WhatsApp durum silme

WhatsApp’ta Paylaşılan Durum Nasıl Silinir?

WhatsApp’ta durum güncellemeleri nasıl kaldırılır? WhatsApp’ta hikaye nasıl silinir? WhatsApp hesabımdaki durumları nasıl silebilirim? Bu yazımızda WhatsApp hesabınızdaki durum güncellemelerini nasıl silebileceğinizi gösterdik. İşte detaylar…

İlk olarak 2009 yılında piyasaya sürülen WhatsApp, o günden bugüne popülaritesini her geçen gün daha arttırarak günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması konumuna erişti. Günümüzde, dünya genelinde 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan Whatsapp’ın başarısının sırrı klasik gönümünün yanı sıra uygulamasında kullanıcılarına sunduğu işlevsel özelliklerde yatıyor.

Whatsapp uygulamasında kullanıcılarına birçok nokta da işlevsel özellikler sunuyor. Üstelik her geçen gün kullanıcılarına sunmuş olduğu bu özellikleri daha da geliştiriyor ve üzerilerine yenilerini ekliyor.

Whatsapp, son yıllarda uygulamasına getirmiş olduğu bir güncellemede durum özelliğini de kullanıcılarına sundu. Özellikle insanların diğer insanlarla etkileşime geçmesinde oldukça faydalı olabilen bu özellik, günümüzde birçok Whatsapp kullanıcısı tarafından oldukça sık kullanılıyor.

WhatsApp’taki durum özelliği, Instagram ve Snapchat hikayelerine oldukça çok benziyor. Bu uygulamaları kullanıyorsanız, hikayelere aşinasınızdır. Kullanıcılar bu kısımda genellikle iş veya günlük hayatlarına dair paylaşımlarda bulunarak, bir nevi bunları görüntüleyebilen kişilere yaptıklarını bildiriyor.

İlgili paylaşımlar bir süre durum güncellemeleri kısmında yer alıyor. Paylaşılan bu durumlar diğer bir deyişle hikayeler, onları paylaşmanızdan 24 saat sonra kayboluyor.

Paylaşılan hikayeler yani 24 saat sonra silinip gidiyor. Ancak bazen bazı kullanıcılar paylaşmış oldukları hikayeleri bir müddet sonra veya hemen silmek istiyor ya da silme gereksiniminde bulunuyor. Bunun sebebi de genellikle yanlış yapılan paylaşımlar oluyor.

Birçok kullanıcı bu gibi durumlarda endişelenebiliyor. Ancak endişeye mahal yok!

Whatsapp kullanıcılarına bu gibi durumlarda çözüm yolunu sunuyor. Whatsapp, kullanıcılarına paylaşmış oldukları durumları düzenleme, paylaşma ve silme gibi imkanları sunuyor.

Bu sebeple dilerseniz daha önce paylaşmış olduğunu Whatsapp durum güncellemenizi istediğiniz her an pratik bir şekilde kaldırabilirsiniz. Üstelik sadece birkaç adım yoluyla.

Peki bu işlem nereden, nasıl mı yapılıyor? diyorsunuz; işte sorunuzun cevabı aşağıda…

WhatsApp’ta Durum Nasıl Silinir?

WhatsApp’ta paylaşmış olduğunuz durumu silmek için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında durum güncellemelerinin yer aldığı kısma gidin ve buradan ”Durumum” seçeneğine dokunun.

3- Kaldırmak istediğiniz durum güncellemesinin yanındaki ”üç nokta” simgesine dokunun.

4- Ardından karşınıza gelecek olan alt seçenek penceresinden ”Sil” yazısına dokunun.

5- Son olarak kararınızı onaylamak için “Durum Güncellemesini Sil” seçeneğini seçiniz.

Bu yöntem ile dilediğiniz zaman paylaştıktan sonra silmek istediğiniz tüm durum güncellemelerini pratik bir şekilde kaldırabilirsiniz.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda WhatsApp mobil uygulamasında durum güncellemesinin nereden, nasıl silebileceğinizi göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…