iPhone’da Uygulama Bildirimleri Nereden, Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da uygulama bildirimleri nasıl kapatılır ? iPhone’da uygulama bildirimleri nereden kapatılır ? iPhone’da bildirimler nasıl kapatılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da uygulamaların bildirimlerinin nereden, nasıl kapatılacağını gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları cihazlarında yüklü olan uygulamalardan anlık olarak bildirim alabilmektedir. Bu bildirimler bizlere kullandığımız uygulamalardan gelen bilgilerin anında cihazımızın ekranında yansıması şeklindedir.

Kullandığımız uygulamaya göre bir çok noktada kullanıcılar açısından oldukça faydalı olan bu özellik ile anında bir çok bilgiyi edinebiliyoruz.

Örneğin; bankacılık uygulamlarından gelen bildirimler ile anında hesabımıza gelen paraların, yapılan ödemelerin, hesap kesimlerinin vs. hepsinden anlık olarak haberdar olabiliyoruz. Bunun haricinde haber uygulamalarından son dakika haberleri, sosyal medya uygulamalarından önemli bildirimleri, sohbet ve mesajlaşma uygulamalarından ise gelen iletileri anında görebiliyoruz.

Ancak kullanıcılar için oldukça önemli bir özellik olan bildirimler her ne kadar yararlı bir hizmet olsa da bazen bazı uygulamalardan gelen bildirimler bizlere bir hayli yorabiliyor ve canımızı sıkabiliyor.

Mesala takip ettiğimiz haber uygulamalarından yerli yersiz zamanlarda önemsiz haber bildirimleri gelmesi, yine bazı uygulamalardan oldukça sık sık bildirimler gelmesi bir çok kullanıcının canını sıkıyor.

Tabi Apple iPhone kullanıcılarına bunun çözümü sunuyor. Dilerseniz cihazınızda tüm bildirimleri kapatmadan sadece bildirim almak istemediğiniz uygulama ya da uygulamaların bildirimleri kapatarak bu uygulamalardan bildirim almayabilirsiniz.

Peki uygulama bildirimleri nereden, nasıl kapatılıyor ? Aşağıda sizlere iPhone’da uygulama bildirimlerinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak dilediğiniz uygulamaların bildirimlerini basit bir şekilde kapatabilirsiniz. 

iPhone’da Uygulama Bildirimleri Nasıl Kapatılır ? 

iPhone cihazınızda herhangi bir uygulamanın bildirimlerini kapatmak için;

1- İlk olarak cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ardından ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Bildirimler” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza bildirim ayarlarının yapıldığı bir sayfa çıkacaktır. Bu kısımda cihazınızda yüklü olan uygulamalar sıralancaktır. Bu kısımda bildirimlerini kapatmak istediğiniz uygulamaya dokunun.

4- Ardından karşınıza ilgili uygulamanın bildirim ayarlarının yapıldığı sayfa çıkacaktır. Buradan ilgili uygulamanın bildirimlerini kapatmak için; en üstte yer alan ‘Bildirimlere izin ver” yazısının yanındaki butona dokunun ve ilgili uygulamanın bildirimlerini kapatın.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken aktif durumda, gri görünümdeyken kapalı durumdadır. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da uygulama bildirimlerinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.