Eskiden gazeteciler ve haberciler başta olmak üzere ses kaydı almak isteyen herkes ellerinde kocaman cihazlarla ses kaydı almaktaydı. Günümüzün gelişen teknolojisi ile birlikte bu kayıt cihazlarına bir çok kişi elveda dedi. Böylece her sektör için geçerli olmasa da kayıt cihazları bu işlemi akıllı telefonlara devretti. 

Sizde iPhone cihazınızda ses kaydı mı yapmak istiyorsunuz ? Bu yazımızda iPhone cihazında ses kaydı alma işleminin nasıl yapılacağını sizler için anlattık. Artık sizde çok basit bir şekilde cihazınızda ses kaydı yapabileceksiniz.

İşte iPhone cihazında ses kaydı nasıl alınır !

  • İlk olarak cihazınızdan ”Sesli Notlar” uygulamasına giriş yapın! Ses kaydını bu uygulama ile yapacağız. Uygulamayı ana ekranınızda bulamıyorsanız yeri değişmedi ise eğer ”Ekler” menüsünün içerisinde olma ihtimali çok yüksek.

  • Açmış olduğunuz uygulamanın kullanımı oldukça basit. Ses kaydı işlemine başlamanız için tek yapmanız gereken uygulamadaki Kırmızı renkte olan kayıt butonuna basmanız. Bu tuşa bastığınızda ses kaydınız başlayacaktır. Ekranda alınan ses kaydının süresi ilerlemeye başlayacaktır.
  • Kayıt işlemini tamamlamak için yine kırmızı renkteki dur butonuna basın. Dilerseniz yine bu kırmızı tuşa basıp tekrar kayda devam edebilir, dilerseniz sağ tarafta yazan bitti yazısına basıp ses kaydını kaydedebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. Kaydedilen ses kayıtlarını ise yine bu uygulama üzerinde aşağıda oluşacak listeden dinleyebilir ve silebilirsiniz. Dilerseniz düzenle kısmında ses kayıtlarında oynamalar yapıp, ses kayıtlarını kesebilirsiniz.

Not: Ayrıca alternatif ses kayıt uygulamalarını Apple Store’dan da indirebilirsiniz. Ancak Apple’ın kendi uygulaması oldukça basit ve kullanışlı. Tercih sizin.

TeknoAjan.com


İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.