iPhone’da Ödeme Yöntemi Silme / Ekleme Nasıl Yapılır?

Apple iPhone’da ödeme yöntemi nasıl silinir? iPhone’da ödeme yöntemi nasıl eklenir? Apple kimliğine ödeme yöntemi nasıl eklenir? Apple kimliğindeki ödeme yöntemi nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazında Apple kimliğinde ödeme yöntemi ekleme ve kaldırma işlemlerinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Apple iPhone ve diğer Apple cihazlarında Apple kimliğimize eklemiş olduğumuz ödeme yöntemleri ile cihazlarımızda kullanacağımız uygulamaların ödemelerini pratik ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.

Apple iPhone cihazlarında da Apple kimliğine eklenmiş olan ödeme yöntemleri ile AppStore üzerinden ücretli uygulamalar indirebiliyor, uygulama içi satın almalar gerçekleştirebiliyor ve uygulama abonelikleri başlatabiliyoruz.

Apple cihazlarından uygulama satın alabilmek ve ücretli abonelikler başlatabilmek için Apple kimliğine ödeme yöntemi eklememiz gerekiyor. İlgili uygulama ve hizmetler için yapılması gereken ödemeler eklemiş olduğumuz ilgili ödeme yöntemleri üzerinden çekiliyor ve daha sonra gerçekleşecek otomatik ödemeler de yine bu ödeme yöntemleri ile otomatik olarak gerçekleşiyor.

Bir çok Apple kullanıcısı Apple kimliğinde ödeme yöntemi bulunduruyor. Kullanıcılar buradaki ödeme kısmına genellikle kredi kartı ile ödeme yöntemini tanımlıyorlar.

NOT: Şunu da belirtmeliyiz ki her zaman hem güvenlik hem de kendimize limit belirlemek için ilgili ödeme yöntemini sanal kart şeklinde tanımlamamız ve bu sanal karta ihtiyacımız kadar olan bir limit belirlemizde yarar var. 

Ancak kullanıcılar Apple kimliğine ekledikleri ödeme yönteminde her ne kadar sanal kart, belirli bir limit ve internet alışverişlerine kapalı kullanım gibi seçenekleri uygulasa da bazen tedirginlik yaşayabiliyor.

Kullanıcılar bazı uygulamaların otomatik olarak kartlarından para çekmesinden ya da kullanıcı kaynaklı yanlışlıkla yapılan işlemler olabilme olasılığından ötürü buradaki ödeme yöntemini kaldırmayı tercih edebiliyor.

Bizde bu sebeple bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında Apple kimliğindeki ödeme yöntemlerinin nasıl kaldırılabileceğini (silinebileceğini) adım adım gösterdik. Ayrıca yine ilgili kısıma ödeme yöntemi eklemek isteyenlerin de ödeme yöntemi ekleme işlemini nasıl gerçekleştirebileceklerini belirttik.

Sizde aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak iPhone cihazınızda Apple kimliğinizden ödeme yöntemi kaldırabilir veya ekleyebilirsiniz.

iPhone’da Ödeme Yöntemi Silme İşlemi Nasıl Yapılır? 

Apple iPhone cihazınızdan Apple kimliğinizdeki ödeme yöntemlerini kaldırmak için;

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ‘Ayarlar‘ kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında en üstte yer alan ‘Apple kimliğinine‘ dokunun.

3- Apple Kimliği sayfasından ‘Ödeme ve Teslimat’ seçeneğine gidin.

4- Açılacak olan ödeme ayarları sayfasında sağ üst köşede yer alan ‘Düzenle‘ yazısına dokun.

5- Ardından var olan ödeme yöntemlerinizin sol köşesinde belirecek olan ‘Eksi (-)‘ ikonuna dokunun ve yine hemen ardından ilgili ödeme yönteminin sağında belirecek olan ‘Sil‘ yazısına dokunarak silme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

iPhone’da Ödeme Yöntemi Nasıl Eklenir? 

Apple iPhone cihazınızda Apple kimliğinize ödeme yöntemi eklemek için;

1- İlk olarak iPhone cihazınızda ‘Ayarlar‘ kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında en üstte yer alan ‘Apple kimliğinine‘ dokunun.

3- Apple Kimliği sayfasından ‘Ödeme ve Teslimat’ seçeneğine gidin.

4- Açılacak olan ödeme ayarları sayfasında yer alan ‘Ödeme Yöntemi Ekle’ seçeneğine dokunun.

5- Daha sonra karşınıza gelecek olan ekrana kart bilgilerinizi ve diğer istenen bilgileri ekleyin.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone’da ödeme yöntemi silme ve ekleme işlemlerinin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.