iPhone’da Uygulama Silme (Kaldırma) Nasıl Yapılır ?

iPhone’da uygulamalar nasıl silinir ? iPhone’da ana ekrandaki uygulamalar nasıl kaldırılır ? iPhone’da uygulamalar nasıl kaldırılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında uygulama silme / kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Gelişen teknoloji ve internet dünyası ile birlikte artık akıllı telefonlarımızda bizlerin bir çok noktada işine yarayan, faydalı ve işlevsel bir çok uygulama bulunmaktadır.

Bu uygulamalar bizlere bir noktada kolaylık sağlamaktadır. Telefonlarımızda yer alan bir çok uygulama bizlere bir çok bilgiye saniyeler içerisinde erişebilmeye ve bir çok işlemi saniyeler içerisinde bir kaç adımda yapabilmeye olanak tanımaktadır.

Günümüzde bizlerin telefonlarında vazgeçilmez olan ve bizlere bir çok noktada faydalı olan uygulamalardan bazılarından bahsedecek olursak. Bunların başlıcaları; haber uygulamaları, bankacılık uygulamaları, ofis uygulamaları ve sosyal medya uygulamaları olmaktadır.

Neredeyse her akıllı telefon kullanıcısı bu uygulamaların bir çoğunu telefonlarında kullanıyor ya da bulunduruyor. Ancak bu uygulamalar günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte telefonlarımızda oldukça fazla yer kaplamaya başladı. Her ne kadar yeni model akıllı telefonların bir çoğunun hafızası oldukça yüksek olsa da eski model ve yeni üst model telefonların giriş seviyesi modellerinin hafızaları bazen kullanıcılar için yetersiz kalabiliyor.

Bu sebeple kullanıcılar bazen cihazlarında yaşamış oldukları hafıza yetersizliğinden dolayı cihazlarından bazı uygulamarı kaldırmayı yani silmeyi tercih ediyor. Bunun haricinde bir çok kullanıcı cihazlarında kullanmağı gereksiz uygulamalarıda cihazlarından gereksiz kalabalıklık yaptığından dolayı kaldırmayı tercih ediyor.

Peki bu işlem (uygulama silme/ kaldırma işlemi) nasıl yapılıyor? 

Akıllı telefonlarda android ve iPhone modellerinde uygulama kaldırma işlemleri birbirinden farklı şekilde yapılmaktadır. Ancak tüm iPhone modellerinde bu işlem hepsinde aynı şekilde, pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Kullanıcılar cihazlarında dilediği uygulamayı dilediği zaman sadece bir kaç adım yoluyla hemen hızlı bir şekilde silebiliyor. Oldukça basit olan bu işlemin nasıl yapıldığını sizlere aşağıda gösterdik. İşte iPhone’da uygulama silme işlemi.

iPhone’da Uygulama Silme Nasıl Yapılır ? 

iPhone cihazınızda uygulamaları ana ekranınızdan kaldırarak silebilirsiniz. İlgili işlemi uyguladığınızda ilgili uygulama sizin iPhone cihazınızdan tamamen kaldırılacaktır. Uygulamayı tekrar cihazınıza yüklemek istediğinizde ise uygulamayı tekrar AppStore mağazasından indirmeniz gerekmektedir.

Not: Ayrıca ilgili uygulamalar silindiğinde ilgili uygulamada yer alan verilerinizde silinmektedir. Örneğin; üyeliksiz bir müzik uygulamasında yer alan kayıtlı olan şarkı listeniz gibi.

Şimdi hep birlikte adım adım iPhone’da uygulama silme (kaldırma) işleminin nasıl yapıldığına bakalım. 

1- Cihazınızın ana ekranında kaldırmak (silmek) istediğiniz uygulamanın üzerine basılı tutun.

2- Daha sonra üzerine basılı tuttuğunuz uygulamanın üzerinde bir pencere karşınıza çıkacaktır. Bu pencerede uygulamayı silme işlemi tamamlamak için; en üstte yer alan ”Uygulamayı sil” yazısına dokunun.

3- Ardından ekranınızda bir onay penceresi çıkacaktır. ‘İlgili uygulama silinsin mi ?’ şeklinde çıkan pencerede yer alan seçeneklerden uygulamayı silmek için; ”SİL” seçeneğine dokunun.

Ardından uygulama saniyeler içersinde hemen cihazınızdan silinecektir.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Dilerseniz birden fazla uygulamayı hızlı bir şekilde silmek için; herhangi bir uygulamanın üzerine basılı tutun ve uygulamanın üzerinde çıkacak olan üst pencereden ”ana ekranı düzenle’‘ seçeneğine gidin. Ardından cihazınızın ana ekranında silinebilir tüm uygulamaların üzerinde sağ üst köşede ”x” butonu yer alacaktır. Silmek istediğiniz uygulamalardaki bu butonlara dokunup, işlemleri hızlı bir şekilde onaylayarak silme işlemini de yapabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da uygulama kaldırma işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.