5G’ye Ne Zaman Geçilecek ? | 5G’ye Geçiş Tarihi Belli Oldu !

5G nedir ve ne işe yarar? 5g ile neler olacak ? Ülkemiz 5G teknolojisine ne zaman geçecek? 5g destekli telefonlar hangileri ? Sorularınızın cevabı ve 5G hakkında tüm detaylar sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda..

5G teknolojisi için geri sayım tüm dünyada ve ülkemizde sürüyor. Yapılan çalışmalar ile birlikte kullanımı için sona gelinin 5G teknoloji ile birlikte internet dünyası değişecek ve hız kavramı bu teknoloji ile birlikte farklı bir boyuta gelecek.

5G İLE NELER OLACAK ? 

Beşinci nesil kablosuz telefon teknolojisi olan ”5G” , daha fazla hız ve daha çabuk tepki süreleri sunacak. 5G ile birlikte kullanıcılar 20 Kata varan daha hızlı internet erişimine sahip olacaklar. 5G’nin sağladığı bu hız ile birlikte kullanıcılar, saniyeler içerisinde veri indirebilecek.

5G ÜLKEMİZE NE ZAMAN GELECEK ? 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ”Ahmet Arslan” geçtiğimiz günlerde TGRT Haber’de katılmış olduğu bir programda 5G’ye dair açıklamalarda bulundu.

Katılmış olduğu programda Bakan Arslan, ülkemizin 5G’ye geçiş tarihi ile ilgili olarak;

“2020’de dünya ile eş zamanlı 5G’ye geçeceğiz.” ifadesini kullandı.

5G DESTEKLİ TELEFONLAR HANGİLERİ ? 

5G destekli akıllı telefonlar henüz piyasada yok. Akıllı telefon üreticilerinin yakın gelecekteki modellerinin 5g desteği ile birlikte gelmesi bekleniyor. 2019 yılında çıkacak akıllı telefonların bir çoğu 5G’yi destekleyecek.

(Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.)
TeknoAjan.com