Connect with us

HABERLER

Youtube ‘Daha Sonra İzle’ Listesini Silme (Temizleme) Nasıl Yapılır?

Youtube’da daha sonra izle listesi nasıl temizlenir? Youtube’da daha sonra izle videoları nasıl kaldırılır? Youtube Mobil’de daha sonra izle listesi nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere Youtube mobil uygulaması üzerinden daha sonra izle listesindeki videoların nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler video paylaşım merkezi olan Youtube, her geçen gün bu popülaritesini daha da arttırıyor. Artan bu popülarite ile birlikte Youtube hem web sitesine hemde mobil cihazlar için oluşturmuş olduğu mobil uygulamasına her geçen gün yeni yeni özellikler katıyor.

Uygulamasını oldukça sık güncelleyen ve yeni özellikleri uygulamasına dahil eden Youtube, kullanıcılara video izlemenin yanı sıra video içeriklerine erişme konusunda da bir çok kolaylığı sağlıyor.

Youtube’un kullanıcılarına sağladığı işlevsel özellikleri saymaya kalksak bitiremeyiz. Youtube, bir video platformunun sahip olacağı neredeyse tüm özellik ve işlevsellikleri kullanıcılarına sunuyor.

Youtube’un kullanıcılarına sağladığı faydalı ve bir o kadar da işlevsel olan özelliklerden birinden bahsedecek olursak, bu özellik kesinlikle ‘Daha sonra izle’ özelliğidir.

Youtube ‘daha sonra izle‘ adıyla adlandırdığı bu kısımda kullanıcılarına adından da anlaşılacağı üzere videoları daha sonra izleme imkanı tanıyor. İlgili özellik ile birlikte kullanıcılar görmüş oldukları ancak o an izleme imkanı olmayıp ya da daha sonra izlemeyi tercih ettiği videoları uygulamada ‘daha sonra izle’ kısmına kaydederek, bu videolara daha sonra pratik bir şekilde erişebiliyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar hiç bir videoyu kaçırmıyor ve izlemek istediği videoyu daha sonra tekrar arama zorunluluğunda kalmıyor. Youtube’da kullanıcılar daha sonra izlemek istediği bu videolara uygulamada kitaplık adı verilen yerde bulunan ‘daha sonra izle’ kısmından erişebiliyor.

Kullanıcılar daha sonra izlemek istediği tüm videolara bu kısımdan pratik bir şekilde erişebilmektedir. Oldukça faydalı ve bir o kadar da işlevsel olan bu özellik bir çok YouTube kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır.

Ancak ilgili kısma kaydedilen videolar, izlenildikten sonra kaldırılmıyor. Ayrıca bu kısıma oldukça sık video ekleyen kullanıcıların hesaplarında bu kısımda da oldukça karmaşıklık yaşanabiliyor.

Bu sebeple bir çok Youtube kullanıcısı bu kısımdan izlediği ve bu listede artık yer almasını istemediği videoları kaldırmayı yani silmeyi tercih ediyor. Bu da uygulamada pratik bir şekilde yapılabiliyor. YouTube kullanıcılarına bunu uygulaması içerisinde sağlıyor.

Kullanıcılar uygulamada daha sonra izle kısmına kaydettiği videoları dilerlerse tek tek istediklerini, dilerlerse de toplu bir şekilde tüm listeyi temizleyebiliyor. Bir çok kullanıcı bu işlemi ara sıra uyguluyor.

Peki sizde Youtube’da daha sonra izle listesindeki videoları kaldırmak mı istiyorsunuz? Aşağıda sizlere bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde Youtube hesabınızdaki daha sonra izle listesinden istediğiniz videoları kaldırabilir ya da tüm listeyi temizleyebilirsiniz. 

Youtube’da ‘Daha Sonra İzle’ Listesinden Videolar Nasıl Silinir ? 

Youtube’da daha sonra izle listesini tamamen silmek (temizlemek) için; 

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını açın.

2- YouTube uygulamasında ‘Kitaplık‘ kısmına gidin.

3- Ardından kitaplık kısmında yer alan seçeneklerden ‘Daha sonra izle‘ kısmına dokunun.

4- Karşınıza çıkacak olan ‘Daha sonra izle’ kısmında sağ üst köşede yer alan ‘üst üste 3 nokta‘ ikonuna dokunun.

5- İlgili butona dokunduktan sonra ekranın altında bir seçenek penceresi belirecektir. Bu penceredeki seçeneklerden ‘‘İzlenen videoları kaldır” seçeneğine dokunun.

