Güneş Sembolü ☼ Nasıl Yapılır ? | Klavyeden Güneş ☼ Yapma

Klavyede güneş işareti (☼) nasıl yapılır ? Klavyeden güneş sembolü (☼) nasıl yapılır ? Bu yazımızda sizlere bilgisayar klavyesinden güneş işaretinin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar..

Bilgisayar klavyelerinin de bulunan semboller klavyeler üzerinde yapılan 2’li tuş kombinasyonları ile basit bir şekilde oluşturulmaktadır. Klavyeler üzerinde daha çok üst rakamsal tuşların üzerinde bulunan sembol ve işaretler genellikle bu işaretler ile Shift veya Alt gr tuşlarından herhangi biri yapılan 2’li tuş kombinasyonları ile oluşturulmaktadır.

Örneğin; klavyelerde üst rakam tuşlarının 4 rakamının üzerinde yer alan Dolar ($) sembolü, klavyeden Alt gr ile 4 rakamı ile yapılan tuş kombinasyonu ile oluşturulmaktadır.

Bunların yanı sıra klavyelerde yer almayan ancak yine de klavyeler üzerinde belirli tuş kombinasyonları ile oluşturabileceğimiz onlarca sembol ve işaret bulunmaktadır.

Klavyeden belirli tuş kombinasyonları ile oluşturulabilen bu sembol ve işaretlerden biri de konumuzun ana teması olan klavyeden Güneş ☼ sembolüdür. Klavyeden Güneş sembolü basit bir tuş kombinasyonu ile basit bir şekilde oluşturulmaktadır.

Şimdi hep birlikte aşağıdan bu sembolün nasıl yapıldığına bakalım. 

KLAVYEDEN GÜNEŞ ☼ SEMBOLÜ NASIL YAPILIR ? 

Klavyeden güneş işareti basit bir tuş kombinasyonu ile oluşturulmaktadır. Klavyeden Güneş sembolünü oluşturmak için yapılan tuş kombinasyonu şu şekildedir;

GÜNEŞ ☼ SEMBOLÜ :    ” ALT +  15

Klavyeden güneş ☼ işaretini oluşturmak için; klavyede space (boşluk) tuşunun hemen solunda yer alan ”ALT” tuşuna basılı tutun ve klavyede sağ kısımda yer alan rakam tuşlarından 1 ile 5 rakamlarına sırasıyla basın.

Bu tuş kombinasyonun ardından güneş ☼ işareti ilgili metin içeriğinde oluşturulacaktır. İşlem bu kadar basit.

NOT: İlgili tuş kombinasyonunda kullanılan rakam tuşları, klavyenin sağ kısmında yer alan sayısal tuş takımı üzerinden yapılmaktadır. Klavyelerde üst kısımda sıralı bir şekilde yer alan rakam tuşları ile bu kombinasyon yapılamamaktadır.

Ayrıca bu işareti dilerseniz bu işareti buradan ” ☼ ” kopyala-yapıştır metodu ile de her yerde kullanabileceğinizi unutmayın. Tek yapmanız gereken sembolü kopyalamak ve ilgili metin içeriğine yapıştırmak. 

”Bu yazımızda sizlere klavyeden güneş işaretinin ☼ nasıl yapıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru ve sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.