FaceTime Uygulaması Nasıl Kapatılır ? [Resimli Anlatım]

iPhone ve iPad Facetime uygulaması nasıl kapatılır ?Facetime uygulamasını nasıl kapatabilirim ? Bu sorunun yanıtını arıyorsanız, sorunuzun cevabı yazımızda. Bu yazımızda sizlere Apple cihazınızda Facetime uygulamasını nasıl kapatacağınızı resimli olarak anlattık. İşte detaylar.. 

Bildiğiniz üzere Facetime, Apple’ın görüntülü görüşme uygulamasıdır. 2010 yılında Apple’ın çıkarmış olduğu uygulama olan Facetime ile Apple cihazına (iphone, ipad) sahip kullanıcılar mobil veri ya da Wi-fi bağlantısı ile birbirlerini görüntülü olarak arayabiliyor.

Oldukça kullanışlı ve kaliteli olan Facetime uygulaması bir çok Apple kullanıcısı tarafından oldukça sık kullanılıyor. Ancak bazı kullanıcılar bu uygulamayı kullanmıyor ya da bazı sebeplerden ötürü kullanmak istemiyor.

Apple’da bu uygulamayı kullanmak istemeyen kullanıcılarına bu uygulamayı diledikleri an kapatma imkanı tanıyor. Sizde gizlilik veya güvenlik nedeniyle ya da herhangi bir başka sebeple bu uygulamayı kapatmak istiyorsanız, aşağıda belirteceğimiz 2 adımı uygulayarak bu uygulamayı kapatabilirsiniz.

Bu uygulamayı kapattığınızda yani devre dışı bıraktığınızda bu uygulama üzerinden herhangi bir bildirim almayacaksınız ve görüntülü görüşmeler yapamayacaksınız. Ancak şunu da belirtelim uygulama devre dışı durumdayken herhangi biri sizi aradığında size ulaşamıyor gibi olacak, arayan kişiye cevap vermiyor gibi görüneceksiniz.

Dilerseniz uygulamayı devre dışı bıraktığınız yerden daha sonra tekrar aktif hale getirebileceğinizi de unutmayın. Bu işlemi dilediğiniz an, istediğiniz zaman, istediğiniz kere gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama yok.

Şimdi hep beraber Apple’ın Facetime uygulamasının nasıl devre dışı bırakıldığına bakalım ! 

İŞTE FACETİME UYGULAMASINI DEVRE DIŞI BIRAKMANIN YOLU !

Bildiğiniz üzere Facetime uygulaması Apple cihazınızı kurduğunuzda aktif hale gelmektedir. Uygulamayı devre dışı bırakma istiyorsanız, ayarlar kısmından bir kaç işlem yapmanız gerekiyor. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit.

1- İlk olarak Apple cihazınızda ”AYARLAR” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında aşağıdaki ekran görüntüsünde de gördüğünüz gibi ”FACETİME” seçeneğini bulun ve dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek ekranda yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi Facetime yazısının yanındaki yeşil görünümünde olan (yani aktif olan) butona dokunun ve uygulamayı devre dışı bırakın.

İŞLEM BU KADAR BASİT.

DİLERSENİZ UYGULAMAYI YİNE AYNI YERDEN TEKRAR AKTİF DURUMA GETİREBİLİRSİNİZ. 

Bu yazımızda sizlere Apple’ın görüntülü görüşme uygulaması olan ”FACETİME” uygulamasının nasıl devre dışı bırakıldığını resimli olarak anlattık. Konu ile ilgili herhangi bir sorununuz varsa, bu sorunu bizlere aşağıdan ”YORUMLAR” kısmından belirtebilirsiniz. Yeni bir anlatımda görüşmek dileğiyle..

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.