Connect with us

HABERLER

Youtube Otomatik Oynatma Nasıl Kapatılır ? [iPhone & Android]

Youtube mobil’de otomatik video oynatma nasıl kapatılır ? Youtube’da otomatik oynatma nasıl kapatılır ? Youtube uygulamasından otomatik oynatma nasıl kapanır ? Bu yazımızda sizlere iPhone ve Android cihazlarda Youtube mobil uygulamasında otomatik video oynatma özelliğinin nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Youtube günümüzün en büyük ve en popüler video paylaşım merkezi konumundadır. Yaklaşık 15 sene önce internet dünyasına devrim niteliğinde bir giriş yapan Youtube, her geçen gün artan kanal ve izleyici sayılarıyla daha da büyümeye devam ediyor.

Aklımıza gelebilecek her türlü içerikten videolara erişebileceğimiz Youtube’da milyonlarca video bulunuyor. Uzun süre önce 1 milyar kullanıcıyı aşan Youtube’a saniye de yüzlerce video yükleniyor. Kullanıcılar paylaşılan bu videoları diledikleri her an her yerde izleyebiliyor.

Günümüzde artan mobil cihaz kullanımı ile birlikte artık internet kullanıcılarının büyük bir çoğunluğu videoları izlemek için daha çok Youtube mobil platformunu kullanıyor. Mobil web sitesinin yanı sıra akıllı telefonlar için uygulaması olan Youtube’un mobil uygulaması kullanıcılara bir çok noktada kolaylık sağlıyor.

Her geçen gün gelen yeni güncellemeler ile birlikte yeni yeni özellikleri de kullanıcılara sunun Youtube, mobil uygulamasıyla neredeyse 10 üzerinden 10 puanı hak ediyor. Youtube’un mobil uygulamasının özelliklerini saymaya kalksak bunlar say say bitmez.

Bu yazımızda sizlere Youtube’un mobil uygulamasının özelliklerinden birinden bahsedeceğiz ve internette bu özellik ile ilgili en çok aranan konulardan olan ‘otomatik oynatma özelliğini kapatma’ işleminin nasıl yapıldığını resimli olarak anlatacağız.

Şimdi her beraber Youtube’un otomatik oynatma özelliğinden kısaca bahsedelim ve hemen ardından bu özelliğin nasıl kapatıldığına bakalım.

Youtube’un otomatik oynatma özelliği, herhangi bir video da video bittikten sonra yeni bir videonun yeniden otomatik olarak oynatılmasına olanak tanımaktadır. Yeniden oynatılan video oynatma listenize göre ya da izlediğiniz video kategorisine göre rastgele bir video şeklinde karşınıza çıkmaktadır.

Bu özellik ile herhangi bir temasta bulunmadan sıradaki videonun otomatik olarak başlatılmasına olanak tanıyabilirsiniz. Özellikle daha çok Youtube’dan müzik dinleyenlerin tercih ettiği bu özellik, oynatma listesindeki şarkıların sırasıyla otomatik olarak oynatılmasını sağlıyor.

Ancak durum böyle değilse bu özellik bazen can sıkabiliyor. Her ne kadar Youtube otomatik oynatma özelliğinde sıradaki video da kullanıcılara izlenilen videolar ile ilgili benzer videoları oynatsa da bazen hiç alakasız videolar da karşımıza çıkabiliyor.

Ayrıca video bittikten sonra yeni bir videoya hemen geçmek istemeyenler de bu durumdan oldukça şikayetçi durumda. Bu sebepledir ki internette bu özelliğin nasıl kapatıldığına dair oldukça sık aramalar yapılmaktadır.

Bu sebeple bizde sizlere aşağıda bu Youtube’un bu özelliğinin (otomatik oynatma) mobil uygulamada nasıl kapatıldığını resimli olarak anlattık. Şimdi hep birlikte adım adım bu özelliğin nasıl kapatıldığına bakalım.

YOUTUBE MOBİL OTOMATİK OYNATMA ÖZELLİĞİNİ KAPATMA :

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını açın.

2- Youtube mobil uygulamasında hesap ayarları kısmına gitmek için; uygulamada sağ üst köşede bulunan hesabım ikonuna dokunun. 

3- Ardından karşınıza çıkan hesabım sayfasında alt kısımlarda yer alan ”ayarlar” seçeneğine dokunun.

4- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Otomatik Oynatma” seçeneğini bulun. Ardından otomatik oynatma özelliğini kapatmak için; burada yer alan butona dokunun ve otomatik oynatma özelliğini kapatma işlemini bitirin.

NOT: Özellik, buton mavi görünümde aktif, gri tonda pasif haldedir. 

İşlem bu kadar kolay. Dilerseniz aşağıdan 2.yönteme de göz atabilirsiniz.

2.YÖNTEM : Youtube’da videoları izlerken videonun hemen alt kısmında yer alan ‘sıradaki‘ seçeneğinin otomatik oynat butonu göreceksiniz. Bu butona dokunarak otomatik oynatma özelliğini de kapatabilirsiniz. Dilerseniz yine bu butona tekrar dokunarak bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

Not: Bu işlem en son güncel Youtube mobil uygulaması üzerinden anlatılmıştır. İlgili işlemleri sorunsuz bir şekilde yapmak için; uygulamanızı güncelleyin. 

”Bu yazımızda sizlere Youtube’un otomatik oynatma özelliğinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com