F Klavyede Et (@) İşareti Nasıl Yapılır ?

F klavyede et @ işareti nasıl yapılır ? F klavyede @ et işareti nasıl yazılır ? Bu yazımızda sizlere F klavyede özellikle mail adreslerinde sıkça kullanılan @ işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik.

Bilgisayar klavyelerinin üzerinde onlarca işaret ve sembol bulunmaktadır. Bilgisayar klavyelerinin üzerinde yer alan işaret ve semboller belirli tuş kombinasyonları ile basit bir şekilde oluşturulmaktadır. Bu işaret ve sembollerin oluşturulmasında kullanılan tuş kombinasyonları genellikle shift veya alt gr tuşu ile ilgili işaretin bulunduğu tuş arasında yapılmaktadır.

Bunların yanı sıra yine klavyeler üzerinden bazı farklı tuş kombinasyonları ile klavyeler üzerinde bulunmayan yüzlerce işaret ve sembolü de pratik bir şekilde oluşturabiliyoruz. Ayrıca klavyeler üzerinden yapılamayan işaret ve sembolleri de metin içeriklerinde oluşturabiliyoruz.

Windows işletim sisteminde klavyeler üzerinden yapılan tuş kombinasyonları klavyelere göre farklılıklar gösterebilmektedir. Bununda başlıca sebebi F ve Q (TR) klavyelerinde tuşların yerlerindeki farklılıklardan kaynaklanıyor olmasıdır.

F klavye, alışkın olduğumuz Q Türkçe klavyeden oldukça farklıdır. F klavyede harf tuşlarının yanı sıra işaret ve semboller de farklı yerlerde bulunmaktadır.

Bildiğiniz üzere Q klavyede et diye tabir ettiğimiz @ işareti, Q harfinin üzerinde yer almaktadır.

@ işaretini Q klavyeden oluşturmak için; Ctrl+Alt+Q tuş kombinasyonunu ya da AltGr+Q tuş kombinasyonunu uyguluyoruz.

@ işaretini F klavyede oluşturmak içinde buna benzer bir tuş kombinasyonu uygulanıyor. Şimdi hep birlikte aşağıdan F klavyede et @ işaretinin nasıl yapıldığına bakalım.

F KLAVYEDE @ İŞARETİ NASIL YAPILIR ? 

F klavyede et (@) işareti, F harfinin üzerinde yer almaktadır. Bir çok bilgisayar klavyesinde F harfinin bulunduğu tuşun üzerinde bu işareti görebilirsiniz. Ancak bu işaret bu tuş ile yapılıyor olsa da bazı klavyelerde bu işaret bu tuşun üzerinde görsel olarak gözükmeyebilir.

F klavyede @ işaretini yapmak için; 2 farklı tuş kombinasyonu uygulayabilirsiniz. F klavyede @ işaretini yapmak için uygulayacağınız tuş kombinasyonları şu şekildedir;

F Klavyede @ İşareti :    CTRL+ALT+F     yada   AltGR+F 

F klavyede @ işaretini yapmak için;  CTRL ve ALT tuşlarına basılı tutun ve harf tuşlarından F harfine basın.

ya da

Klavyede space (boşluk) tuşunun hemen sağında bulunan Alt gr tuşuna basılı tutun ve F tuşuna basın.

Bu 2 tuş kombinasyonu ile F klavyede @ işaretini basit bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere F klavyede et @ işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.