Android Telefonlarda Karanlık Mod Nasıl Açılır ?

Android telefonlarda karanlık mod nasıl açılır ? Android telefonlarda koyu mod (dark mode) nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda karanlık mod özelliğinin nereden, nasıl aktif hale getirildiğini gösterdik. İşte detaylar…

2008 yılında Google’ın piyasaya sunmuş olduğu Android işletim sistemi, günümüz teknoloji dünyasında akıllı telefon kullanıcılarına bir çok noktada kolaylık ve işlevsellik sağlamaya devam ediyor.

Android işletim sistemi gelişen teknoloji ile beraber her geçen gün kullanıcılarına birbirinden farklı ve işlevsel yeni özellikleri de sunmaya devam ediyor.

İlk olarak piyasaya sürülme tarihi olan 2008 yılından bu güne 10’un üzerinde güncelleme alarak her geçen gün kendini daha da geliştiren Android işletim sistemi, günümüz teknoloji dünyasında bir çok akıllı telefon markasının üretmiş olduğu cihazlarda yer alıyor.

Akıllı telefonlarımızda yer alan bu işletim sistemi bizlere bir çok özellik sunuyor. Android işletim sisteminin bizlere sunduğu bu özellikler saymakla bitmiyor.  Kullanıcıların büyük bir kısmı sunulan bu özelliklerden bir çoğuna günlük hayatta ihtiyaç duyuyor ve bunları kullanıyor. Ancak bazı akıllı telefon kullanıcıları ne yazık ki Android işletim sisteminin sağlamış olduğu bazı özelliklerden bihaber olabiliyor veya bu özelliklerin nasıl kullanıldığını bilmeyebiliyor.

Bu sebeple de Android işletim sistemine sahip bazı akıllı telefon kullanıcıları kullanmak istedikleri bazı özelliklerin nasıl kullanılabileceğini internette araştırma gereksiniminde bulunuyor.

Bizde bu sebeple; Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarının Android işletim sisteminde yer alan bir takım bazı özelliklerin nasıl kullanıldığına dair bazı yazıları hazırlamaya devam ediyoruz.

Bu yazımızda da Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcılarına Android işletim sisteminde yer alan bir özelliği ve bu özelliği nasıl kullanıldığını gösterdik.

Bu yazımızda Android telefon kullanıcılarına göstermiş olduğumuz özellik; ‘’Karanlık Mod’’ özelliğidir.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıcıları cihazlarınının görünümünü standart olan parlak görünümünden koyu bir görünümüne çevirebiliyor. Bu özellik Android cihazlarda ”Dark Mode” yani ”Karanlık Mod” diye ifade ediliyor.

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yer alan ”Karanlık Mod” özelliği ile birlikte kullanıcılar kendi tercihleri doğrultusunda cihazlarını görünümünü diledikleri an siyah bir görünüme kavuşturabiliyor.

Bir nevi gece modu özelliği de diyebileceğimiz bu mod ile birlikte cihazların teması tamamen siyah bir görünüme kavuşuyor. Özellikle geceleri veya uzun süreli cihaz kullanımından kaynaklanan göz yorulmasına bir nevi engel olan bu mod kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor ve oldukça sık tercih ediliyor.

Günümüzde oldukça popüler bir hale gelen ”Karanlık Mod” özelliği kullanıcılar tarafından oldukça sık kullanılıyor. Uzun süredir teknoloji dünyasında bir çok şirketinde uygulamalarında kullanıcılarına sunduğu bu modu son yıllarda oldukça popüler durumda.

Sizde bu ”Karanlık Mod” ‘u denemek ya da bu moda geçiş yapmak istiyorsanız; aşağıda belirteceğimiz adımları uygulayarak cihazınızın görünümünü siyah bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Android Telefonlarda Karanlık Mod Nasıl Açılır ? 

Android telefonunuzda karanlık mod özelliğini aktif hale getirmek için; 

1- İlk olarak cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Ekran” kısmına dokunun.

3- Açılan ekran ayarları sayfasıda en üstte yer alan ”Karanlık” seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda artık cihazınızın teması siyahi bir görünüme kavuşacaktır. Dilerseniz yine aynı kısımda telefonunuzun görünümünü eski görünümüne yani ”Aydınlık” moda çevirebilirsinizi.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda karanlık mod özelliğinin nereden, nasıl aktif hale getirildiğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.