Eurovision 2018 Ne Zaman, Nerede Yapılacak ?

2018 Eurovision Şarkı Yarışması ne zaman yapılacak? Hangi ülkede, hangi şehirde gerçekleştirilecek? , Yarışmaya Türkiye katılacak mı ? Sorularınızın cevabı ve tüm detaylar haberimizde..

63. kez gerçekleştirilmesi planlanan Eurovision Şarkı Yarışması PORTEKİZ‘de yapılacak !

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de yapılan 2017 Eurovision Şarkı Yarışması’nda Portekiz‘in temsilcisi Salvador Sobral’ın seslendirdiği “Amar Pelos Dois” adlı şarkının 758 gibi rekor bir puanla birinci olmasıyla yarışma Portekiz’e taşınmıştır.

Yarışmada; Bulgaristan’ın temsilcisi Kristian Kostov “Beautiful Mess” isimli şarkısıyla 615 puan alarak ikinciliği, Moldova’nın temsilcisi Sunstroke Project ise “Hey Mamma” şarkısıyla 374 puan alarak üçüncülüğü elde etmişti.

1964 yılından bu yana yarışmaya katılan Portekiz bu seneki yarışmayla gelen ilk zafer ile birlikte yarışmaya 2018 yılında Lizbon kentinde ev sahipliği yapma hakkı kazanmıştır.

Resimdeki sanatçı: 2017 Eurovision şarkı yarışması birincisi Salvador Sobral (PORTEKİZ)

YARIŞMA NE ZAMAN YAPILACAK?

Yarışmanın yarı final ve final tarihleri belirlendi. Yarışmanın yarı finalleri 8 ve 10 Mayıs 2018 tarihlerinde ve yarışmanın final’i ise 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılacak.

TÜRKİYE YARIŞMAYA KATILACAK MI ?

Geçtiğimiz 4 senedir yarışmanın değerlendirme ve puanlama sistemindeki yanlışlıklardan dolayı yarışmaya katılmayacağını belirten ve katılmayan Türkiye’nin bu sene yarışmaya katılıp katılmayacağı merak konusu. Henüz TRT tarafından resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen özellikle basında çıkan ve konuşulanlara göre bu sene ülkemiz Eurovision 2018 yarışmasın katılacak. Ülkemizin Eurovision 2018 şarkı yarışmasına kiminle katılacağı ise henüz belli değil.

İşte merak edenler için Eurovision 2017 yarışmanın kazananı Salvador Sobral’ın şarkısı : 

TeknoAjan.com