Connect with us

HABERLER

En Çok Aboneye Sahip Türk Youtube Kanalları (2019)

En çok takip edilen Türk Youtube kanalları hangileri ? En aboneye sahip Youtube kanalları neler ? En çok takipçiye sahip Youtube kanalı hangisi ? En çok takip edilen Türk Youtuber kim ? Sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz TOP 10 YOUTUBE TÜRKİYE listemizde.. İşte detaylar!

Bilindiği üzere Youtube günümüzün en popüler video paylaşım merkezi konumundadır. Artan internet kullanımı ve gelişen teknoloji dünyası ile birlikte her geçen gün daha da büyüyen Youtube’da kurumsal ve bireysel olarak bir sürü kanal bulunmaktadır.

Bu kanallar takipçilerine düzenli olarak içerik sağlamaktadır. Sağlanan bu içerikler ise kanalın kuruluş amacına göre bilgi, tanıtım, eğlence ve aklınıza gelebilecek bir sürü türden olabiliyor.

Sağlanan bu içerikler ile birlikte kanal sahipleri videolar içerisinde yayınladıkları reklamlar ile birlikte gelirler elde edebiliyor. Youtube’da kurulan bir çok kanalın kuruluş amacı da kazanç elde etmektir. Youtube üzerinde gelir elde eden kanal sayısı oldukça fazla bulunmaktadır. Elde edilen bu gelirler ise kanalın abone ve izleyen sayısına göre az da olabiliyor çok da ancak bu kanalların bazıları oldukça yüksek rakamlarda gelirler elde edebiliyor.

Hal böyle olunca bu durum takipçiler ve kullanıcılar açısından bir hayli merak uyandırıyor. Bazı internet kullanıcılar Youtube’da en çok gelir elde eden kanalları ya da en çok takip edilen yani en çok aboneye sahip olan kanalları merak ediyor.

Bizde bu meraklı takipçilerimizin merakını birazda olsa dindirmek için sizlere bu listeyi hazırladık. Hazırlamış olduğumuz listede Youtube’da ülkemiz üzerindeki bütün kanallardan en çok takip edilen 10 kanalı sizler için listeledik.

Hazırlamış olduğumuz en çok aboneye sahip olan Türk Youtube kanalları TOP10 listesinde kanalların toplam abone sayılarına , toplam video paylaşımlar sayılarına ve toplam izlenme istatistiklerine ulaşabilirsiniz.

Ancak bu kanalların ne kadar kazanç elde ettiğini merak edenlere ne yazık ki bir cevap veremeyeceğiz. Bu kanalların kazançlarının ne olduğunu ne yazık ki kendilerinden başka kimse bilmiyor. Üstelik en çok aboneye sahip olan kanalların bir çoğunun kurumsal olması sebebiyle takipçileri ile bu bilgiyi paylaşmaları da beklenmez. Bu kanalların kazançları hakkında bilgi verenler ise sadece tahmin üreterek bir bilgi verebilir. Yani bu konu hakkında internet üzerinde verilen bilgiler her ne kadar gerçeğe yaklaşıyor olsa da tabiri uygunsa biraz uydurma olmaktadır.

Şimdi hep birlikte Youtube’da en çok aboneye sahip Türk kanalları listesine bakalım !

İŞTE TOP 10 YOUTUBE TÜRKİYE LİSTESİ ! 

Aşağıda sizler için oluşturmuş olduğumuz ”Youtube’da en çok aboneye sahip Türk kanallar” listesinde kanalların toplam abone sayısına , toplam video paylaşım sayısına ve toplam izlenme sayısına da ulaşabilirsiniz.

