Youtube ‘Daha Sonra İzle’ Listesini Silme (Temizleme) Nasıl Yapılır?

Youtube’da daha sonra izle listesi nasıl temizlenir? Youtube’da daha sonra izle videoları nasıl kaldırılır? Youtube Mobil’de daha sonra izle listesi nasıl silinir? Bu yazımızda sizlere Youtube mobil uygulaması üzerinden daha sonra izle listesindeki videoların nasıl silindiğini gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler video paylaşım merkezi olan Youtube, her geçen gün bu popülaritesini daha da arttırıyor. Artan bu popülarite ile birlikte Youtube hem web sitesine hemde mobil cihazlar için oluşturmuş olduğu mobil uygulamasına her geçen gün yeni yeni özellikler katıyor.

Uygulamasını oldukça sık güncelleyen ve yeni özellikleri uygulamasına dahil eden Youtube, kullanıcılara video izlemenin yanı sıra video içeriklerine erişme konusunda da bir çok kolaylığı sağlıyor.

Youtube’un kullanıcılarına sağladığı işlevsel özellikleri saymaya kalksak bitiremeyiz. Youtube, bir video platformunun sahip olacağı neredeyse tüm özellik ve işlevsellikleri kullanıcılarına sunuyor.

Youtube’un kullanıcılarına sağladığı faydalı ve bir o kadar da işlevsel olan özelliklerden birinden bahsedecek olursak, bu özellik kesinlikle ‘Daha sonra izle’ özelliğidir.

Youtube ‘daha sonra izle‘ adıyla adlandırdığı bu kısımda kullanıcılarına adından da anlaşılacağı üzere videoları daha sonra izleme imkanı tanıyor. İlgili özellik ile birlikte kullanıcılar görmüş oldukları ancak o an izleme imkanı olmayıp ya da daha sonra izlemeyi tercih ettiği videoları uygulamada ‘daha sonra izle’ kısmına kaydederek, bu videolara daha sonra pratik bir şekilde erişebiliyor.

Bu özellik sayesinde kullanıcılar hiç bir videoyu kaçırmıyor ve izlemek istediği videoyu daha sonra tekrar arama zorunluluğunda kalmıyor. Youtube’da kullanıcılar daha sonra izlemek istediği bu videolara uygulamada kitaplık adı verilen yerde bulunan ‘daha sonra izle’ kısmından erişebiliyor.

Kullanıcılar daha sonra izlemek istediği tüm videolara bu kısımdan pratik bir şekilde erişebilmektedir. Oldukça faydalı ve bir o kadar da işlevsel olan bu özellik bir çok YouTube kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır.

Ancak ilgili kısma kaydedilen videolar, izlenildikten sonra kaldırılmıyor. Ayrıca bu kısıma oldukça sık video ekleyen kullanıcıların hesaplarında bu kısımda da oldukça karmaşıklık yaşanabiliyor.

Bu sebeple bir çok Youtube kullanıcısı bu kısımdan izlediği ve bu listede artık yer almasını istemediği videoları kaldırmayı yani silmeyi tercih ediyor. Bu da uygulamada pratik bir şekilde yapılabiliyor. YouTube kullanıcılarına bunu uygulaması içerisinde sağlıyor.

Kullanıcılar uygulamada daha sonra izle kısmına kaydettiği videoları dilerlerse tek tek istediklerini, dilerlerse de toplu bir şekilde tüm listeyi temizleyebiliyor. Bir çok kullanıcı bu işlemi ara sıra uyguluyor.

Peki sizde Youtube’da daha sonra izle listesindeki videoları kaldırmak mı istiyorsunuz? Aşağıda sizlere bu işlemlerin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıdaki adımları uygulayarak sizde Youtube hesabınızdaki daha sonra izle listesinden istediğiniz videoları kaldırabilir ya da tüm listeyi temizleyebilirsiniz. 

Youtube’da ‘Daha Sonra İzle’ Listesinden Videolar Nasıl Silinir ? 

Youtube’da daha sonra izle listesini tamamen silmek (temizlemek) için; 

1- İlk olarak Youtube mobil uygulamasını açın.

2- YouTube uygulamasında ‘Kitaplık‘ kısmına gidin.

3- Ardından kitaplık kısmında yer alan seçeneklerden ‘Daha sonra izle‘ kısmına dokunun.

4- Karşınıza çıkacak olan ‘Daha sonra izle’ kısmında sağ üst köşede yer alan ‘üst üste 3 nokta‘ ikonuna dokunun.

5- İlgili butona dokunduktan sonra ekranın altında bir seçenek penceresi belirecektir. Bu penceredeki seçeneklerden ‘‘İzlenen videoları kaldır” seçeneğine dokunun.

6- Son olarak sizden bir onay istenecektir. Daha sonra izle oynatma listesindeki izlenilen tüm videoları kaldırmak için; ilgili onay penceresinde yer alan ”Kaldır” seçeneğine dokunun ve listeyi temizleme işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

NOT: ‘Daha sonra izle’ listesinden sadece izlenmiş (açılmış) olan videolar toplu bir şekilde silinmektedir. Hiç izlenmemiş (açılmamış) videolar ilgili işlemin sonunda silinmemektedir. İzlemediğiniz videoları listeden kaldırmak için aşağıdaki adımları uygulayarak tek tek silebilirsiniz. 

‘Daha Sonra İzle’ listesindeki videolar tek tek nasıl silinir ? 

Youtube’da daha sonra izle listesinden istediğiniz videoları tek tek kaldırmak için; 

1- Uygulamada ‘Daha sonra izle’ listesine gidin.

2- Daha sonra izle listesinde karşınıza çıkan videolardan kaldırmak istediğiniz videoyu parmağınız ile ekranın soluna doğru itin.

3- Ardından ilgili videonun hemen sağ tarafında ”Kaldır” butonu belirecektir. Videoyu daha sonra izle listesinden kaldırmak için bu butona dokunun.

İlgili video bu adımların sonunda daha sonra izle listenizden kaldırılacaktır.

İşlem bu kadar basit. 

”Bu yazımızda sizlere Youtube’da daha sonra izle listesindeki videoların nasıl kaldırılabileceğini adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.