WhatsApp tek seferlik fotoğraf gönderme

WhatsApp’ta Tek Seferlik Fotoğraf Nasıl Gönderilir?

WhatsApp’ta tek seferlik fotoğraf nasıl gönderilir? WhatsApp’ta kaybolan mesaj nasıl gönderilir? Bu yazımızda sizlere bir kez görüntülendikten sonra kaybolan medyaların nasıl gönderildiğini gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla daha da büyümeye devam ediyor. Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan WhatsApp uygulaması günümüz teknoloji dünyasında tüm dünya da oldukça popüler durumda.

Kullanıcılarına ücretsiz bir şekilde mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama yapma gibi imkanlar sunan WhatsApp, tüm bunların yanı sıra kullanıcılar arasında fotoğraf, dosya, harita vs.. gibi bir çok paylaşım imkanı da sunuyor.

Whatsapp’ın kullanıcılara sunmuş olduğu bu hizmetler bir çok noktada kolaylık sağlıyor. Hal böyle olunca da bu hizmetlerin büyük bir çoğunluğu kullanıcılar tarafından kullanılıyor.

Kullanıcıların WhatsApp uygulamasında mesajlaşma ve arama yapma imkanı haricinde en çok yararlandığı imkan hiç şüphesiz ”medya transferi ” olmaktadır.

WhatsApp’ın kullanıcılarına sağlamış olduğu bu ”medya ” transferi imkanı sayesinde kullanıcılar diledikleri her an herhangi bir WhatsApp kullanıcısına anında o an çektikleri bir fotoğrafı ya da galerilerinde yer alan herhangi bir görseli gönderebiliyor.

Böylelikle kullanıcılar fotoğraflarını diğer uygulamalar ile zahmetli bir şekilde göndermek yerine anlık olarak, anında WhatsApp üzerinden gönderebiliyor.

Whatsapp üzerinden gönderilen bu medyalar gönderiyi alan taraf tarafından görüntülenebiliyor ve galeriye kaydedilebiliyor. Kısacası görseli gönderdiğiniz kişi artık ilgili görsele kanunen sahip olmasa da bir nevi sahiplik etmiş oluyor. Böylelikle ilgili kişi bu görsele dilediği gibi erişebiliyor, istediği kadar görüntüleyebiliyor ve kaydettiği için de istediği her yere gönderebiliyor.

Bu sebeple günümüzde birçok Whatsapp kullanıcısı, gerek özel sebeplerden gerekse güvenlik sebebiyle WhatsApp üzerinden bu şekilde medya paylaşımlarında bulunmayı pek tercih etmiyor.

WhatsApp’ta bu durumdan rahatsız olan kullanıcıların imdadına uygulamasında sunduğu bu özellik ile yetişiyor. Whatsapp uygulamasında kullanıcılarına fotoğraf ya da görselleri karşı taraf için tek sefer görüntülenecek şekilde gönderme imkanı sunuyor.

Kullanıcılar böylelikle, dilerlerse karşı tarafı gönderecekleri medyaların sadece bir sefer görüntülenmesini sağlıyor ve galeriye kaydedilmesini engelliyor.

Peki WhatsApp’ta tek seferlik fotoğraf gönderme işlemi nereden, nasıl yapılıyor? İlgili işlem oldukça basit bir şekilde uygulamada sohbet penceresinden yapılabiliyor. Bu yazımızda aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak WhatsApp’ta tek seferlik medya gönderimlerinde bulunabilirsiniz.

WhatsApp Tek Seferlik Fotoğraf Atma:

WhatsApp’ta herhangi bir kişiye tek seferlik fotoğraf atmak için;

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasında tek seferlik fotoğraf göndereceğiniz kişinin sohbet penceresini açın.

2- Sonra ilgili sohbet penceresinde pencerenin alt kısmından kameraya ya da galeriye giderek fotoğraf çekin veya seçin.

3- Daha sonra ilgili fotoğrafın paylaşım aşamasında sağ alt köşede ”yuvarlak içinde bir” rakamının olduğu bir ikon yer alacaktır. Bu ikona dokunun.

4- Ardından ekranın sağ alt köşesinde ”gönder” ikonuna dokunarak ilgili medyayı karşı tarafa tek bir sefer gösterilmek üzere gönderin.

İşlem bu kadar basit.

*İlgili işlemi dilediğiniz her an tüm sohbet pencerelerinde istediğiniz tüm görseller için uygulayabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında bir kez görüntülendikten sonra kaybolan medyaların nasıl gönderildiğini gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…