whatsapp sohbet kilitleme nasıl yapılır

WhatsApp’ta Sohbet Kilitleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta sohbet nasıl kilitlenir? Whatsapp’ta sohbet kilitleme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta sohbet kilitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”sohbet kilitleme” imkanını gösterdik.

WhatsApp’ta kullanıcılar isterlerse sohbet ettikleri ile kişilerle olan sohbet pencerelerini kilitleyebiliyor. Böylelikle kullanıcılar, başkaları tarafından görülme ihtimali olan ve görülmesi istenilmeyen sohbetleri bir nevi gizleyebiliyor.

Uzun bir süredir WhatsApp kullanıcıları tarafından oldukça çok istenen bu özellik nihayet uygulamaya geldi.

Sohbet kilitleme özelliği olarak adlandırılan bu özellik ile beraber kullanıcılar, uygulamada diledikleri kişiler ile olan sohbetleri kilitleyerek bu sohbetlerin kendilerinden başka kişilerce görüntülenebilmesinin önüne geçebiliyor.

Kullanıcılar kilitlenmiş oldukları sohbet pencerelerine uygulamada en üst kısımda yer alan ”Kilitlenmiş sohbetler” kısmından erişebiliyor. İlgili kısımda yer alan sohbeti açmak için ise daha önce belirlemiş oldukları parolayı girmeleri ya da Face-ID ile giriş yapmaları gerekiyor.

Yakın bir zamanda yeni gelen bir güncelleme ile gelen, gizlilik ve güvenliği esas alan bu özelliği günümüzde birçok Whatsapp kullanıcısı kullanmayı tercih ediyor.

Peki Whatsapp’ta sohbet kilitleme nereden, nasıl yapılıyor? Kullanıcılar Whatsapp’ta istedikleri sohbetleri sadece bir kaç adım yoluyla, pratik bir şekilde kilitleyebiliyor. Sizde Whatsapp’ta kendinize mesaj göndermek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

WhatsApp Sohbet Kilitleme Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta sohbet kilitlemek için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında kilitlemek istediğiniz sohbet penceresini açın.

3- Sonra ilgili sohbet penceresinde en üst kısımdan sohbet ettiğiniz kişinin isminin yazdığı alan dokunun.

4- Daha sonra karşınıza ilgili kişinin ”Kişi Bilgisi” sayfası çıkacaktır. Buradan ilgili kişi ile olan sohbetinizi kilitlemek için; ”Sohbet Kilidi” yazan seçeneğe dokunun.

5- Ardından karşınıza gelecek olan ekrandan parola ile ya da Face-ID ile sohbet kilitleme seçeneğini aktif hale getirin.

Bu adımların sonunda ilgili kişi ile olan sohbetiniz kilitlenmiş olacaktır. Bu kilitlemiş olduğunuz sohbet ve önceden kilitlendiğiniz diğer sohbetlerinizin hepsine uygulamada sohbetler kısmında en üstte yer alan ”Kilitlenmiş Sohbetler” kısmından erişebilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

Not: Şunu da belirtelim; kilitlenmiş olan sohbetlerden yine bildirim almaya devam edecesiniz ancak gelen bildirim sadece Whatsapp’tan 1 yeni mesaj şeklinde olacaktır. Kilitlenmiş olan sohbetlerden gelen bildirimlerin kim tarafından geldiği ve içeriğinde ne olduğu bildirim ekranında yazmayacaktır.

Whatsapp’ta Kilitli Sohbetin Kilidi Nasıl Kaldırılır?

Whatsapp’ta yukarıdaki yöntem ile kilitlemiş olduğunuz dilediğiniz sohbetin kilidini yine aynı adımları uygulayarak kaldırabilirsiniz.

Whatsapp’ta herhangi bir sohbetin kilidini kaldırmak için; kilitli olan sohbetten ilgili kişinin ”kişi bilgisi” kısmına gidin ve bu kısımda yer alan ”sohbet kilidi” seçeneğine dokunun. Ardından aktif halde olan kilit seçeneğini kapalı duruma getirin.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında sohbet kilitleme işleminin nereden, nasıl yapıldığını göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…