Android Telefonlarda Mesajlar Nasıl Silinir ? [Toplu Mesaj Silme]

Android telefonlarda mesajlar nasıl silinir? Android’de mesaj silme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda gelen ve gönderilen mesajların nasıl silinebileceğini adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları cihazlarına gelen ya da cihazlarından göndermiş oldukları mesajları pratik bir şekilde silebiliyor. Kullanıcılar mesaj silme işlemini cihazlarında yer alan ”mesajlar” uygulaması üzerinden uygulayabiliyor.

Kullanıcılar cihazlarında gönderilen ve gelen mesajların yer aldığı ”mesajlar” uygulaması üzerinden cihazlarındaki mesajları tek tek veya toplu bir şekilde silebiliyor. Kullanıcılar cihazlarındaki mesajları sadece bir kaç adım yoluyla cihazlarından silebiliyor.

Mesaj silme işlemi android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda çok kolay, pratik bir şekilde yapılabiliyor. Ancak bu işlem her ne kadar kolay bir şekilde yapılıyor olsa da bazen kullanıcılar bu işlemi uygularken sıkıntı yaşayabiliyor.

Bizde bu sebeple android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda mesaj silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım sizlere gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak cihazınızda yer alan mesajları tek tek veya toplu bir şekilde hemen silebilirsiniz.

Android’de Mesajlar Nasıl Silinir ? 

Android cihazınızdan herhangi bir ya da birden fazla mesajı silmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Mesajlar” uygulamasını açın.

2- Mesajlar uygulamasında sağ üst köşede yer alan ”Üst üste 3 nokta” ikonuna dokunun.

3- Ardından karşınıza çıkacak olan alt pencereden ”Sil” seçeneğine dokunun.

4- Daha sonra silmek istediğiniz mesaj ya da mesajlara dokunarak seçin.

*NOT: Silmek için seçmiş olduğunuz mesajlarında hemen sol tarafında bir ”tik işareti” belirecektir.

5- Son olarak seçme işlemini tamamladıktan sonra hemen alt kısımda yer alan çöp kutusu ikonun yer aldığı ”Sil” butonuna dokunun.

Bu adımların sonunda seçmiş olduğunuz mesaj veya mesajlar silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

Android’de Toplu Mesaj Nasıl Silinir? 

Android cihazınızda gelen ve gönderilen tüm mesajları toplu bir şekilde silmek için; 

İlk olarak ”Mesajlaşma” uygulamasına gidin. Uygulamada sağ üst kısımda yer alan ”Üst üste 3 nokta” ikonuna dokunun. Sonra karşınıza çıkacak olan alt pencereden ”Sil” seçeneğini seçin. Daha sonra mesajların en üst kısmında yer alan ”Hepsi” kutucuğuna dokunun. Son olarak mesajların hepsini seçme işlemini tamamladıktan sonra uygulamada en alt kısımda yer alan ”Sil” ikonuna dokunun.

Bu adımların sonunda cihazınızda mesajlaşma uygulamasında yer alan bu zamana kadar ki tüm mesajlar toplu bir şekilde silinmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Android’de mesaj silme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…