Klavyeden Derece İşareti (°) Yazma [ Nasıl Yapılır? ]

Klavyede derece işareti (°) nasıl yapılır ? Klavyeden derece (°) işareti nasıl yazılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayarın klavyesi üzerinden derece işaretinin nasıl yazılacağını anlattık. İşte detaylar..

Bilgisayar klavyeleri üzerinde 100’ün üzerinde tuş bulunuyor. Bu tuşlar ilk bakışta da gördüğümüz üzere daha çok harf ve rakamlardan oluşuyor. Klavyelerde bu harf ve rakam tuşlarının yanı sıra fonksiyonel ve bazı kısayol tuşları bulunuyor.

Tabi bunlar gözle görülen kısım oluyor. Klavyeler üzerinde bulunan harf, rakam ve sembollerin yanı sıra yine klavyeler üzerinden yapacağımız farklı tuş kombinasyonları ile binlerce sembol ve işareti basitçe oluşturabiliyoruz.

Günümüz teknolojisinde bir çok nokta da kolaylık ve ihtiyaç haline gelen bu işaret ve sembolleri dilediğimiz her an dilediğimiz her yerde klavyeden yapacağımız tuş kombinasyonları ile oluşturabiliyoruz.

Klavyeden yapacağımız tuş kombinasyonları ile oluşturulan bu sembol ve işaretlerden biri de konu başlığımızın ana teması olan derece (°) işaretidir.  Bilgisayarımızın klavyesi üzerinden yapacağımız belirli bir tuş kombinasyonu ile derece işaretini (°) dilediğimiz her yerde basitçe oluşturabiliyoruz.

Peki derece işareti hangi tuş kombinasyonu ile oluşturuluyor ? İşte detaylar.. 

KLAVYEDEN DERECE İŞARETİ (°) NASIL YAZILIR ? 

Klavyeden derece işaretini aşağıdaki tuş kombinasyonu ile basit bir şekilde dilediğimiz her yerde oluşturabiliyoruz.

Derece işaretini yazmak için uygulanan tuş kombinasyonu;  ” Alt + 0176 ” tuş kombinasyonudur.

Yani klavye üzerinden derece işaretini oluşturmak için; ilk olarak klavyemizin sol tarafında bulunan ”ALT” tuşuna basın ve ardından Alt tuşuna basılı iken numara pad kısmında bulunan rakam tuşlarından 0,1,7,6 ‘ya sırasıyla basın. Böylelikle derece işareti oluşturmak istediğiniz yere yazılacaktır.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere klavye üzerinden derece işaretinin (°) nasıl yazıldığını anlattık. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.