iPhone’da Ekran Parlaklığı Nereden, Nasıl Ayarlanır ?

iPhone’da ekran parlaklığı nasıl değiştirilir? iPhone’da ekran parlaklığı nasıl ayarlanır ? iPhone’da ekran parlaklığı nasıl yükseltilir ? iPhone’da ekran parlaklığı nasıl azaltılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da ekran parlaklığının nereden, nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar..

iPhone kullanıcıları cihazlarının ekran parlaklığını kendi tercihleri doğrultusunda diledikleri an değiştirebiliyor. Kullanıcılar yapabildikleri bu değişiklik sayesinde ekran parlaklıklarını ortama ve ihtiyaca göre azaltıp ya da arttırabiliyor.

Özellikle aydınlık ortamlarda ve gün ışığının oldukça yoğun olduğu yerlerde kullanıcılar cihazlarının ekranını görmekte zorlanabiliyor. Bu sebeple kullanıcılar cihazlarının ekran parlaklığını arttırma ihtiyacında bulunuyor ve böylelikle ekranı daha net görebiliyor.

Bunun yanı sıra kullanıcılar karanlık ortamlarda ve özellikle de geceleri yatakta telefon kullanırken cihazlarının ekran parlaklığı üst seviyelerde olduğunda yüksek ışık gözleri bir hayli yormaktadır. Bu sebeple de kullanıcılar karanlık ortamlarda cihazlarının ekran parlaklığını azalmak istemekte ve cihazlarının ekran parlaklığını uygun seviyeye getirerek gözlerinin yorulmasınında önüne geçebilmektedir.

Tüm bunların haricinde de bildiğiniz üzere cihazların şarjlarının çabuk, hızlı bir şekilde tüketilmesinin en büyük sebebi cihazların ekran parlaklığının yüksek seviyede kullanılmasıdır. Kullanıcılar cihazlarının ekran parlaklığını gereksiz durumlarda azaltıp ya da ortalama bir ekran parlaklığında kullanırsa büyük derecede pilden tasarruf edebilir, uzun süreli cihaz kullanımı yaşayabilir.

Peki iPhone’da ekran parlaklığı nereden, nasıl ayarlanıyor ? Aşağıda sizlere iPhone cihazınızda 2 farklı yerden bu işlemin nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak dilediğiniz her an cihazınızın ekran parlaklığını kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz. 

iPHONE’DA EKRAN PARLAKLIĞI AYARLAMA [DEĞİŞTİRME] : 

iPhone’da cihazınızın ekran parlaklığını 2 yerden değiştirebilirsiniz. Bunlar;

1- DENETİM MERKEZİ ÜZERİNDEN EKRAN PARLAKLIĞINI AYARLAMA : 

iPhone cihazınızın ekran parlıklığını denetim merkezi üzerinden pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. iPhone’da en pratik ve hızlı bir şekilde ekran parlaklığınızı değiştirebileceğiniz kısım burasıdır.

iPhone ekran parlaklığınızı ayarlamak için; İlk olarak cihazınızın sağ üst köşesinden parmağınızı aşağı doğru iterek ‘denetim merkezini’ açın. Denetim merkezinde lamba ikonunun olduğu kısmı yukarı ve aşağıda doğru iterek ekran parlaklığınızı azaltın veya yükseltin.

2- AYARLAR KISMINDAN EKRAN PARLAKLIĞINI AYARLAMA : 

iPhone cihazınızın ekran parlaklığını cihazınızın ayarlar kısmından da değiştirebilirsiniz.

iPhone’da ekran parlaklığınızı ayarlamak için; İlk olarak cihazınızın ‘ayarlar‘ kısmına gidin. Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Ekran ve parlaklık” seçeneğine dokunun. Daha sonra bu kısımda yer alan parlaklık seviyesi çizgisinden ekranınızın parlaklığını değiştirebilirsiniz.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

”Bu yazımızda sizlere iPhone’da ekran parlaklığının nereden, nasıl değiştirildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız