi sayısı farkı oldukça az. Bakalım ilerleyen günlerde bu sıralama değişecek mi ?

@justinbieber

Tweet sayısı : 30,608
Takipçi Sayısı : 108,683,387
Takip ettikleri : 301,300

3- Katy Perry : 

Listenin 3. sırasında 35 yaşındaki Amerikalı Şarkıcı ”Katy Perry” bulunuyor. Katy Perry’nin Twitter’daki takipçi sayısı 108 milyonu geçmiş durumda. Uzun zaman önce Twitter’da en takipçisi olan kullanıcı konumuna yerleşen sanatçı konumunu kaybetti ve 3.sıraya düştü. Bieber ile aralarındaki takipçi sayısı farkı hala oldukça düşük. Rekabetin uzun bir süre devam edeceği gözüküyor.

@katyperry

Tweet sayısı : 10,231
Takipçi sayısı : 108,398,193
Takip ettikleri : 223

4- rihanna  (takipçi sayısı: 95,721,336)
5- taylorswift  (takipçi sayısı: 285,606,625)
6-Cristiano  (takipçi sayısı  82,441,470)
7-ladygaga  (takipçi sayısı: 80,785,965)
8-TheEllenShow (79,421,389)
9-YouTube (takipçi sayısı: 72,260,818)
10-realDonaldTrump  (takipçi sayısı: 71,893,996)

Twitter 2020 Top 10 listesi son buldu.

Liste 1 Şubat 2020 tarihinde güncel veriler ile oluşturulmuştur. Yaşanabilecek değişikliklerden dolayı ilerleyen zamanlarda liste tekrar güncellenecektir.

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.