Youtube’un PIP Özelliği iOS Uygulamasına da Geldi !

Youtube’un yeni özelliği iOS uygulamasına da geldi. Youtube’un daha önce Android uygulamasında kullanıma sunmuş olduğu resim içinde resim (PIP) özelliği iOS kullanıcılarına da sunuldu.

Youtube’un uzun bir süre önce Android cihazlarda kullanıma sunduğu resim içinde resim özelliği nihayet iOS kullanıcıları içinde sunuldu. Apple iPhone ve iPad kullanıcılarının uzun bir süredir beklediği bu özellik gelen yeni güncelleme ile birlikte kullanılabilir duruma geldi.

Böylelikle iPhone ve iPad kullanıcıları cihazlarındaki Youtube uygulamasında resim içinde resim özelliğini diledikleri an kullanabilecek. Ancak ilgili özellik ne yazık ki sadece ‘Youtube Premium‘ kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Ayrıca ilgili özelliğin kullanımı bölgelere göre farklılık gösterecek. Google tarafından yapılan bilgilendirmelere göre, ilgili özellik bazı bölgelerde tam anlamıyla kullanılamayacak. Ülkemizdeki kullanımında için herhangi bir sorun olmamasa da ABD’deki kullanıcılar bu özelliği müzik videoları için kullanamayacak.

Resim içinde resim özelliği nasıl kullanılır ?

Youtube’un yeni özelliği olan resim içinde resim özelliği Apple iPhone ve iPad kullanıcıları içinde kullanıma sunuldu.

Peki ya bu özellik uygulamada nasıl aktif hale getiriliyor ? Bu özelliği nasıl kullanabilirim diyorsanız; ”BURADAN” ”Youtube PIP özelliği nasıl kullanılır?” adlı yazımıza gidebilirsiniz. 

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.