Apple Dokunma Sorunu Yaşanan iPhone 11 Modellerinin Ekranını Ücretsiz Değiştiriyor !

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz sene çıkarmış olduğu iPhone 11 modellerinde üretim kaynaklı dokunmatik arızası olduğunu açıkladı.

Belirli tarihler arasında üretilen iPhone 11 modellerinin dokunmatiklerinde kısmı problemlerin yaşandığını belirten Apple, bu arıza ile karşılaşan kullanıcıların cihazlarının ekranlarını ücretsiz bir şekilde değiştirme kararı aldı.

Apple’ın başlatmış olduğu ücretsiz ekran değiştirme programı ile birlikte bu dönem içerisinde üretilen modelleri satın alan kullanıcılar cihazlarının ekranını ücretsiz bir şekilde değiştirebilecek.

Apple yapmış olduğu açıklamada, Kasım 2019 tarihi ile Mayıs 2020 tarihleri arasında üretilen bazı iPhone 11 modellerinde dokunmatik ekran arızası ile karşılaşıldığını belirtti.

Kullanıcılar cihazlarında söz konusu arızaya sahip olup olmadığını ya da ilgili değişim programından yararlanıp yararlanamadığını Apple’ın resmi sitesi üzerinden kontrol edebiliyor.

Ücretsiz Ekran Değişim Programına Nasıl Başvuruluyor ? 

Apple’ın belirli iPhone 11 modelleri için başlattığı ücretsiz ekran değişim programına katılmak için; Apple yetkili servisine gitmeniz veya Apple’ın resmi sitesi üzerinden bir randevu oluşturmanız gerekmektedir.

İlgili kontrollerin ardından cihazınız değişim şartlarına uygunsa, değişim için gönderilecek ve belirli süre sonunda sizlere ekranı değiştirilmiş şekilde teslim edilecektir.

Ayrıca, söz konusu arızaya sahip olup olmadığınızı ve değişim programından yararlanıp yararlanamadığınızı Apple’ın resmi sitesi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Apple iPhone 11 ekran değişim programını kontrol sayfası; 

https://support.apple.com/tr-tr/iphone-11-display-module-replacement-program

İlgili sayfada ilgili kısıma cihazınızın seri numarasını sorgulatarak değişim programından yararlanıp yararlanmadığınızı kontrol edebilirsiniz. Apple iPhone seri numaranızı cihazınızın kutusu üzerinden ya da cihazınızın ‘Ayarlar‘ kısmından öğrenebilirsiniz.

iPhone seri numaranızı cihazınız üzerinden öğrenmek için; ilk olarak cihazınızda ‘ayarlar‘ kısmına gidin ve ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ‘genel‘ kısmına dokunun. Karşınıza gelecek olan genel sayfasında ‘hakkında‘ kısmına dokunarak açılan sayfadan cihazınızın seri numarasını öğrenebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.