Dünyanın En Küçük Telefonu ( Zanco Tiny T1) !

Dünyanın en küçük telefonu üretildi. İlk bakışta oyuncak bir telefonu andıran Zanco Tiny T1, sadece bir kalem pil boyutunda ve ağırlığı ise şaşırtıcı bir seviyede. 

Ekran boyutu büyük akıllı telefonların tercihte olduğu bir dönemde dünyanın en küçük telefonu üretmek gerçekten cesaret işi. Tabi ki Zanco Tiny T1 modeli günümüzdeki telefonlar kadar akıllı olmasa da bu ufacık boyuyla bir çok işi başarabilmekte. Dünyanın en küçük telefonu olan bu cihazın özellikle koleksiyoncular ve meraklılar tarafından oldukça rağbet göreceği şüphesiz. 

Sözü fazla uzatmadan hep birlikte dünyanın en küçük telefonu olan Zanco’nun Tiny T1 modelini inceleyelim. Cihazın özellikleri , fiyatı ve çıkış tarihi hakkında biraz bilgi sahibi olalım. 

İŞTE DÜNYANIN EN KÜÇÜK TELEFONUNUN ÖZELLİKLERİ !

Oyuncak bir telefonu andıran Zanco Tiny T1’in ebatları 21 x 46.7 milimetre

Adete bir kalem pil boyutunda olan telefonu eline aldığınızda kaybolacakmış hissine kapılabilirsiniz.

Ağırlığı sadece 13 gr !

Bu ufak cihazın ağırlığının bir taş gibi olması elbette beklenemez ama cihazın bir bozuk para gibi hafif olacağı da tahmin edilemezdi.

Cihazın şarjı bekleme modunda 3 gün gidiyor !

Cihaz şarj konusunda da oldukça iddialı. Akıllı telefonlarını her gün hatta günde 2 kez şarj eden kullanıcılar bu telefonla şarj etmeyi unutacaklar.

Cihazı 180 dakika Konuşma süresi ve 300 numara kayıt imkanı sunuyor ! 

Telefonda kesintisiz 180 dakika konuşabilirsiniz. Ayrıca bu ufacık telefonun ufacık hafızasına 300 numarada kaydedebiliyorsunuz. Bunun yanında son 50 arama ve son 50 mesajı da hafızasında tutabiliyor.

 

Cihaz 0.49-inç.  64 x 32 piksel çözünürlüğünde küçük bir OLED ekrana sahip ! 

Cihazın diğer özellikleri :  Nano sim kart – micro-usb şarj –  2G ağı – Eksiksiz klavye –

Dünyanın en küçük telefonunun tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz ! 

Merak edilen telefonun fiyatı ne kadar ? 

Cihazın fiyatı sadece 50 dolardır. (yurt dışı satış fiyatıdır.) Cihaz belli bir stokta satışa sunulacaktır. Ülkemizde ise satışa sunulma ihtimali yok denecek kadar azdır. İnternet üzeriden e-bay tarzı sitelerden satın alınabilir.

Telefon ne zaman satışa sunulacak ? 

Ön ödeme ile satın alınabilen telefonun teslimatları Mayıs 2018 ‘de yapılacak. Mayıs 2018 tarihinden itibaren ise genel satışla hemen alınabilecek.

TeknoAjan.com