iPhone’da Notlar Nasıl Sabitlenir? [İğnelenmiş Notlar]

iPhone’da notlar nasıl sabitlenir ? iPhone’da notlar uygulamasında notlar nasıl sabitlenir ? Notlar uygulamasındaki notlar nasıl iğnelenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notların nasıl sabitlendiğini gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notların sabitlenerek (iğnelenerek) üst kısımda yer almasını sağlama imkanıdır.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasında oluşturdukları (var olan) notlarını uygulamada sabitleyerek en üst konuma yerleştirebiliyor. Böylelikle kullanıcılar her an ihtiyaç duyduğu ve hemen erişmek istedikleri notlara uygulamada en üst kısımda yer alan ”İğnelenmiş Notlar” kısmından erişebiliyor.

İlgili özellik kullanıcılara bir çok noktada bir çok kolaylık sağlıyor. Sizde oldukça basit bir şekilde yapılan bu sabitleme (iğneleme) imkanı ile birlikte dilediğiniz notlarınızı uygulamada en üst kısıma konumlandırabilir ve bunlara anında erişme imkanına sahip olabilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında not sabitleme (iğneleme) işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizden notlar uygulamasında oluşturduğunuz dilediğiniz notları sabitleyebiliriniz.

iPhone Notlar’da Not Sabitleme (İğneleme) Nasıl Yapılır ?  

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı sabitlemek (iğnelemek) için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada iğnelemek (sabitlemek) istediğiniz ilgili notu parmağınız ile ekranın sağ tarafına doğru itin.

3- Ardından ilgili notun hemen sol tarafında belirecek olan raptiye görünümdeki ”İğneleme” ikonuna dokunun.

Bu adımların sonunda notlar uygulamanızda yer alan ilgili not sabitlenmiş (iğnelenmiş) olacaktır. İlgili iğnelenen notunuz uygulamada en üst kısımda ”İğnelenmiş” kısmında yer alacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: Daha önce iğnelemiş (sabitlemiş) olduğunuz notun sabitlemesini kaldırmak için; iğnelenmiş kısmında yer alan notu parmağınız ile ekranın sağ tarafında doğru itin ve hemen sol tarafta belirecek olan ”İğnelemeyi kaldır” ikonuna dokunun. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasında not sabitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.