iPhone’da IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır ?

iPhone imei numarası öğrenme, iPhone’da imei numarasına nereden bakılır ? iPhone’da imei numarası nereden görüntülenir ? Bu yazımızda sizlere iPhone cihazınızın imei numarasını nereden nasıl görüntüleyebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar.. 

IMEI ifadesinin açılımının Türkçemizdeki karşılığı, Uluslararası Mobil Cihaz Kodu’dur. Her bir GSM destekli telefon veya elektronik cihazına üretim aşamasında IMEI numarası yüklenmektedir. IMEI numarası her bir cihazın kimlik numarası olup tek ve benzersizdir ve 15 haneden oluşur.

IMEI numaları cihaz kullanıcıları tarafından istenildiği zaman ayarlar kısmından yada farklı bir kaç yol ile pratik bir şekilde görüntülenebilmektedir.

Sizde cihazınızın IMEI numarasını nasıl görüntülemek mi istiyorsunuz ? Bu yazımızda iPhone cihazlarında ve diğer tüm telefonlarda IMEI numarasının nasıl görüntülendiğini sizlere gösterdik. Şimdi hep birlikte IMEI numarasının 3 farklı yol ile nasıl görüntülenebileceğine bakalım.

1.YÖNTEM:  

IMEI numarasını cihazınızın arama bölümü kısmından *#06#  ‘yi tuşlara hemen öğrenebilirsiniz.

IMEI numarasını öğrenmek için; iPhone cihazınızdan, diğer marka ve model akıllı telefonlarınızdan veya eski model telefonlarınızdan arama kısmına gidin ve sırasıyla *#06# ‘yi tuşlayın. Ardından karşınıza cihazınızın IMEI numarası çıkacaktır.

2. YÖNTEM : 

Cihazların IMEI numarasına cihazların ayarlar kısmından erişebilirsiniz. Cihazınızın IMEI numarasını öğrenmek için; ilk olarak cihazınızda ayarlar bölümüne gidin ve bu kısımda cihaz hakkında olan kısma gidin. Bu kısımda IMEI numarasınında yer aldığı cihaz hakkında bilgiler karşınıza çıkacaktır.

iPHONE’DA IMEI NUMARASINA NEREDEN BAKILIR ? 

iPhone cihazınızda IMEI numarasına ve diğer cihaz hakkındaki bilgilere ‘Ayarlar‘ kısmından bakabilirsiniz.

iPHONE’da IMEI numarası ve cihazınız hakkındaki bilgilere bakmak için; 

İlk olarak cihazınızın ”ayarlar” kısmına gidin. Daha sonra ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden en üst yer alan ”hakkında” seçeneğine gidin. Ardından açılacak olan sayfada cihazınız hakkında bazı bilgiler listenecektir. Listenin en sonunda ise cihazınızın IMEI numarası yer almaktadır. Buradan cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.

3. YÖNTEM : 

Cihazların kutularının üzerinde IMEI numarası yer almaktadır.

Cihazınızın kutusunun üzerinde cihazınız hakkındaki kodlar yer almaktadır. Bu kodlar ve IMEI kodu genellikle cihaz kutularının arka kısmında hemen alt kısımda yer almaktadır. Buradan cihazınızın IMEI numarasını öğrenebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da IMEI numarasına nereden bakıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınız bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirisiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.