WhatsApp’ta Kişiyi Sessize Alma Nasıl Yapılır?

WhatsApp’ta kişi nasıl sessize alınır? Whatsapp’ta grup nasıl sessize alınır? Whatsapp’ta bir sohbet penceresi nasıl sessize alınır? Whatsapp’ta kişi bildirimleri nasıl sessize alınır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında sessize alma işleminin nasıl yapıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulamasında kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı tanıyor. Whatsapp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerden biri ‘sessize alma‘ özelliğidir.

WhatsApp kullanıcıları uygulamada yer alan sessize alma özelliği ile birlikte diledikleri sohbet pencerelerini belirli bir süre için ya da süresiz bir şekilde sessize alabiliyor.

Böylelikle kullanıcılar sessize aldıkları herhangi bir sohbet konuşmasından gelen bildirimleri sesli ve görsel olarak almıyor. Özellikle çok fazla sık mesaj alınan sohbetlerde ya da grup sohbetlerinde bu özelliği kullanan kullanıcılar, bu özellik sayesinde cihazlarının sürekli kendilerine bildirim vermesinin önüne geçiyor.

Whatsapp’ın kullanıcılarına sunduğu sessize alma özelliği, özellikle oldukça sık gelen bildirimlerden sıkılan ve rahatsız olan kullanıcılar için tam bir çözüm kaynağı durumda.

Peki WhatsApp’ta herhangi bir sohbet penceresi nasıl sessize alınıyor? Aşağıda sizlere bu işlemin nereden, nasıl yapıldığını gösterdik. Sizde aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak WhatsApp’ta herhangi bir sohbet penceresini sessize alabilirsiniz.

WhatsApp’ta Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Whatsapp’ta herhangi bir kişinin bildirimlerini sessize almak için;

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp’ta sessize almak istediğiniz sohbet penceresini parmağınız ile sola doğru atın.

3- Karşınıza gelecek olan seçeneklerden ”Diğer” seçeneğine dokunun.

4- Ardından ekranda belirecek olan alt pencereden ”Sessiz” seçeneğini seçin.

5- Daha sonra karşınıza gelen zaman aralıklarından ‘8 Saat’ , ‘1 Hafta’ ya da ‘Her Zaman’ seçeneklerinden birini seçerek sessize alma işlemini tamamlayın.

İşlem bu kadar basit. 

Whatsapp’ta sessize alının bir sohbet nasıl sessiz durumdan çıkarılır? 

Whatsapp’ta sessize almış olduğunu herhangi bir sohbet penceresini sessiz durumdan çıkarmak (Sesini Açmak) için;

1- İlk olarak sessize almış olduğunu sohbet penceresini parmağınız ile ekranın soluna doğru itin .

2- Ardından karşınıza gelecek olan seçeneklerden ‘Diğer‘ seçeneğini seçin.

3- Daha sonra ekranın altında belirecek olan pencereden ‘Sesi Aç‘ seçeneğine dokunun.

Bu adımların sonunda daha önce sessize alınan herhangi bir kişinin bildirimleri yine açılmış olacaktır.

İşlem bu kadar basit.

”Bu yazımızda sizlere günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta sessize alna işleminin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı bizlere aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.