6- Son olarak sizden bir onay istenecektir. Daha sonra izle oynatma listesindeki izlenilen tüm videoları kaldırmak için; ilgili onay penceresinde yer alan ”Kaldır” seçeneğine dokunun ve listeyi temizleme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: ‘Daha sonra izle’ listesinden sadece izlenmiş (açılmış) olan videolar toplu bir şekilde silinmektedir. Hiç izlenmemiş (açılmamış) videolar ilgili işlemin sonunda silinmemektedir. İzlemediğiniz videoları listeden kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayarak tek tek silebilirsiniz. 

‘Daha Sonra İzle’ listesindeki videolar tek tek nasıl silinir ? 

Youtube’da daha sonra izle listesinden istediğiniz videoları tek tek kaldırmak için; 

1- Uygulamada ‘Daha sonra izle’ listesine gidin.

2- Daha sonra izle listesinde karşınıza çıkan videolardan kaldırmak istediğiniz videoyu parmağınız ile ekranın soluna doğru itin.

3- Ardından ilgili videonun hemen sağ tarafında ”Kaldır” butonu belirecektir. Videoyu daha sonra izle listesinden kaldırmak için bu butona dokunun.

İlgili video bu adımların sonunda daha sonra izle listenizden kaldırılacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Youtube’da daha sonra izle listesindeki videoların nasıl kaldırılabileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


HABERLER

Sony, PS Kullanıcılarına 9 Farklı Oyunu Ücretsiz Yaptı !

Sony, 9 adet Playstation oyununu ücretsiz yaptı. Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. İşte detaylar…

Sony, ”Play at Home” etklinliği kapsamında 9 farklı oyunu Playstation kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde erişime açtı. Sony geçtiğimiz sene koronavirüs sebebiyle başlatmış olduğu ‘‘Play at Home’‘ etkinliğine devam ediyor.

Şirket, etkinlik kapasımında 9 farklı Playstation oyununu oyunseverler için ücretsiz bir şekilde sundu. Sony’nin ücretsiz bir şekilde erişime sunduğu oyunlar 1 ay boyunca ücretsiz bir şekilde indirilebilecek.

Şu an itibariyle ücretsiz bir şekilde Playstation Store’da erişime açılan oyunlar, 23 Nisan tarihine kadar indirilebilecek.

Sony’nin ücretsiz olarak sizler için sunduğu bu birbirinden eğlenceli oyunları 23 Nisan’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

NOT: Oyunlar Türkiye saatine göre, 23 Nisan sabahı saat 06:00’da ücretsiz erişime kapatılacaktır. Bu tarihe kadar ilgili oyunları indirebilirsiniz.

ÜCRETSİZ OLARAK SUNULAN PLAYSTATİON OYUNLARI : 

  • ABZU
  • Enter the Gungeon
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Astro Bot Rescue (PlayStation VR)
  • Moss (PlayStation VR)
  • Thumper (PlayStation VR)
  • Paper Beast (PlayStation VR)

NOT: Parantez içerisinde de belirttiğimiz üzere, ücretsiz olarak sunulan 4 farklı oyun PS VR kullanıcıları içindir. 

ÜCRETSİZ OYUNLARI HERKES İNDİREBİLECEK ! 

Ayrıca şunu da belirtelim; Şirket, ”Play at Home” etklinliği kapsamında Playstation kullanıcılarından ücretsiz oyunları indirebilmeleri için PS PLUS aboneliği talep etmiyor. Bildiğiniz üzere şirketin ücretsiz sunduğu oyunlar sadece PS Plus aboneliğine sahip olan kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Bu şart, bu etkinlik kapsamında geçerli değil. Yani Sony’nin şu an ve bundan sonra bu etkinlik kapsamında sunacağı tüm oyunları PS Plus aboneliğiniz olsa ya da olmasa da ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’daki Notları Bilgisayara Aktarma Nasıl Yapılır?

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlar bilgisayara nasıl aktarılır? iPhone’da yer alan notlar bilgisayara nasıl gönderilir? iPhone’daki notlar PC’ye nasıl aktarılır ? Bu yazımızda sizlere iPhone’da notlar uygulamasındaki notları bilgisayara aktarma işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

iPhone kullanıcıları iOS işletim sistemine sahip cihazlarında yer alan Notlar uygulaması ile diledikleri an pratik bir şekilde not oluşturabiliyor.

Oldukça basit ve işlevsel olan notlar uygulaması ile kullanıcılar başka herhangi bir not uygulamasına ihtiyaç duymadan güvenli bir şekilde notlarını cihazlarında tutabiliyor.

İşlevsel ve güvenli bir not uygulaması olan Apple’ın notlar uygulaması tüm bunların yanı sıra bir çok özelliği de uygulaması içerisinde kullanıcılara sunuyor.

Apple’ın notlar uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de uygulamada yer alan notları bilgisayara ya da farklı cihazlara gönderme işlemdir.

Apple Notlar uygulamasında bu işlemin pratik ve hızlı bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Bu işlem ile birlikte kullanıcılar notlar uygulamasındaki notlarını diledikleri zaman anında bilgisayarlarına gönderebiliyor.