1-  NETD MÜZİK 

En çok aboneye sahip Türk Youtube kanalları listesinin ilk sırasında bir müzik platformu bulunuyor. Listenin ilk sırasında yer alan müzik platformu NetD Müzik, abonelerine hem eski hemde günümüzde yeni çıkan müzik ve müziklerin video kliplerini yayınlıyor.  Bir nevi yerli Vevo olarak da gördüğümüz kanalın 12 milyonu aşkın abonesi bulunuyor. Kanalda bulunan içeriklerin toplam izlenme sayısı ise oldukça yüksek durumda. Kanalda bulunan içeriklerin toplam izlenme sayısı 26 milyar. Kanalda yer alan video sayısı ise 9 binin üzeride. Kanalın Youtube’da yayına başladığı tarih ise 23 Ocak 2014.

Netd Müzik Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı:  12,456,208
İzlenme sayısı:  26,170,528,224
Video sayısı:  9,166

2- ENES BATUR 

Listenin 2. sırasında ise ünlü Türk Youtuber Enes Batur bulunuyor. 20 yaşındaki ünlü Youtuber her ne kadar en çok aboneye sahip Türk Youtube kanalları sıralamasında 2. sırada bulunsa da en çok aboneye sahip Türk Youtuber sıralamasında ilk sırada. En çok aboneye sahip olan Youtuber Enes Batur, Youtube’da vlog yayınlayan ilk Türk Youtuber’lardan biri. 2012 yılında başladığı Youtube macerasına günümüzde zirvede devam ediyor. 9 milyona aşkın abonesi bulunan Enes Batur, listede en yakın takipçisi Youtuber Orkun Işıtmak’a 3 milyonun üzerinde fark atmış durumda. Bu farkında ilerleyen zamanlarda kolay kolay kapanması imkansız görünüyor. Ortalama olarak 25 yaş altı kullanıcıların takip ettiği Youtuber’ın toplam içerik sayısı 1.700 ‘ü geçmiş ve izlenme sayısı ise 4 milyar’ı aşmış durumda.

Enes Batur’un Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı:  8,964,634
İzlenme sayısı:  4,053,695,411
Video sayısı:  1,722

3- ORKUN IŞITMAK 

Listenin 3.sırasında yine bir Türk Youtuber bir başka deyişle vlogger Orkun Işıtmak yer alıyor. 22 yaşındaki ünlü Youtuber Orkun Işıtmak, ilk Türk Youtuber konumundadır. 2010 yılında Youtube kanalını açan Orkun, yıllar geçtikte oluşturmuş olduğu içerikler ile birlikte Youtube dünyasında üst sıralara tırmandı ve bu başarısını sahip olduğu abone sayısı ve izlenme sayısı ile de kanıtladı. Orkun’un Youtube’daki toplam abone sayısı 6 milyona yaklaşmış durumda. Orkun’un izlenme sayısı ise 1.3 milyon civarlarında. Kanalındaki toplam içerik sayısı ise 1.200 ‘ü aşmış durumda.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Orkun Işıtmak, ”PANTENE ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİ” ‘inde en iyi Youtuber ödülünü kazanarak başarısını tüm Türkiye’ye gösterdi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene bu ödülü ”Enes Batur” kazanmış ve sonrasında ödülü geri alınmıştı.

Orkun Işıtmak’ın Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı:  5,854,497
İzlenme sayısı:  1,320,864,651
Video sayısı: 1,218

4- OYUNCAK AVI 

Listenin 4. basamağında ise şaşırtacak bir kanal bulunuyor. En çok aboneye sahip Türk Youtube kanalları sıralamasında listenin 4. basamağında bulunan kanal ”Oyuncak Avı” kanalı. Oyuncak Avı kanalı daha çok 12 yaş altı çocukların dikkatini çekiyor. Kanalın baş kahramanı ”Öykü”,  oluşturulan içeriklerde yeni oyuncaklar ile oyunlar oynuyor. 5 milyonun üzerinde abonesi olan kanalın yönetimi ise yüksek olasılıkla ailesi tarafından yapılıyor. Öykü’nün babası ve arkadaşları da ara ara videolarda da bulunuyor. Kanalda yer alan içerikler Türkçe ancak video başlıklarının çoğu İngilizcedir. Bu da ilginç bir durum. Kanalda yer alan video sayısı 500’e yaklaşmış ve toplam izlenme sayısı da 2 milyara yakın durumda. Kanalın açılış tarihi 29 Aralık 2014’tür.

