Clubhouse’un Değeri 4 Milyar Doları Geçti !

Son dönemlerde internet dünyasında oldukça popüler olan ve bu popülaritesi gün geçtikçe daha da arttıran sesli sohbet uygulaması Clubhouse, toplam değerini bir yılda 40 katladı ve toplam piyasa değeri günümüz itibariyle 4 milyar dolara yükseldi.

Sesli sohbet imkanı sağlayan sosyal medya uygulaması Clubhouse, son günlerde bir anda popüler olması ile birlikte dikkatleri bir hayli üzerine çekmişti.

Dünyanın bir çok yerinden oldukça fazla ilgi çeken uygulama, artan bu popülaritesi ve kullanıcı kitlesi ile birlikte değerini en hızlı katlayan uygulamalardan biri ünvanını edindi.

Şirket yetlilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Clubhouse uygulamasının toplam değerini son 1 yıl içerisinde 40’a katlayarak 4 milyar dolar seviyesine ulaştığını belirtti. Ayrıca şirket yöneticileri artan talep nedeniyle platformu geliştirmek için yeni yatırımcılara da kapılarını açıktıklarını belirtti.

Uygulamanın değeri Ocak 2020’de sadece 100 milyon dolardı !

Paul Davison ve Rohan Seth tarafından kurulan Clubhouse uygulamasının 2020 yılının Ocak ayındaki piyasa değeri 100 milyon dolar civarındaydı.

Pandemi dönemi ve özellikle de kullanıcı kitlesi ile kullanıcı kabul şartları sebebiyle uygulama bir hayli popüler olmaya başladı ve bu piyasa değerini her geçen gün katlayarak 4 milyar dolara seviyesine erişti.

Uygulamanın ilerleyen günlerde yeni yatırımcılarında destekleri ile birlikte çok daha popüler olması ve bilinen günümüz sosyal medya ağlarına rakip olması muhtemel.

Tabi umuyoruz ki bu rekabet oluşturulmuş, var olan konsepti bozmadan yaşanır.

CLUBHOUSE NEDİR ? 

Clubhouse, 2020 yılında yazılım geliştiricileri Alpha Exploration Co. tarafından başlatılan, yalnızca davetiyeyle kullanılabilen, sesli sohbet içeren bir sosyal ağ uygulamasıdır. Uygulamayı sadece davettiye edinebilen iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları kullanabiliyor.

Uygulamaya nasıl katılınabilir ? 

Clubhouse uygulamasına sadece davetiye yoluyla üye olunuyor. Uygulama sadece iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanılabiliyor.

iPhone kullanıcıları uygulamayı indirip bir kullanıcı hesabı açabiliyor ancak davetiye aldıktan sonra uygulamayı kullanabiliyor.

Uygulama henüz Android kullanıcıları için sunulmadı ancak önümüzdeki aylarda uygulamanın Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.