BİP’te Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme [Nasıl Yapılır?]

Bip’te gönderilen mesaj nasıl silinir? Bip’te gönderilen mesaj karşı taraftan nasıl silinir? Bip uygulamasında gönderilen mesaj nasıl iptal edilir ? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te daha önce gönderilmiş olan mesajın karşı taraftan nasıl silinebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar… 

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ‘HERKESTEN SİL‘ özelliğidir.

BİP kullanıcıları uygulamada herhangi bir sohbet penceresinde göndermiş olduğu mesajları hem kendilerinden hem de karşı taraftan silebiliyor.

Kullanıcılar ilgili özellik ile göndermiş oldukları iletileri ‘Herkesten sil‘ seçeneği ile silerek ilgili iletiyi karşı taraf okunmadan hemen silebiliyor.

Bu özellik özellikle yanlış kişiye ileti gönderilmesi ya da iletinin yanlış yazılması gibi durumlarda kullanıcıların işine oldukça çok yarıyor.

Peki BİP’te gönderilen mesaj karşı taraftan nasıl siliniyor ? İşte sorunuzun yanıtı burada..

Aşağıda sizlere BİP uygulamasında gönderilen mesajın karşı taraftan nasıl silinebileceğini gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak BİP uygulamasında ‘Herkesten sil‘ özelliği ile gönderilen iletileri karşı taraftan silebilirsiniz.

BiP’te Gönderilen Mesajı Karşı Taraftan Silme : 

Bip uygulamasında gönderilen mesajı herkesten silmek için;

1- İlk olarak Bip uygulamasını açın.

2- Bip uygulamasında silmek istediğiniz mesajın yer aldığı sohbet penceresini açın.

3- Ardından ilgili sohbet penceresinde silmek istediğiniz iletinin üzerine parmağınız ile basılı tutun.

4- Sonra ilgili iletinin hemen altında açılacak olan seçenek penceresinden ”Sil” seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra sohbet penceresinin en altında belirecek olan ”Sil” yazısına dokunun ve hemen ardından açılacak olan seçenek penceresinden ”Herkesten Sil” yazısına dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresinde ilgili kişiye göndermiş olduğunu o ileti hem sizin sohbet pencenizden hemde karşı tarafın sohbet penceresinden silinmiş olacaktır.

İlgili ileti silindikten sonra sizin sohbet pencerenizde ”Bu mesajı sildiniz.’‘ şeklinde, karşı tarafın sohbet penceresinde ise; ”Bu mesaj silindi.” şeklinde bir ibare belirecektir.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Dilerseniz bu kısımdan herhangi bir iletiyi sadece kendi sohbet pencerenizden de silebilirsiniz. Bunun için ilgili kısımda yer alan gönderilen mesajı ‘Benden Sil’‘ seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntem ile silinen ilgili iletiler sadece sizin sohbet pencerenizden silinecektir. Bu seçenek ile ileti sildiğinizde ilgili mesajlar karşı tarafın sohbet ekranından silinmeyecek ve karşı taraf mesajı görmeye devam edecektir. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te  sohbet duvar kağıdı değiştirme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.