Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır ? [iPhone & Android]

Youtube mobil’de otomatik video oynatma nasıl kapatılır ? Youtube’da otomatik oynatma nasıl kapatılır ? Youtube uygulamasından otomatik oynatma nasıl kapanır ? Bu yazımızda sizlere iPhone ve Android cihazlarda Youtube mobil uygulamasında otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Youtube günümüzün en büyük ve en popüler video paylaşım merkezi konumundadır. Yaklaşık 15 sene önce internet dünyasına devrim niteliğinde bir giriş yapan Youtube, her geçen gün artan kanal ve izleyici sayılarıyla daha da büyümeye devam ediyor.

Aklımıza gelebilecek her türlü içerikten videolara erişebileceğimiz Youtube’da milyonlarca video bulunuyor. Uzun süre önce 1 milyar kullanıcıyı aşan Youtube’a saniye de yüzlerce video yükleniyor. Kullanıcılar paylaşılan bu videoları diledikleri her an her yerde izleyebiliyor.

Günümüzde artan mobil cihaz kullanımı ile birlikte artık internet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu videoları izlemek için daha çok Youtube mobil platformunu kullanıyor. Mobil web sitesinin yanı sıra akıllı telefonlar için uygulaması olan Youtube’un mobil uygulaması kullanıcılara bir çok noktada kolaylık sağlıyor.

Her geçen gün gelen yeni güncellemeler ile birlikte yeni yeni özellikleri de kullanıcılara sunun Youtube, mobil uygulamasıyla neredeyse 10 üzerinden 10 puanı hak ediyor. Youtube’un mobil uygulamasının özelliklerini saymaya kalksak bunlar say say bitmez.

Bu yazımızda sizlere Youtube’un mobil uygulamasının özelliklerinden birinden bahsedeceğiz ve internette bu özellik ile ilgili en çok aranan konulardan olan ‘otomatik oynatma özelliğini kapatma’ işleminin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız.

Şimdi her beraber Youtube’un otomatik oynatma özelliğinden kısaca bahsedelim ve hemen ardından bu özelliğin nasıl kapatıldığına bakalım.

Youtube’un otomatik oynatma özelliği, herhangi bir video da video bittikten sonra yeni bir videonun yeniden otomatik olarak oynatılmasına olanak tanımaktadır. Yeniden oynatılan video oynatma listenize göre ya da izlediğiniz video kategorisine göre rastgele bir video şeklinde karşınıza çıkmaktadır.

Bu özellik ile herhangi bir temasta bulunmadan sıradaki videonun otomatik olarak başlatılmasına olanak tanıyabilirsiniz. Özellikle daha çok Youtube’dan müzik dinleyenlerin tercih ettiği bu özellik, oynatma listesindeki şarkıların sırasıyla otomatik olarak oynatılmasını sağlıyor.

Ancak durum böyle değilse bu özellik bazen can sıkabiliyor. Her ne kadar Youtube otomatik oynatma özelliğinde sıradaki video da kullanıcılara izlenilen videolar ile ilgili benzer videoları oynatsa da bazen hiç alakasız videolar da karşımıza çıkabiliyor.

Ayrıca video bittikten sonra yeni bir videoya hemen geçmek istemeyenler de bu durumdan oldukça şikayetçi durumda. Bu sebepledir ki internette bu özelliğin nasıl kapatıldığına dair oldukça sık aramalar yapılmaktadır.

Bu sebeple bizde sizlere aşağıda bu Youtube’un bu özelliğinin (otomatik oynatma) mobil uygulamada nasıl kapatıldığını resimli olarak anlattık. Şimdi hep birlikte adım adım bu özelliğin nasıl kapatıldığına bakalım.

YOUTUBE MOBİL OTOMATİK OYNATMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA :

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını açın.

2- Youtube mobil uygulamasında hesap ayarları kısmına gitmek için; uygulamada sağ üst köşede bulunan hesabım ikonuna dokunun. 

3- Ardından karşınıza çıkan hesabım sayfasında alt kısımlarda yer alan ”ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Otomatik Oynatma” seçeneğini bulun. Ardından otomatik oynatma özelliğini kapatmak için; burada yer alan butona dokunun ve otomatik oynatma özelliğini kapatma işlemini bitirin.

NOT: Özellik, buton mavi görünümde aktif, gri tonda pasif haldedir. 

İşlem bu kadar kolay. Dilerseniz aşağıdan 2.yönteme de göz atabilirsiniz.

2.YÖNTEM : Youtube’da videoları izlerken videonun hemen alt kısmında yer alan ‘sıradaki‘ seçeneğinin otomatik oynat butonu göreceksiniz. Bu butona dokunarak otomatik oynatma özelliğini de kapatabilirsiniz. Dilerseniz yine bu butona tekrar dokunarak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Not: Bu işlem en son güncel Youtube mobil uygulaması üzerinden anlatılmıştır. İlgili işlemleri sorunsuz bir şekilde yapmak için; uygulamanızı güncelleyin. 

”Bu yazımızda sizlere Youtube’un otomatik oynatma özelliğinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.