iPad Uygulama Silme / Kaldırma Nasıl Yapılır ?

Apple iPad’de uygulama nasıl kaldırılır ? iPad’de uygulama nasıl silinir ? iPad’de uygulama silme işlemi nereden, nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında uygulama silme işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

iPadOS işletim sistemine sahip iPad cihazlarında kullanıcılar için sunulmuş bir çok uygulama yer almaktadır. Kullanıcılar bu uygulamalara herhangi bir indirme işlemi uygulamadan direkt erişebilmektedir.

Bunların yanı sıra kullanıcılar dilerlerse Apple’ın uygulama marketi olan AppStore’dan cihazlarına ücretsiz veya ücretli binlerce uygulamayı indirebiliyor.

Kullanıcılar genellikle bu marketten cihazlarında ihtiyaç duydukları uygulamaların hepsini indirmeyi tercih ediyor. Ancak indirilen bu uygulamalar cihazlarda oldukça fazla yer kaplayabiliyor. Özellikle 64 GB ve altı hafızaya sahip olan iPad kullanıcıları cihazlarına çok fazla uygulama indirdiklerinde yetersiz hafıza problemi ile karşılaşabiliyor.

Yaşanılan hafıza yetersizliği ise cihazlarda bir çok uygulamanın, işlevin doğru bir şekilde çalışmasını engelleyebiliyor. Bu sebeple kullanıcılar ara ara cihazlarında ihtiyaç duymadıkları ya da oldukça fazla yer kaplayan uygulamaları kaldırma ihtiyacı duyuyor.

Peki iPad’de uygulama silme / kaldırma işlemi nasıl yapılıyor ? iPad’de uygulama silme işlemi oldukça basit şekilde yapılmaktadır. Aşağıda sizlere Apple iPad’de uygulama kaldırma işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak iPad cihazınızdan herhangi bir uygulamayı hemen kaldırabilirsiniz. 

iPad’de Uygulama Silme (Kaldırma) : 

iPad cihazınızdan herhangi bir uygulamayı kaldırmak (silmek) için;

1- İlk olarak iPad ana erkanınızda yer alan uygulamalardan silmek istediğiniz uygulamanın üzerine parmağınız ile 3-4 saniye basılı tutun.

2- Ardından kaldırmak istediğiniz uygulamanın üzerinden bir pencere açıkacaktır. Uygulamayı silmek için bu pencerede yer alan seçeneklerden ”Uygulamayı Sil” seçeneğine dokunun.

3- İlgili seçeceğe dokunduktan sonra karşınıza bir onay penceresi çıkacaktır. Bu pencerede yer alan ”SİL” seçeneğine dokunarak uygulamayı silme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit.

İlgili işlemi silmek istediğiniz tüm uygulamalara uygulayarak silmek istediğiniz tüm uygulamaları dilediğiniz her zaman cihazınızdan kaldırabilirsiniz.

NOT: iPad’inizden birden fazla uygulamayı silmek istiyorsanız; herhangi bir uygulamanın üzerine parmağınız ile basılı tuttuktan sonra açılan pencerede yer alan seçeneklerden ”Ana Ekranı Düzenle” seçeneğine dokunun. Ardından cihazınızda yer alan tüm uygulamaların sağ üst köşesinde ”çarpı (x) işareti” çıkacaktır. Silmek istediğiniz uygulamaların köşesinde yer alan bu çarpı işaretine dokunarak uygulamaları hızlı bir şekilde silebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPad cihazlarında uygulama silme işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.