Oyuncak Avı Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı:  5,483,402
İzlenme sayısı:  1,924,394,915
Video sayısı: 488

5- OHA DİYORUM!  

Listenin 5. sırasında ”OHA DİYORUM!” kanalı bulunuyor. Kanalda birbirinden ilginç, komik ve eğlenceli videolar yayınlanıyor. Bir ekip çalışması ile yürütülen bu kanalın abone sayısı ise 5 milyona yakın. Kanalda düzenli olarak sık sık paylaşımlarda bulunan bu ekibin kanalda toplam video sayısı ise yaklaşık olarak 2 bin 500. Paylaşılan bu içeriklerin toplam izlenme sayısı ise 3 milyara yaklaşmış durumda. 2014 yılında yayın hayatına başlayan bu kanal oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor. Bu ekip göstermiş olduğu çalışmalarının karşılığını alarak, ilerleyen zamanlarda daha da yukarılara çıkacağı şüphesiz.

OHA diyorum! Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı:  4,960,678
İzlenme sayısı:  2,761,315,064
Video sayısı: 2,438

6- KAFALAR 

En çok aboneye sahip Türk Youtube kanalları listesinin 6. sırasında yine bir ekip çalışması var. Kendilerine Kafalar ismini takan bu 3 kafadar (Atakan, Bilal, Fatih) oluşturmuş oldukları Youtube kanallarında birbirinden ilginç vlog’lar çekmektedir. İlk olarak Vine’da paylaşımlarda bulunarak oldukça sevilen ve izlenen bu kişiler, ilerleyen zamanlarda hep birlikte oluşturdukları bu kanalda içeriklerini izleyenler için paylaşıyor. Geçtiğimiz günlerde de oldukça çok izlenen ”Kafalar Karışık” filmini çeken bu ekip, bu zamana kadar yapmış oldukları başarılarını ve yeteneklerini kanıtladı.

Kafalar’ın Youtube kanalının istatistiklerine bakacak olursak. Kanalın abone sayısı 5 milyon’a yaklaşmış durumda. Kafaların bu zamana kadar oluşturduğu içerik sayısı ise 265. Oluşturdukları bu içerikler ise 800 Milyon’a yakın izlenmiş durumda. Kanalın kuruluş tarihi ise 26 Aralık 2014.

Kafalar Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı:  4,873,890
İzlenme sayısı:  791,705,732
Video sayısı: 265

7- YAPYAP 

Listenini 7. sırasında YAPYAP youtube kanalı bulunuyor. Kanalı açıp baktığınızda bir Oha Diyorum! kanalının konseptinin görebiliyorsunuz. Zaten bu iki kanal aynı stüdyoya ait kanallar. Dönem dönem bu kanaldaki kişileri diğer kanalda da görmüşsünüzdür. Yapyap kanalının en çok dikkat çeken ismi Melih Abuaf’tır. Yapyap kanalının video içerikleri ise hem eğlendiren hemde bilgi veren ilginç paylaşımlardan oluşmaktadır. Kanalın kuruluş tarihi ise 2013 yılının Kasım ayıdır. Kanalın abone sayısı 4 milyonu aşmış. 2 binin üzerinde video barındıran kanaldaki bu içeriklerin toplam izlenme sayısı ise 2.5 milyarı geçmiş durumdadır. Düzenli olarak birbirinden ilginç paylaşımlarda bulunan bu kanal takipçileri tarafından oldukça çok izleniyor.

YAPYAP Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı:  4,394,213
İzlenme sayısı:  2,505,270,595
Video sayısı: 2,134

8- KANAL D  (@kanald) 

En çok aboneye sahip Türk Youtube kanalları listesinin 8. sırasında ise bir televizyon kanalı bulunuyor. Bu kanal Demirören Holding’in bünyesinde bulunan Kanal D televizyon kanalıdır. Kanal D’nin Youtube kanalı çok uzun süredir yayın hayatına devam etmektedir. 2006 yılında oluşturulan bu Youtube kanalında,  kanalın bünyesindeki tv programlarının ve dizilerinin görüntülerinin yanı sıra haber programlarından kesitlerde paylaşılıyor. Kanal ile ilgili bütün içeriklerin paylaşıldığı bu Youtube kanalının toplam abone sayısı 4 milyona yaklaşmış durumda. Kanal ile ilgili bir çok içeriğin paylaşılmasından dolayı da kanalda paylaşılan video sayısı da oldukça yüksek durumda. Kanalda paylaşılan toplam vide sayısı 12 bini geçmiş, bu içeriklerin toplam izlenmeye sayısı da 5 milyarı aşmış durumdadır.

KanalD Youtube kanalının istatistikleri:

Abone sayısı:  3,949,011
İzlenme sayısı:  5,619,798,077
Video sayısı: 12,182

9- OYUNCAK OYNUYORUM 

Listemizin 9. sırasında yine çocukları hedef alan bir kanal bulunuyor. Listemizin 4. sırasında bulunan ”OYUNCAK AVI” kanalının benzeri  içerikte olan kanal, şu aralar oldukça yükselişte. 2016 yılında kurulan bu kanal çocuklara yönelik içerikler üretiyor. Kanalın baş kahramanları ise yine çocuklar. ”Masal” ve ”Öykü” ismindeki bu baş kahramanlar videolarında oyunlar oynuyor, oyuncaklar tanıtıyor. Kanalın toplam abone sayısı 3.5 milyonu geçmiş, kanaldaki toplam video sayısı ise 500’ün üzerindedir. Kanalda paylaşılan bu içeriklerin toplam izlenme sayısı ise 1.5 milyarı aşmış durumdadır.

”Oyuncak Oyunuyorum” Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı:  3,548,038
İzlenme sayısı:  1,639,796,496
Video sayısı: 545

10- ATV  

Top 10 listemizin sonunda yani en çok aboneye sahip Türk Youtube kanalları listemizin 10.sırasında yine bir televizyon kanalının Youtube kanalı bulunuyor. Listenin 8.sırasında bulunan KANAL D gibi yine kendi televizyon yayınlarını, dizilerini ve haberlerini bu kanal üzerinden paylaşan ATV kanalı, Youtube’da oldukça yüksek bir abone sayısına sahip. 3 milyonu aşkın aboneye sahip olan bu kanal 13 binin üzerinde içerik barındırıyor. Barındırdığı bu içeriklerin ise toplam izlenme oranı 3.5 milyarı aşmış durumdadır. Kanalın kuruluş tarihi ise 2014 yılıdır. Kanal oldukça geç kurulmasına rağmen oldukça yüksek abone sayısına sahipliği ile dikkat çekiyor.

Atv Youtube kanalının istatistikleri: 

Abone sayısı:  3,384,159
İzlenme sayısı:  3,595,932,564
Video sayısı: 13,384

Not: Yukarıda sizler için hazırlamış olduğumuz YOUTUBE TÜRKİYE TOP10 listesi ”21 ARALIK 2018”  tarihinde güncel kanal verilerine göre oluşturulmuştur. Şüphesiz ki her geçen gün listedeki kanalların izlenme, abone ve video sayılarında değişiklikler olacaktır. Bu sebepten dolayı ilgili liste belirli aralıklar ile tekrar güncellenecektir. 

( TeknoAjan.com  |  KAYNAK GÖSTERİLMEDEN YAYINLANAMAZ. )


HABERLER

iPhone’da Yanan Yeşil, Turuncu ve Kırmızı Işık Nedir?

iPhone’da yeşil, turuncu nokta nedir? iPhone’da yanan yeşil ışık nedir? iPhone’da yanan turuncu ışık nedir?  Bu yazımızda sizlere iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde beliren yeşil ve turuncu ışıkların (nokta) ne anlama geldiğini açıkladık. İşte detaylar.. 

Apple iOS işletim sistemine getirmiş olduğu son güncelleme olan iOS 14 ile birlikte işletim sistemine bir çok yenilik ve özellik ekledi. Apple getirmiş olduğu iOS 14 güncellemesi ile bir çok yenilik ve özelliği kullanıcılarına sundu ve bu özelliklerin bir çoğu tarafından oldukça çok beğenildi.

Ancak iOS 14 ile birlikte iPhone cihazlarına gelen bazı yenilikler kullanıcılar tarafından pek anlaşılmadı ve merak edildi. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile birlikte getirmiş olduğu yeniliklerden bazıları kullanıcılar tarafından oldukça sık sorgulandı. Apple’ın iOS 14 güncellemesi ile gelen, merak edilen ve araştırılan bu yeniliklerden biri cihazların ekranının sağ üst köşesinde belirlen yeni göstergeler oldu.

iOS 14 ile birlikte artık iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde bir gösterge yer aldı. Bu gösterge ile birlikte yapılan ilgili işleme göre ekranın sağ üst köşesinde yeşil ve turuncu bir ışık yanmaya başladı.

Peki ya nedir bu iPhone cihazlarında yanan yeşil ve turuncu ışık ? 

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde nokta şeklinde beliren turuncu ve yeşil ışık, kullanıcılara cihazlarında mikrofon ve kamera ile ilgili erişimin olup olmadığını belirtmektedir. Bu ışıklar iPhone cihazlarında mikrofonun ya da kamera ile mikrofonun her ikisininin de kullanıldığı anlarda kullanıcılara bunu belirtmek amacıyla işaret edilmektedir.

Bu özelliğin asıl amacı kullanıcılara cihazlarında şüpheli bir durumun olup olmadığının fark edilmesini sağlamaktadır. Yani kullanıcılar ekranın sağ süt köşesinde yanan bu ışıklar sayesinde cihazlarında casus, kötü amaçlı bir yazılımın kamera ya da mikrofona bilgileri haricinde erişip erişmediğini öğrenebilmektedir.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan turuncu ışık, telefonunuzda mikrofonun herhangi bir uygulama tarafından kullanıldığında yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an Siri, sesli bir arama ya da yine mikrofona ihtiyaç duyan bir uygulama kullanıyorsanız ekranın sağ üst köşesinde turuncu ışık yanmaktadır. Bu gayet normal durumdur.

Ancak bu uygulamaları ya da mikrofona ihtiyaç duyan herhangi bir uygulamayı kullanmıyorsanız, bu ışık ekranda yandığında ilgili durumdan şüphelenebilirsiniz. iPhone cihazları kullanıcılarına her ne kadar oldukça güçlü bir güvenlik sunsa da cihazınızdaki herhangi bir casus uygulama sizi dinliyor olabilir. Böyle bir durumda kullanmakta olduğunuz uygulamaları incelemenizde yarar var.

iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ışık, telefonunuzda kameranın veya hem kamera hem de mikrofonun her ikisinin aynı anda bir uygulama tarafından kullanıldığı durumlarda yanmaktadır.

Yani cihazınızda o an kamera ile bir fotoğraf çekiyorsanız, cihazınızın ekranının sağ üst köşesinde yeşil ışık yanmaktadır. Yine sadece tek kamerayı kullanan uygulamalarda da bu yeşil ışık yanmaktadır. Cihazınızda herhangi bir uygulama ile kamerayı açtıysanız, ekranın sağ köşesinde yer alan bu yeşil ışık için herhangi bir şüphe duymanıza gerek yok.