Sizde oldukça basit bir şekilde uygulama içerisinde yapılabilen bu işlem ile uygulamada dilediğiniz notları dilediğiniz zaman bilgisayarınıza gönderebilirsiniz.

Peki iPhone’da notlar uygulamasında notları bilgisayara aktarma işlemi nereden, nasıl yapılıyor ? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde notlar uygulamasındaki dilediğiniz notları bilgisayarınıza aktarabilirsiniz.

iPhone Notları Bilgisayara Aktarma:

iPhone’da notlar uygulamasındaki notlarınızı bilgisayara aktarmak için;

1- Cihazınızdan ”Notlar” uygulamasını açın.

2- Uygulamada bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz notu açın ve notun sağ üst köşesinde yer alan ”Yana yana 3 nokta” ikonunda dokunun.

3- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”AirDrop” seçeneğini veya ”Mail” seçeneğini seçin ve ardından notunuzu bilgisayarınıza aktarın.

NOT: iPhone cihazınızdan AirDrop ile anında MAC cihazlarına dosya, not vs. aktarabilirsiniz. Notunuzu MacOS işletim sistemine sahip bir bilgisayara aktarmak için ”AirDrop” seçeneğini seçin ve ardından gerekli adımları tamamlayın. 

NOT 2:  iPhone cihanızdan farklı bir yazılıma ihtiyaç duymadan ve kullanmadan Windows bilgisayara notlarınızı ”Mail” uygulaması ile gönderebilirsiniz. Notunuzu Windows bilgisayara aktarmak için ilgili kısımdan ”Mail” seçeneğine dokunun ve gerekli adımları tamamlayın. 

Ardından ilgili notu göndermiş olduğunuz e-posta adresinize Windows bilgisayarınızdan giriş yapın ve ilgili maildeki notunuzun yer aldığı eki bilgisayarınıza indirin.

Bu adımların sonunda bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınız bilgisayarınıza aktarılmış olacaktır.

ALTERNATİF YÖNTEM: 

iCloud üzerinden notlarınızı bilgisayarınıza aktarabilirisiniz. 

iCloud hesabınızda yer alan notlarınızı hem MAC hem de Windows bilgisayarınıza anında aktarabilirsiniz.

Bunun için; ilk olarak bilgisayarınızdan iCloud.com üzerinden iCloud hesabınıza giriş yapın ve ardından iCloud hesabınızdan notlar kısmına gidin. Ardından buradan bilgisayarınıza aktarmak istediğiniz not veya notlarınızı ‘dışa aktar’ özelliği ile bilgisayarınıza aktarın.

İşlem bu kadar basit.

NOT: Notları aktarmak için kullanabileceğiniz bazı 3.taraf uygulamalar yer almaktadır. Bu uygulamaları kullanmanız gizlilik ve güvenliğiniz için tehlike arz edebilir. Bu sebeple bu işlem için öncelikli tercihlerinizin yukarıda bahsettiğimiz 3 farklı yöntemden (AirDrop, Mail ve iCloud üzerinden -dışa aktarma) biri olmasına özen göstermeniz sizin yararınıza olacaktır. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone ve iPad cihazlarında yer alan ”NOTLAR” uygulamasındaki notların nasıl bilgisayara aktarıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

PUBG Mobile, 1 Milyar Kez İndirilme Rekorunu Kırdı !

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu. İşte detaylar…

Oyun dünyasının popüler yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez indirilme barajı aştı. Rekor bir indirilme sayısına erişen PUBG Mobile, rekoru Twitter hesabından takipçilerine duyurdu.

PUBG’nin mobil versiyonu olan PUBG Mobile, toplamda 1 milyar kez akıllı telefon ve tabletler için indirildi.

Dünyanın en popüler oyun yapımlarından biri olan PUBG’nin mobil versiyonu dikkatleri üzerine çeken bir rekora erişti. iOS ve Android platformlarından indirilebilen oyun tüm dünya çapında 1 milyar kez indirilmeyi geride bıraktı.

Bu başarı PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Şirket, PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından göndermiş olduğu Tweetler’de bu başarı için tüm oyunculara teşekkürlerini iletti ve yeni güncellemeler hakkında müjdeleri de oyunseverlere sundu.

Yapılan duyurularda yeni bir güncellemenin yakında oyunseverlere sunulacağı belirtildi. Ancak şirket bu konu hakkında net bir detay vermektende kaçındı. Yani yeni gelecek olan güncelleme hakkında henüz hiç bir net bir detay bulunmuyor.

Tek bilinenin ise güncelleme ile birlikte geçtiğimiz haftalarda duyurulan yeni gelecek oyunun bu yıl içinde (2021) oyunseverlerin beğenisine sunulacak olması.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınınız.  


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com