Windows 11 Tema Değiştirme

Windows 11’de Tema Nereden, Nasıl Değiştirilir?

Windows 11’de tema nasıl değiştirilir? Windows 11’de tema nereden değiştirilir? Bu yazımızda sizlere Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda tema değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları cihazlarının görünümünü kendi zevk ve tercihlerine göre özelleştirebiliyor. Windows işletim sistemi kullanıcılarına bu imkanı sağlıyor. Kullanıcılar dilerlerse cihazlarının görünümü pratik bir şekilde özelleştirebiliyor.

Windows’un kullanıcılarına özelleştirme imkanı sağlamış olduğu görünüm özellikleri tema, arka plan görüntüsü, simge boyutu, koyu veya açık mod, yazı stilleri vb. şeklinde sıralanıyor.

Windows işletim sisteminin kullanıcıların sunmuş olduğu bu görünüm seçeneklerinden kullanıcıların en çok değiştirdiği genellikle temalar oluyor. Windows işletim sistemine sahip bilgisayar kullanıcıları cihazlarının temasının göz zevklerine hitap etmesine oldukça çok dikkat ediyor.

Bu sebeple kullanıcılar bilgisayarlarının temalarını kendi göz zevklerine göre ayarlamayı tercih ediyor. Windows işletim sistemi de kullanıcılarına bu işlemin pratik bir şekilde yapılmasına olanak tanıyor. Kullanıcılar bilgisayarlarının temasını cihazlarında ayarlar kısmından sadece birkaç adımda değiştirebiliyor.

Kullanıcılar bu kısımdan Windows’un hali hazırda kullanıcılarına sunmuş olduğu temalar ile değiştirebiliyor. Ayrıca kullanıcılar dilerlerse yine buradan bilgisayarlarına birbirinden farklı yüzlerce temayıda indirip kullanabiliyor.

Peki Windows 11’de tema değiştirme işlemi nereden, nasıl değiştiriliyor ? Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda tema değiştirme işlemi ayarlar kısmından oldukça pratik bir şekilde yapılmaktadır. Aşağıda sizlere bunun nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınızda tema değiştirme işlemini hemen yapabilirsiniz.

Windows 11’de Tema Nasıl Değiştirilir ?

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınızın temasını değiştirmek için;

1- İlk olarak bilgisayarınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

Not: Ayarlar kısmına nasıl gideceğinizi bilmiyorsanız; ”Windows 11’de Ayarlar Kısmına Nasıl Gidilir?” adlı yazımıza ”BURAYA” tıklayarak gidebilirsiniz. 

2- Ayarlar uygulaması penceresinde sol menüde yer alan ”Kişiselleştirme” seçeneğine tıklayın.

3- Bilgisayarınızın temasını değiştirmek için; kişiselleşirme ayarlamalarının yapıldığı sayfada yer alan ”Temalar” seçeneğine tıklayın.

Windows 11 tema değiştirme

4- Ardından karşınıza gelecek olan kısımdan bilgisayarınızın temasını Windows’un sizler için sunmuş olduğu orijinal temalardan herhangi biri ile değiştirebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken karşınıza çıkan temalardan herhangi birinin üzerine tıklayın.

Windows tema değiştirme

Not: Ayrıca, dilerseniz bu kısımdan bilgisayarınıza birbirinden farklı onlarca tema daha indirebilir ve bunları bilgisayarınızın teması olarak belirleyebilirsiniz. Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınıza tema indirmek için; ”Temalar” sayfasında temaların hemen altında yer alan ”Microsoft Strore’dan daha fazla tema alın.” yazısına tıklayın.

Windows tema değiştirme

Uygulamış olduğunuz bu adımların sonunda yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi bilgisayarınızın teması hemen değişmiş olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda tema değiştirme işleminin nereden, nasıl yapıldığını adım adım anlattık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…