Ancak cihazınızda o an herhangi bir uygulama kullanmıyor ya da kameraya erişim verdiğiniz herhangi bir uygulama yoksa, ekranda yeşil ışık yandığında bu durumdan şüphelenmenizde yarar var. Çünkü yazılımsal bir sorun olmadığı sürece cihazınızın kamerasına herhangi bir casus yazılımın erişmiş olma olasılığı çok yüksek.

NOT: İlgili gösterge ışıkları sadece iOS 14 güncellemesi yapılmış iPhone cihazlarında yanmaktadır. 

”Bu yazımızda iOS 14 güncelleme ise birlikte iPhone cihazlarında ekranın sağ üst köşesinde yanan yeşil ve turuncu ışıkların ne anlama geldiğini açıkladık. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.  


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da ‘Rahatsız Etme’ Modu Nedir, Nasıl Aktif Edilir?

iPhone’da rahatsız etme modu nedir? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl ayarlanır? iPhone’da rahatsız etme modu nasıl aktif edilir? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan ”Rahatız Etme” modundan bahsettik. İşte detaylar.. 

Apple, iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlarında kullanıcılarına bir çok işlevsel özellik sunuyor. Apple’ın özellikle kullanıcıların bir çok nokta da işine yarayan bir çok özelliği iOS işletim sisteminde kullanıcılarına sunuyor.

Apple’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri de ‘rahatsız etme‘ özelliğidir. Kullanıcılar cihazlarını bir kaç adım da rahatsız etme moduna alarak cihazlarına gelen bildirim, uyarı ve aramaların sessize alınmasını sağlayabiliyor.

Apple’ın iOS işletim sisteminde yer alan rahatsız etme özelliği, kullanıcıların cihazları kilitliyken cihaza gelebilecek olan tüm aramaları, uyarıları ve bildirimleri sessize almaktadır. Yani cihazınızda rahatsız etme modunu açtığınızda cihazınıza gelecek olan tüm bildirimleri sessize alınmaktadır.

Bunun yanı sıra rahatsız etme modu, kullanıcılar tarafından dilerlerse özelleştirilebilmektedir. Kullanıcılar bu ilgili özelliğin ayarlar sayfasına giderek bu modu kendi tercihlerine göre özelleştirebilmektedir. Aşağıda sizlere rahatsız etme modunun nasıl açıldığının yanı sıra ilgili özelleştirmenin de nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Dilerseniz ilgili kısma giderek rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirebilirsiniz.

iPhone’da Rahatsız Etme Modu Nasıl Açılır?

Apple iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu 2 farklı şekilde açabilirsiniz. Bunlar; 

1.YÖNTEM: Denetim merkezinden ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu denetim merkezinden açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızın ekranını parmağınızla sağ üst köşeden aşağıda doğru iterek ‘denetim merkezini‘ açın.

2- Denetim merkezinde yarım ay görünümdeki ‘rahatsız etme‘ modu ikonuna dokunun.

Ardından rahatsız etme modu aktif hale gelecektir. Dilerseniz yine aynı yerden aynı butona dokunarak rahatsız etme modunu kapatabilirsiniz.

2.YÖNTEM: Ayarlar kısmından ‘rahatsız etme’ modunu açma

iPhone cihazınızda ‘rahatsız etme’ modunu ayarlar kısmından açıp kapatabilirsiniz.

Rahatsız etme modunu açmak için; 

1- iPhone cihazınızda ‘Ayarlar’ kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan ”Rahatsız Etme” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek olan sayfada en üstte yer alan ‘Rahatsız Etme” yazısının yanıdaki butona dokunun.

