Samsung Galaxy S9 Ne Zaman Çıkacak? (Özellikleri ve Fiyatı)

Merakla beklenen Samsung’un S serisinin son versiyonu olan Galaxy S9 ne zaman satışa sunulacak ? Cihazın beklenen teknik özellikleri ne olacak? Cihazın fiyatı ne olacak ? Tüm sorularınızın cevabı ve detaylar bu haberimizde..

Günümüzde telefonların bir önceki modeli daha satışı sunulmadan bir sonra çıkacak olan modellerin bilgileri gelişen internet dünyası ile birlikte firma yetkililerinden haberli yada habersiz olarak internete sızdırılıyor.

Bu sızdırılma durumundan nasibini bu sefer Samsung üreticisinin gelecek yıl kullanıcılarla buluşturacağı Galaxy S9 aldı. Cihaz’ın teknik özellikleriyle ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı. Hep birlikte detaylara bakalım..

CİHAZ 2 FARKLI VERSİYONDA KULLANICILARIN KARŞISINA ÇIKACAK!

Samsung Galaxy S9 serisiyle ilgili kullanıcıları yakından ilgilendirecek önemli detaylar ortaya çıktı. Buna göre, Samsung Galaxy S9, iki farklı versiyonda satışa sunulacak Qualcomm ve Samsung tarafından geliştirilecek 7 nanometre mimariye sahip işlemciler bulunacak.

Samsung üreticisi 5,8 inçlik ekranla gelecek olan Galaxy S9 serisinde, Snapdragon 845 ve kendi geliştirdiği Exynos 9810 işlemcisini kullanacak.

Samsung Galaxy S9 modelinde, dört tanesi Cortex A53 ve diğer dört tanesi Cortex A73 olmak üzere toplamda sekiz çekirdeğe sahip olacak.

S9 ‘UN YANINDA S9 PLUS ‘TA GELECEK!

Galaxy S9 ile birlikte tanıtılması beklenen Galaxy S9+’ın da Galaxy S8’de olduğu gibi 6,2 inçlik ekranla birlikte geleceği tahmin ediliyor.

PARMAK İZİ SENSÖRÜ ANA EKRANLA BÜTÜNLEŞİK OLACAK!

Parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

TASARIMINDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLACAK !

Samsung Galaxy S9, Adreno 630 grafik birimi özelliğiyle gelecek.

Sonsuz ekran deneyimi yaşatmaya devam edecek olan modelin çerçeve kalınlıklarının daha da azaltılabileceği düşünülüyor.

NOT: Cihazın teknik özellikleri ile ilgili başka bilgiler geldikçe güncellenecek..

SAMSUNG GALAXY S9 NE ZAMAN ÇIKACAK?

Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+’ın önümüzdeki yılın (2018) başında en geç Şubat ayı içerisinde kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

S9 için biraz aceleci davranan Samsung’un cihaz tanıtımını ise bu yıl sonunda yapılması ise yüksek ihtimal.

S9 VE S9 PLUS ‘IN FİYATI NE KADAR OLACAK?

Artan kur ve vergi sebepleriyle son zamanlarda fiyatları bir hayli cep yakan son model akıllı telefonlar serisi bu modeller ile birlikte yine devam edeceğe benziyor.

Cihazların Amerika fiyatının 990 dolardan başlayacağı belirtiliyor. Ülkemizde eklenecek vergiler ile birlikte cihazların fiyatının 5000 Türk liralarının üstünde olması muhtemel.

TeknoAjan.com