iOS 16 Güncellemesi Alamayacak iPhone Modelleri Belli Oldu !

Apple’ın iPhone cihazlarında kullanmış olduğu iOS işletim sisteminin yeni güncellemesi olacak olan iOS 16 uzun bir süre sonra tanıtılacak ve yaklaşık 1 sene sonra ise tüm Apple kullanıcılarına sunacak. Ancak ilgili güncellemenin tanıtılmasına ve sunulmasına oldukça uzun bir süre olmasına rağmen Apple’ın kullanıcılarına sunacağı yeni güncellemesi hakkında bazı bilgiler daha şimdiden gelmeye başladı.

Apple’ın önümüzdeki yaz düzenleyeceği WWDC 2022 konferansında tanıtımını yapacağı iOS 16 ve iPadOS 16 işletim sistemleri hakkında bazı yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. 

Geçtiğimiz yıllarda daha önceki güncellemeler hakkında bilgileri basına sızdıran ve sızıntıları doğru olarak çıkan bazı online portallar yine teknoloji dünyasını ilgilendiren yeni sızıntılar ile gündeme gelmeye devam ediyor. 

iPhone-Soft ismindeki bir portal, Apple’ın işletim sistemi olan iOS işletim sisteminin yeni gelecek güncellemesi olan iOS 16 hakkında bir yazı yayınladı.

İlgili portalın yayınlamış olduğu bu yazıya göre, Apple’ın iOS ve iPadOS işletim sistemleri için yayınlayacağı yeni güncellemeyi bazı Apple ürünlerininin desteklemeyeceği belirtildi. 

İlgili bilgilere göre, iPhone 7 öncesi tüm iPhone modelleri bu güncellemeyi alamayacak. Bildiğiniz üzere en son yayınlanan iOS15 güncellemesini iPhone 6s modelleri alabilmişti. Ancak gelecek olan yeni güncellemeyi bu model ve öncesi iPhone cihazları ne yazık ki alamayacak. 

İşte iOS 16 Güncellemesini Alamayacak Olan iPhone Modelleri: 

  • iPhone SE (1.Nesil)
  • iPhone 6s
  • iPhone 6s Plus

*İlgili güncellemeyi iPhone 7 serisi dahil olmak üzere iPhone 7 ve üzeri tüm iPhone modelleri destekleyecek. 

iPadOS Güncellemesi Alamayacak olan iPad Modelleri:

Bunun yanı sıra Apple’ın iPad cihazlarında kullanmış olduğu iPadOS işletim sistemine gelecek iPadOS 16 güncellemesini de bazı iPad modelleri alamayacak.

Bu modeller; 

  • iPad mini 4
  • iPad Air 2
  • iPad (5.Nesil)
  • iPad Pro (2015)

*İlgili güncellemeyi iPad Pro (2016 ve üzeri), iPad Air 3 ve üzeri, iPad 6 ve üzeri, iPad mini 5 ve üzeri modelleri destekleyecek. 

iOS 16 için A10 Fusion işlemci gerekiyor !

İlgili portal tarafından paylaşılan bilgiler dahilinde Apple’ın iPhone cihazlarına sunacağı iOS 16 güncellemesinin alınabilmesi için en az A10 Fusion işlemci gerekeceği belli oluyor. Bu yüzden A9 ve A8 işlemciye sahip Apple ürünleri bu güncellemeyi alamayacak. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…