iPhone’da Rehberi Sim Karta Aktarma Nasıl Yapılır ?

iPhone rehberi nasıl sime aktarılır? iPhone’da rehberi sim karta aktarma nasıl yapılır? iPhone rehberini sime aktarma işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere iPhone’daki rehberinizi nasıl sim karta taşıyabileceğinizi gösterdik. İşte detaylar.. 

Android cihazlardan iPhone cihazına geçenler bazı konularda sıkıntılar yaşayabiliyor. Kullanıcıların yaşadığı en büyük sorunların başında rehber aktarımı oluyor. Aynı şekilde yine iPhone kullanıcılarıda Android bir akıllı telefona geçişte yine rehber aktarımı konusunda büyük sıkıntılar yaşayabilir.

iPhone’da sim kartta yer alan kişilerinizi ayarlar kısmından cihazınıza (iCloud hesabınıza) aktarabiliyorsunuz. Ancak bu konuda da isimlerin ya da numaların eksik kalması gibi sıkıntılar yaşanabiliyor ama yine de bu işlem bir şekilde tamamlanabiliyor.

Peki iPhone’da yer alan kişiler nasıl sim karta aktarılıyor ? Bu konuda ne yazık ki Apple kullanıcılarına pek bir kolaylık tanımıyor. iPhone’da rehberdeki kişiler Sim karta pratik bir şekilde aktarılamıyor. Apple bu işlemin farklı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor.

iPhone kullanıcıları cihazlarında ya da iCloud hesaplarında yer alan kişileri dilerlerse vCard şeklinde bilgisayarlarına indirebiliyor. İndirilen vCard dosyasında yer alan tüm kişilerinizi dilerseniz herhangi bir başka (iOS ya da Android vs..) akıllı telefonunuza direkt olarak aktarabiliyorsunuz..

Yani iPhone cihazınızdaki kişilerin kaydının yer aldığı vCARD dosyası ile rehberinizi Android bir cihaza aktarabilirsiniz ve Android cihazınızdan da dilerseniz bu rehberi sim kartınıza aktarabilirsiniz.

Peki iPhone rehberi vCARD şeklinde nasıl indirilir ? 

iPhone cihazınızda rehberinizde yer alan kişileri vCARD dosyası halinde indirmek için bilgisayarınızdan iCloud hesabınıza giriş yapmanız ve aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız gerekmektedir.

iPhone rehberinizi vCard dosyası halinde indirmek için; 

1- İlk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com adresine gidin ve iCloud bilgileriniz ile giriş yapın.

NOT: iCloud.com üzerinden rehberinizi vCARD dosyası halinde indirebilmek için; cihazınızdan ”Ayarlar” – ‘Apple Kimliği’ – ‘iCloud’ kısmına sırasıyla gidin ve ilgili kısımda yer alan kişiler butonunu aktif hale getirin. İlgili buton zaten aktifse bu kısımda herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

2- iCloud hesabınıza bilgisayarınızdan giriş yaptıktan sonra ekranda belirlen kısımlardan ”KİŞİLER” seçeneğine tıklayın.

3- Açılan menüden önce ”Tümünü seç” ve ardından da ”vCard’ı dışa aktar” seçeneğine tıklayın.

Bu adımların ardından vCard’ınız bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır.

İndirilen vCard dosyasını Android cihaza aktarmak için;

1- vCard’ınız indirildikten sonra ise bilgisayarınızdan herhangi bir mail adresinizden yine aynı mail adresinize ya da farklı bir mail adresinize (öncelikli tercih android telefonunuzda kullandığınız mail adresiniz olabilir) bu indirilen vCard dosyasını mailde ekleyerek boş bir mail gönderin.

2- Daha sonra Android telefonunuzdan mail adresinize giriş yapın ve mail’de ekte bulunan bu dosyayı telefonunuzda açın ve ”Kaydet” seçeneğine tıklayın. Bu işlem sonunda iCloud hesabınızdaki rehberiniz tamamen Android cihazınıza kaydedilmiş olacaktır.

Andoid cihaza aktarılan rehberi sime aktarmak için; 

Android cihazınıza aktardığınız rehberinizi artık sim kartınıza aktarabilirsiniz. İlgili işlem cihazın marka ve modeline göre değişmektedir. Ancak ilgili işlemi cihazınızın ayarlar kısmında rehber seçeneğinden yapabilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT. 

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da rehberin sim karta nasıl aktarılabileceğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağından ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.