BİP’te Bir Grubu veya Sohbeti Sessize Alma Nasıl Yapılır?

BİP sohbeti sessize alma nasıl yapılır? Bip’te grup sohbeti nasıl sessize alınır ? BİP’te bir grup veya sohbet nasıl sessiz moda alınır ? Bu yazımızda sizlere bir mesajlaşma uygulaması olan Bip’te bir grup veya sohbet penceresini sessize alma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Turkcell’in mesajlaşma uygulaması olan BİP,  kullanıcı sayısını her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp kullanıcılarına bir gizlilik sözleşmesini sundu. Kullanıcılara uygulamayı kullanabilmelerine devam edebilmeleri için dayatmış olan bu gizlilik sözleşmesi tüm dünyadaki WhatsApp kullanıcıları tarafından tepki ile karşılandı. İlgili sözleşmenin ardındansa tüm dünyada bir çok WhatsApp kullanıcısı WhatsApp uygulamasını silme kararı aldı.

Bu sebeple son günlerde WhatsApp uygulamasını silen veya silmeyi düşünen bir çok kullanıcı; Bip, Telegram ve Signal gibi başka mesajlaşma uygulamalarına geçme kararı aldı. Ülkemizde de bu durum büyük bir tepki ile karşılandı ve bir çok kesim yeni bir mesajlaşma uygulaması arayışına girdi. Ülkemizde ise en çok tercih edilen mesajlaşma uygulaması, Bip oldu.

Bip uygulaması son günlerde kullanıcı sayısını bir hayli arttırdı. Uygulama kısa bir süre içerisinde 10 milyon yeni kullanıcıyı uygulamasına dahil etti. Uygulama bu zamana kadar toplam 65 milyonun üzerinde indirildi.

Bip uygulama hem Turkcell’in bir uygulaması olması hem de WhatsApp’ın sunduğu hizmetin neredeyse aynısını kullanıcılara sunması sebebiyle bir çok kullanıcının ilk tercihi oldu.

Bip uygulaması uygulama içerisinde aynı WhatsApp gibi kullanıcılarına bir çok hizmet ve özelliği sunuyor. Uygulama bir mesajlaşma uygulamasının sahip olabileceği bir çok özellik ve seçeneği içerisinde sunuyor.

Bip uygulamasının kullanıcılarına sunduğu bu mesajlaşma özelliklerinden biri de WhatsApp uygulamasında da bildiğimiz üzere ”SESSİZE ALMA” özelliğidir.

BİP kullanıcıları uygulamada herhangi bir sohbet penceresini sessize alabiliyor ve böylelikle kullanıcılar sessize almış oldukları sohbetlerden gelen ileti bildirimlerinin cihazlarına gelmesini engelleyebiliyor.

Kullanıcılar özellikle grup sohbetlerinde telefonlarına sık sık gelen bildirimlerden bir hayli rahatsız olabiliyor. Bu sebeple kullanıcılar cihazlarına uygulamadan gelen bildirimleri kapatmak zorunda kalabiliyor.

Bildiğiniz üzere cihazlar üzerinden herhangi bir uygulamanın olduğu gibi BİP uygulamasınında bildirimler kapatılabiliyor. Ancak uygulamada bildirimler kapatıldığında tüm Bip kullanıcılarından gelen ileti bildirimleri ve uygulama üzerinden gelebilecek diğer her türlü bildirimler kapatılmış oluyor. Bu sebeple kullanıcılar uygulama üzerinden gelecek olan mesajlardan bildirim alamıyor.

Bu sebeple kullanıcılar rahatsız olduğu bildirimleri kapatmak için farklı yöntemler arıyorlar. Bunun çözümünüde BİP uygulamasında sağlıyor. BİP uygulamasında kullanıcılara sadece diledikleri sohbet penceresinden gelen bildirimleri kapatma imkanı sunuyor. Bu imkan ‘SESSİZE ALMA” özelliği ile kullanıcılara sunuluyor.

Yani kullanıcılar bildirim almak istemedikleri sohbet pencerelerini sessize alarak sadece o ilgili sohbet pencerelerinden ileti bildirimi almıyor ve diğer sohbetlerden ileti bildirimi almaya devam ediyor.

İlgili özellik hem birebir hem de grup sohbet pencerelerine uygulanabiliyor. Sizde BİP’in kullanıcılarına sunduğu bu sessize alma özelliği ile istediğiniz sohbet pencerelerini sessize alarak ilgili sohbetlerin bildirimleri kapatabilirsiniz.

Peki Bip’te herhangi bir sohbet (mesaj) nereden, nasıl sessize alınıyor? Aşağıda sizlere BİP uygulamasında sohbeti sessize alma işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Bip uygulamasında herhangi bir sohbet penceresini sessize alabilirsiniz. 

BİP’te Sessize Alma Nasıl Yapılır? 

Bip uygulamasında herhangi bir sohbeti veya grubu sessize almak için;

1- Bip uygulamasını açın.

2- Uygulamada sohbetler kısmında sessize almak istediğiniz sohbet penceresini parmağınız ile ekranın sol tarafına doğru itin.

3- Ardından ilgili sohbet penceresinin hemen sağ tarafında ‘‘Daha Fazla’‘ seçeneği belirecektir. İlgili seçeneğe dokunun.

4- Sonra karşınıza bir alt seçenek penceresi çıkacaktır. Buradan ilgili sohbet penceresini sessize almak için; ”Sessize Al” seçeneğine dokunun.

5- İlgili seçeneğe dokunduktan sonra sizden sessize alma işleminin ne kadar sürmesini istediğinize dair bir seçim yapmanız istenecektir. Bu kısımda karşınıza ‘‘1 saat, 8, saat, 24 saat, 1 hafta ve her zaman’‘ seçenekleri sunulacaktır.

Bu kısımdaki bu seçeneklerden istediğiniz zaman dilimini seçin.

NOT: ‘Her Zaman’ seçeneğinde ilgili sohbet penceresinin sessini siz tekrar açmadığını takdirde ilgili sohbet penceresi süresiz bir şekilde hep sessizde kalacaktır. 

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresini sessize alma işlemi tamamlanmış olacaktır. İlgili sohbet penceresi sizin seçmiş olduğunu zaman dilimi sürecinde sessiz olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Dilerseniz seçim yapılan süre dilimi dolmadan ilgili sohbet penceresinin sesini dilediğiniz her an açabilirsiniz.

BİP’te daha önce sessize alınan herhangi bir sohbet penceresinin sesini açmak için; 

Uygulamada sohbetler kısmından sessize alınan ilgili sohbet penceresini parmağınız ile sola itin. Ardından sohbet penceresinin yanında beliren ”Daha Fazla” seçeneğine dokunun ve karşınıza gelecek olan alt pencereden ”Sessizden Çıkar” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda ilgili sohbet penceresi sessizden çıkarılacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Bip nedir? 

BiP; Turkcell tarafından iOS ve Android kullanıcıları için geliştirilen, herkesin ücretsiz şekilde kullanabileceği anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulamanın ilk yayınlanma tarihi 4 Kasım 2013’tür. BiP; App Store ve Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilebilmektedir. 

Not: Bip uygulaması, iOS 11 ve üzeri iPhone, iPad cihazlarında;  Android 5 ve üzeri cihazlarda kullanılabilir.

”Bu yazımızda sizlere mesajlaşma uygulaması olan Bip’te herhangi bir sohbet penceresinin nasıl sessize alındığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.