Google Chrome Eklentiler/Uzantılar Nerede ?

Google Chrome eklentiler nerede ? Google Chrome uzantılar nerede ? Chrome eklenti ayarları nerede ? Bu yazımızda sizlere Google Chrome internet tarayıcısında bulunan uzantıların (eklentiler) nerede olduğunu resimli olarak gösterdik. İşte detaylar.. 

Bildiğiniz üzere Google Chrome internet tarayıcısı günümüzün en popüler internet tarayıcısı konumundadır. Google’ın geliştirmiş olduğu bu tarayıcı neredeyse her bilgisayarda ve telefonda yer almaktadır.

İnternet kullanıcıları tarafından tercih edilmesinin bir çok sebebi bulunan bu tarayıcının başlıca tercih sebebi olmasının sebepleri genellikle hız, işlevsellik ve kullanılabilirlik açısından oldukça pratik ve kolay olmasıdır.

İşlevsellik konusunda kullanıcılarına bir çok imkan tanıyan Google, tarayıcıya eklenebilen uzantılar sayesinde kullanıcılarına bir çok noktada kolaylık sağlıyor.

Google Chrome’un Web Mağazası üzerinden indirilebilen ve tarayıcıda aktif hale getirilebilen bir çok uzantı yer almaktadır. Kullanıcılar bu uzantıları mağaza üzerinden indirip, tarayıcılarında aktif hale getirerek kullanabiliyor. Kullanıcılar bu uzantıları diledikleri an aktif hale getirebilirken diledikleri an da pasif hale getirebiliyor ya da tamamen kaldırabiliyor.

Google Chrome internet tarayıcısına uzantıları indirebileceğiniz Google Chrome Web Mağazasına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Google Chrome Web Mağazası: https://chrome.google.com/webstore/category/extensions

Peki Google Chrome Tarayıcısına eklenmiş uzantıları nereden yönetebilirim ? Uzantılar sayfası nerede, nasıl erişebilirim ? 

Google kullanıcılarına diledikleri an daha önce indirmiş olduğu eklentileri (uzantıları) yönetme imkanı tanıyor. Daha önce tarayıcınıza indirmiş olduğunuz eklentilere erişmek için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

Google Chrome Uzantılar Kısmına Gitmek İçin; 

  1. İlk olarak tarayıcınızın sağ üst köşesinde yer alan ‘üst üste 3 nokta ikonuna’ tıklayın.
  2. Ardından açılacak pencerede ”diğer araçlar” kısmına gelin.
  3. Diğer araçlar kısmından açılacak olan sekmelerden ”uzantılar” seçeneğine tıklayın.

Bu adımların sonunda Uzantılar kısmı yeni bir pencerede açılacaktır.

Dilerseniz bu kısma başka bir yöntem ile de erişebilirsiniz. 

2.YÖNTEM: 

Uzantılar kısmına tarayıcınızın url kısmına aşağıda yer alan bağlantıya kopya,yapıştır,git yöntemi uygulayarak erişebilirsiniz.

Uzantılar Kısmı Linki:  ‘ chrome://extensions/

Yukarıdaki 2 yolla da eklentiler kısmına erişebilirsiniz. Eklentiler sayfasına gittiğinizde yukarıdaki resimdeki gibi bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu kısımda tarayıcınızda ekli olan eklentiler listelenecektir.

Bu eklentileri dilediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz eklentinin altında yer alan kaldır butonuna basarak eklentiyi kaldırabilir ya da eklentinin sağ alt köşesinde yer alan butonla eklentiyi aktif ve pasif hale getirebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

Bu yazımızda sizlere Google Chrome internet tarayıcısında eklentiler kısmına nasıl gidildiğini anlattık. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘YORUMLAR’ kısmından belirtebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.