Ardından ‘rahatsız etme’ modu aktif hale gelecektir.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik (mod) aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

Rahatsız etme modu nasıl özelleştirilir ? 

iPhone cihazınızda rahatsız etme modunu kendi tercihinize göre özelleştirmek için; cihazınızda ‘ayarlar‘ kısmına gidin. Ayarlar sayfasında yer alan ‘rahatsız etme‘ seçeneğine dokunun. Ardından karşınıza gelecek olan rahatsız etme ayarları sayfasında ilgili modu kendi tercihinize göre değiştirebilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında yer alan rahatsız etme modunun ne olduğunu ve bu özelliğine nasıl aktif edildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

HABERLER

iPhone’da WhatsApp Bildirimleri Nereden, Nasıl Kapatılır?

iPhone’da WhatApp bildirimleri nasıl kapatılır? iPhone’da WhatsApp bildirimleri nereden kapatılır? Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nereden, nasıl kapatıldığını adım adım gösterdik. İşte detaylar…

Tüm akıllı telefonlarda olduğu gibi iPhone cihazlarında da uygulamalardan anlık olarak bildirimler gelmektedir. Kullanıcılar cihazlarında yer alan istedikleri uygulamalara bildirim izni verdikleri takdirde ilgili uygulamalardan bildirim alabilmektedir.

Bu bildirim özelliği WhatsApp uygulamasında da yer almaktadır. Kullanıcılar WhatsApp uygulamasından gelen tüm mesaj, arama vs. gibi çağrıları bildirim şeklinde cihazlarının ana ekranında almaktadır.

Bildirimler bizlere bir çok nokta da kolaylık ve işlevsellik sağlamakta ve ilgili içeriklere anında erişerek bilgi sahibi olmamızı sağlamaktadır. Ancak kullanıcılar bazen bazı uygulamalardan bildirim almayı tercih etmeyebiliyor.

Bunun sebebi de bazı uygulamalardan çok sık bildirim gelmesi ve kullanıcıları oldukça fazla rahatsız etmesinden kaynaklanmaktadır. Kullanıcıların gelen bu fazla bildirimlerden rahatsız olduğu uygulamalardan biri de WhatsApp uygulaması olmaktadır.

Bazı WhatsApp kullanıcıları bu uygulama üzerinden oldukça sık gelen bildirimlerden bunalmakta ve bu uygulamanın bildirimlerini kapatmak istemektedir.

Sizde WhatsApp uygulamasından gelen bildirimlerden oldukça rahatsızsanız bu yazımızda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. iPhone cihazınızda WhatsApp bildirimlerini cihazınızın ayarlar kısmından pratik bir şekilde dilediğiniz her an kapatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak cihazınızda WhatsApp bildirimlerini kapatabilirsiniz. 

iPhone’da WhatsApp Bildirimlerini Kapatma: 

iPhone’da Whatsapp bildirimlerini kapatmak için; 

1- iPhone cihazınızda ”Ayarlar” kısmına gidin.

2- Ayarlar sayfasında yer alan seçeneklerden ”Bildirimler” seçeneğine dokunun.

3- Ardından karşınıza gelecek bildirimler sayfasında yer alan uygulamalardan ”WhatsApp” uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

4- Karşınıza WhatsApp uygulamasının bildirim ayarlarının yapıldığı bir sayfa gelecektir. Buradan WhatsApp bildirimlerini kapatmak için; en üst kısımda yer alan ”Bildirimlere İzin Ver” yazısının yanındaki aktif olan bildirim butonuna dokunarak kapatın.

NOT: İlgili buton yeşil görünümdeyken ilgili özellik aktif, gri görünümdeyken ise ilgili özellik kapalı durumdadır. 

İşlem bu kadar basit.

Artık WhatsApp uygulaması üzerinden gelen tüm bildirimler cihazınızın ekranında size bildirim şekilinde gelmeyecektir. Bildirimleri tekrar aktif hale getirmek isterseniz yine aynı yerden daha sonra ilgili kısma gelerek ilgili butonu aktif edebilir ve bildirimleri tekrar alabilirsiniz. 

”Bu yazımızda sizlere Apple iPhone cihazlarında WhatsApp bildirimlerinin nasıl kapatıldığını gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.


Continue Reading

ÇOK OKUNANLAR

Copyright © 2016 TeknoAjan.com