Chrome Arama Geçmişi Silme [iPhone & Android Telefon]

Google Chrome arama geçmişi nasıl temizlenir ? iOS’ta Google Chrome arama geçmişi nasıl silinir ? Chrome Mobil uygulamasında arama geçmişi nasıl silinir ? Telefonda Chrome arama geçmişi nasıl temizlenir ? Bu yazımızda sizlere Google Chrome mobil uygulamasında arama geçmişinin nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar.. 

Google Chrome internet tarayıcısı günümüzde gerek bilgisayarlarda gerekse mobil cihazlarda en çok tercih edilen internet tarayıcılarından biri konumundadır. Google Chrome internet tarayıcısının kullanıcılar tarafından en çok tercih edilmesinin sebeplerinden başlıcasına değinecek olursak, bu kesinlikle hızdır. Oldukça hızlı bir internet deneyimi sunan bu tarayıcı, Google tarafından yapılan güncellemeler ile yenilikleri sunmaya da devam ediyor.

Hızın yanı sıra bir internet tarayıcısının kullanıcılara sağlayabildiği bütün özellikleri içeren tarayıcı, basit ve pratik kullanımı ile de kullanıcıları memnun ediyor. Kullanıcılar tarayıcının ayarlar kısmında tercihleri doğrultusunda ayarlamaları basitçe yapabiliyor.

Tarayıcıda kullanıcıların ayarlar kısmında en çok değişiklik yaptığı, girdiği kısım ise genellikle geçmişi temizleme kısmı oluyor.

Kullanıcılar tüm tarayıcıların kullanıcılarına sunduğu gibi Google Chrome internet tarayıcısının da kullanıcılarına sunduğu ‘İnternet geçmişini silme’ imkanını oldukça sık kullanıyor.

Kullanıcılar tarafından gerek kişisel verilerin gizliliği gerekse farklı sebeplerden dolayı silinen internet geçmişi tarayıcı içinden basit bir şekilde yapılıyor.

İnternet’te yapılan aramalar ve tüm bilgilerin silinebildiği bu kısımda kullanıcılar internet geçmişlerini tercihleri doğrultusunda diledikleri an diledikleri zaman aralıklarını silebiliyor. Sizde mobil cihazınızda Google Chrome internet geçmişini silmek mi istiyorsunuz ? Sizler için bu yazımızda bu işlemin nasıl yapıldığını resimli olarak anlattık. İşte adım adım Google Chrome internet geçmişi silme işlemi.

GOOGLE CHROME İNTERNET GEÇMİŞİ NASIL SİLİNİR ? (Mobil) 

1- İlk olarak Google Chrome internet tarayıcısını açın.

2- Google Chrome internet tarayıcısında sağ alt köşedeki yan yan 3 nokta ikonuna dokunun.

Not: Google Chrome geçmiş kısmına sık kullanılanlar kısmından da erişebilirsiniz.

3- Ardından karşınıza çıkacak alt pencereden ‘geçmiş‘ seçeneğine gidin.

4- Bu kısımda karşınıza internet geçmişiniz listelenecektir. Arama geçmişinizi silmek için bu kısımda en altta yer alan ”Göz Atma Verilerini Temizle…” seçeneğine dokunun.

5- Ardından ilgili zaman aralığını seçin ve ayarlamaları yapın.

Not: Tüm zaman aralığını silmek için ‘Tüm zamanlar‘ seçeneğini seçin. 

Son olarak işlemi tamamlamak için en alt kısımda yer alan ‘Tarama Verilerini Temizle‘ kısmına dokunun. Geçmişi temizleme işlemi bittikten sonra sağ üst köşede yer alan ‘bitti‘ kısmına dokunarak işlemi bitirin.

İşlem bu kadar basit. Bu işlemi dilediğiniz her an dilediğiniz şekilde yapabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere mobil cihazlarda Google Chrome arama geçmişinin nasıl silindiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.” 

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.