Mac’te Yeni Sekme Açma Kısayolu Nedir ?

Mac’te yeni sekme nasıl açılır ? Mac’te yeni sekme aç kısayol tuşu nedir ? MacOS işletim sisteminde yeni sekme nasıl açılır ? Bu yazımızda sizlere MacOS işletim sistemine sahip iMac ve Macbook cihazlarında yeni sekme açma kısayolu gösterdik. İşte detaylar..

Bilgisayarlarımızın klavyesi üzerinden bir çok işlemi pratik bir şekilde belirli kısayol tuşları ile yapabiliyor. Bu işlemler hem Windows işletim sisteminde hem de MacOS işletim sisteminde klavyeden yapılabiliyor.

Klavyeden yapılan bu kısayol tuşları ne yazık ki her iki işletim sisteminde de aynı olmayabiliyor. Her ne kadar bazı kısayol tuşları bu her iki işletim sisteminde de aynı olsa da bazı kısayol tuşları birbirlerinden tamamen farklı şekildedir.

Özellikle uzun zamandır ve sadece Windows işletim sistemi kullanan bilgisayar kullanıcıları daha sonrasından MacOS işletim sistemine geçtiklerinde bu konuda bazı sıkıntılar yaşayabiliyor.

Bizde bu sebeple sizlere aşağıda MacOS işletim sisteminde klavyeden ‘yeni sekme açma’ kısayolunu sizler için gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz kısayol tuşu ile birlikte Mac cihazlarında herhangi bir uygulama da (safari, Chrome vs.) yeni sekmeyi hızlı ve pratik bir şekilde açabilirsiniz.

MAC’TE YENİ SEKME AÇMA : 

MacOS işletim sisteminde klavyeden yapacağınız ikili tuş kombinasyonu ile pratik bir şekilde yeni sekme açabilirsiniz. Mac’te yeni sekme açmak için uygulanan kısayol tuşu şu şekildedir;

Mac’te yeni sekme açma kısayolu:  ” ⌘ Command + T

Mac’te yeni sekme açmak için; Klavyeden ” Komut (Command) ” tuşuna basın ve klavyenizde yer alan harf tuşlarından ‘ T ‘ harfine basın.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere Mac’te yeni sekme açma kısayolunu gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.