Whatsapp’ta Profilime Bakanları Nasıl Görebilirim ?

Whatsapp’ta profilime bakanları nasıl görebilirim ? Whatsapp Profilime bakanlar listesine nasıl ulaşabilirim ? Whatsapp’ta profile bakanları görmek mümkün mü ? İşte tüm bu sorularınızın cevabı ve daha fazlası sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda.. 

Whatsapp bilindiği üzere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı olan Whatsapp her geçen gün daha da popülerleşiyor. Gün geçtikçe daha da popülerleşen bu uygulama sık sık gelen güncellemeler ile birlikte kendini daha da geliştiriyor.

Whatsapp sık sık getirmiş olduğu bu güncellemeler ile birlikte kullanıcılarına istekleri de dahilinde bir sürü yeni özellik sunuyor. Ancak whatsapp kullanıcılara bazen oldukça çok istenilen özellikleri sunmak istemiyor ya da daha sonraki güncellemeler de kullanıcılara sunmak için çalışmalar yapıyor.

Whatsapp kullanıcılarının isteklerinden biri de Whatsapp’ın kullanıcılarına sunmakta tedirgin olduğu ve kullanıcılar tarafından oldukça çok istenilen özelliklerden biri olan Whatsapp profilime kimler baktı ? sorusuna cevap veren bir özellik. Günümüzde oldukça çok meraklı olan kullanıcılar bu sorunun cevabının Whatsapp tarafından verilmesini istiyor.

Peki bu sorunun cevabını Whatsapp kullanıcılarına sunuyor mu ya da sunacak mı ? 

Bildiğiniz üzere insanoğlu günümüzde ve geçmişte hep meraklı olmuştur ve elbette meraklı olacaktır. Merak her zaman iyidir. Ayrıca insanlığın gelişimi için de kullanılan bir araçtır. Ancak fazla merakta iyi değildir. İnsanların yaşamını ve özel hayatını etkileyebilecek fazla merak her zaman kötü sonuçlar doğurmuştur.

Bu sebepten ötürüdür ki popüler uygulamalar olan Facebook, Instagram, Whatsapp tarzı uygulamalar kullanıcılarına  gizlilik anlamında bu tarz bilgileri sunmuyor.

Tabi bu büyük şirketler sadece insanların gizlilik ve özeli hayatlarını mı düşünüyor dersiniz?

Elbette ”HAYIR”.

Bu uygulamaların kullanıcılarına bu bilgileri sunmamasının başlıca sebeplerinden biri bu tarz bilgilerin diğer kullanıcıları sunulması ile birlikte yaşayacakları popülarite kaybından kaynaklanmaktadır. Bu şirketler bu bilgileri kullanıcılarına sağladıkları durumda bir çok uygulama kullanıcısı uygulamaları kullanırken hem temkinli olacak hem de bir çok kişinin profiline girmekten kaçınacak. Bu sayede de uygulamalarda geçirilen süre oldukça azalacak hatta uygulamaların kullanımı bazı kullanıcılar tarafından bırakılacak.

Bu sebeplerden dolayı da bu şirketler büyük maddi kayıplar yaşayacak. Yani bu tarz uygulamaların Profilime kim baktı ? sorusunun cevabını vermemesinin en büyük sebebi bunlar olmaktadır.

Sonuç olarak Whatsapp’ta profilinize kimin ya da kimlerin baktığını görmenizin hiç bir şekilde imkanı yoktur.

Bazı uygulamalar var? ”Whatsapp’ta Profilime bakanları gör” şeklinde..

Bu uygulamalar istenilen sonucu veriyor mu ? 

Apple Store ve Google Play Store’da oldukça fazla uygulama bulunuyor. Milyonlarca uygulamanın bulunduğu bu marketlerden telefonunuza bir çok uygulama yükleyebiliyorsunuz. Bu uygulamaların bir çoğu ise günlük hayatta ve telefon kullanımında kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ancak bu marketlerde o kadar çok uygulama var ki.. Şirketler bu uygulamaların güvenliğini kontrol etmekte oldukça problem yaşıyor.

Not: Güvenlik konusunda Apple, Google’a oranla oldukça çok yüksek bir güvenlik sunduğundan ötürü. Bu açıklamalarımız da Apple Store’da bulunan uygulamaları es geçebiliriz. Apple Store yüklenen uygulamaların bir çoğu güvenlik kontrolüne almaktadır. Güvenliğinden emin olunan uygulamalar markete eklenmektedir. Ancak yine de bu açıklama Apple Store’daki uygulamaların hepsinin güvenilir olduğu anlamına gelmesin. Apple Store’da da zararlı yazılımlar bulunmaktadır. 

Konumuza devam edecek olursak bu marketlerde kullanıcılara sunulan bu tarz uygulamalar kullanıcılara istenilen bu sorunun cevabını vermiyor. İsteseler de veremezler zaten. Whatsapp’ın kullanıcılarına sunmadığı bu bilgili zaten başkalarının vermesi mümkün değil. En azından vermeye çalışsalar da Whatsapp bu bilginin sunulmasını anında engeller. Yani sonuç olarak bu bilginin bu tarz uygulamalar ile verilmesi kesinlikle şu an itibariyle imkansız.

Bu uygulamalar sizlere bu bilginin verildiğini belirterek. İlgili uygulamada gizli bilgileriniz ile giriş yaparak sizin kullanıcı bilgilerinizi ele geçirerek maddi ve manevi olarak sizleri zarara uğratabilirler.

Bu tarz uygulamalara kesinlikle güvenmeyin, cihazlarınıza indirmeyin ve kesinlikle kişisel bilgi ve parolalarınız ile bu uygulamalara giriş yapmayın.

Whatsapp ilerleyen zamanlarda bu bilgiyi kullanıcılarına sunacak mı ? 

Whatsapp getirdiği her yeni güncelleme ile kullanıcılarına bir sürü yeni özellik sunuyor. Kullanıcılarda yeni gelecek güncellemeler ile ilerleyen zamanlarda Whatsapp’ta profile bakanları görme imkanının gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Bu isteklerini de Whatsapp uygulamasına bildirim yolu ile belirtiyor.

Ancak Whatsapp’ın bu tarz bir özelliği kullanıcılarına günümüzde ya da ilerleyen zamanlarda sunması beklenmiyor. Kullanıcı gizliliğini etkileyebilecek bu tarz bir özellik ne kullanıcılarına ne de Whatsapp’ın yararına olacaktır. Bu sebepten dolayı bu özelliğin ne Whatsapp için ne de diğer sosyal medyalar için gelmesi beklenmiyor.

” Kullanıcılar sadece bu uygulamalar da paylaşmış oldukları Hikayelere bakanları uygulama içerisinde görme imkanına sahip. ”

( TeknoAjan.com – Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. )