iPhone’da Notlar Uygulamasının Görünümünü Galeri Şeklinde Yapma

iPhone’da notlar uygulamasının görünümü nasıl galeri şeklinde yapılır ? iPhone’da notlar uygulamasının görünümü nasıl değiştirilir ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasında görünümün nereden, nasıl oluşturulduğunu gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada notların sıralanış görünümüdür.

Kullanıcılar iPhone’da notlar uygulamasında notlarını farklı şekillerde görüntüleyebiliyor. Bunlar; liste olarak görüntüleme (varsayılan) ve galeri olarak görüntülemedir.

Kullanıcılar uygulamadaki notlarını varsayılan ayar olan liste halinde görüntülemektedir. Ancak Apple kullanıcılarına bunu dilerlerse kendi tercihlerine göre, galeri şeklinde de görüntüleme imkanı sunuyor.

Yani bu imkan ile birlikte kullanıcılar uygulamadaki notlarını bir galeri gibi görüntüleyebiliyor. İlgili imkan bir çok notlar uygulamasını kullanan kullanıcı tarafından oldukça sık kullanılıyor. İlgili özellik notlar uygulamasını farklı bir görünüme kavuşturuyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde değiştirilen bu galeri görünümü ile birlikte notlar uygulamanızdaki notlara farklı bir şekilde erişebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasının görünümü galeri şeklinde nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizden notlar uygulamasındaki notlarınızı galeri şeklinde görüntüleyebilirsiniz.

iPhone Notları Galeri Görünümünde Görüntüleme :

iPhone’da notlar uygulamasının görünümünü galeri şeklinde yapmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada yer alan herhangi bir not klasörlerine gidin ve notların listlendiği kısmında sağ üst köşede yer alan ”Yan yana 3 nokta” ikonuna dokunun.

3- Ardından ekranda bir pencere belirecektir. Açılan bu penceredeki seçeneklerden ”Galeri Olarak Görüntüle’‘ seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda notlar uygulamanızdaki notların görünümü bir galeri gibi karşınıza çıkacaktır. Dilerseniz yine aynı kısımdan görünümü eski haline (liste görünümüne) çevirebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasında notların görünümünü galeri şekline çevirmenin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.