WhatsApp görüntülü arama kapatma

WhatsApp’ta Görüntülü Aramalar Nasıl Kapatılır?

WhatsApp’ta görüntülü aramalar nasıl kapatılır? Whatsapp’ta görüntülü aramaları engelleme işlemi nasıl yapılır? Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ta görüntülü aramaların nereden, nasıl kapatıldığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”Görüntülü Aramaları Kapatma” imkanını gösterdik.

WhatsApp kullanıcıları uygulamada Whatsapp’ın sunmuş olduğu mesajlaşma, resim, video ve dosya transferi gibi birçok hizmetin yanı sıra görüntülü ve sesli arama gibi hizmetleri de oldukça sık kullanıyor.

Özellikle görüntülü arama kullanımının son yıllarda tüm dünyada hızla yaygınlaşması ile beraber birçok Whatsapp kullanıcısı, Whatsapp’ın sunmuş olduğu bu iki hizmetten özellikle sesli olandan ziyade daha çok görüntülü olan arama yapmayı tercih ediyor.

Ülkemizde de birçok kişi artık herhangi bir arkadaşını ya da tanıdığını ararken görüntülü bir şekilde aramayı tercih ediyor.

Ancak bu durum her ne kadar güzel gözüküyor olsa da bazen bazı kullanıcılar için can sıkıcı hale gelebiliyor. Hiç olmadık zamanda, hiç olmadık bir yerde görüntülü arama çağrıları bizlere gelebiliyor.

Üstelik bu çağrılar son bulmak bilmeyebiliyor. Hal böyle olunca da kullanıcılar bunun bir çözümünü arıyor.

Bunun çözümü ise, Whatsapp tarafından tam olarak sunulmasa kullanıcılar tarafından bir şekilde uygulanabiliyor. Kullanıcılar isterlerse görüntülü aramaları bir şekilde tamamen kapatabiliyor.

Oldukça basit olan, ancak beraberinde birazcıkta olsa karmaşıklık oluşturan bir yöntem ile kullanıcılar görüntülü konuşma çağrılarını engelleyebiliyor.

Peki nedir bu yöntem?

Kullanıcılar Whatsapp’ta görüntülü arama çağrılarını, Whatsapp uygulamasına verilen izinlerden ‘kamera’ iznini kapatarak engelleyebiliyor. Sizde bu yöntem ile Whatsapp’ta görüntülü arama çağrılarına son verebilirsiniz.

Whatsapp’ta görüntülü arama çağrılarını engellemek istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayabilirsiniz. 

WhatsApp Görüntülü Aramalar Nasıl Kapatılır?

WhatsApp’ta görüntülü aramaları kapatmak için;

1- Cihazınızda ”Ayarlar” uygulamasını açın.

2- Ayarlar uygulamasından ”WhatsApp” uygulamasını seçin.

3- WhatsApp ayaları sayfasında aktif bir biçimde olan ”Kamera” butonunu kapalı duruma getirin.

Bu adımların sonunda artık Whatsapp uygulaması üzerinden sizlere görüntülü arama çağrısı gelmeyecektir. Sizlere karşı taraf tarafından yapılan görüntülü arama çağrıları, otomatik olarak normal bir çağrı şeklinde gelecektir.

Ayrıca, Whatsapp’ın kameraya erişimine izin vermediğiniz için, size görüntülü arama çağrısı gelmeyeceği gibi sizde herhangi birine görüntülü arama çağrısında da bulunamayacaksınız. Eğer ki tekrardan görüntülü arama yapmak ya da görüntülü arama çağrısı alabilmek isterseniz, ayarlar kısmından tekrardan uygulamaya kamera erişim izni vermeniz gerekecektir.

İşlem bu kadar basit.

Not: Şunu da belirtelim; yine aynı şekilde Whatsapp’ın kameraya erişimini kapattığınız için uygulama içerisinde herhangi birine o an uygulama içerisinden fotoğraf çekip göndermek isterseniz, yine bunu uygulayamayacaksınız. Bu işlemi yapabilmeniz için kameraya erişim iznini yine aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Tabi bu kısıtlamadan galeriye erişim ile gönderilen fotoğraflar dahil değil. Galerinizdeki fotoğrafları göndermeye devam edebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında görüntülü arama çağrılarının nasıl engellenebileceğini göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız