Whatsapp Çevrimiçi Kapatma

WhatsApp’ta Çevrimiçi Gözükme Nasıl Kapatılır?

WhatsApp çevrimiçi gözükme nasıl kapatılır? WhatsApp’ta çevrim içi gözükme nasıl kapatılır? Bu yazımızda WhatsApp’ta çevrimiçi özelliğini nereden, nasıl kapatabileceğinizi gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uygulaması içerisinde kullanıcılarına bir çok özellik ve imkanı sunmaya devam ediyor. Whatsapp getirmiş olduğu her yeni güncelleme ile birlikte her geçen gün uygulamasına yeni yeni özellikler ve imkanlar katmaya devam ediyor.

Bizde her zaman olduğu gibi WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu özelliklerin nereden, nasıl yapıldığını sizlere göstermeye devam ediyoruz. Bu yazımızda da yine WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu bu imkanlardan birinden bahsettik ve bunu nasıl kullanabileceğinizi sizlere gösterdik.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp’ın uygulamasında kullanıcılarına sunmuş olduğu imkanlardan biri olan WhatsApp’ta ”çevrimiçi gözükmeyi kapatma‘ imkanını gösterdik.

WhatsApp’ta kullanıcılar uygulamayı açtıkları an da çevrimiçi yani bir diğer deyişle online duruma geliyorlar. Kullanıcılar çevrimiçi oldukları an da diğer kullanıcılar çevrimiçi olan kullanıcıların sohbet pencerelerine gittiklerinde ilgili kişinin çevrimiçi olduğunu üst kısımda, kullanıcının hemen adının altında görebiliyorlar.

Bu durum bazı noktalarda kullanıcılar için birçok fayda sağlayabiliyor. Ancak bazı durumlarda da birçok kullanıcı için problem teşkil edebiliyor. Bunun yanı sıra bildiğiniz üzere çevrimiçi durumunun belirtildiği kısımda ilgili kullanıcı o an çevrimiçi değilse en son girdiği zaman belirtiliyor. Tabi bunu günümüzde birçok kullanıcı kapatıyor. Son görülme özelliği uzun bir süredir kullanıcılar tarafından pratik bir şekilde, tercihleri doğrultusunda kapatılabiliyor. WhatsApp buna olanak tanıyordu.

Şimdi ise WhatsApp bu noktada kullanıcılar için uygulamasında yeni bir imkanı tanıyarak, kullanıcılarına uygulamada çevrimiçi gözükmeyi kapama olanağı tanıyor.

Whatsapp’ta kullanıcılar oldukça büyük bir kısmı uygulamayı kullanırken bazı durumlarda çevrimiçi gözükmekten rahatsız olmaktaydı. Uzun bir süredir kullanıcılar bu durumdan rahatsız olduklarını internet ortamında dile getiriyordu. Whatsapp’ta kullanıcılarının bu şikayetlerini göz önüne almış olacak ki, uygulamasında bu imkana olanak tanıdı.

Artık kullanıcılar Whatsapp’ta aynı son görülme seçeneğinde olduğu gibi çevrimiçi seçeceğini de kapatabiliyor. Üstelik kullancılar bunu uygulamada sadece bir kaç adım yoluyla, diledikleri her an yapabiliyor.

Peki Whatsapp’ta çevrimiçi gözükme nereden, nasıl kapatılıyor? Kullanıcılar Whatsapp’ta çevrimiçi gözükmeyi pratik bir şekilde sadece bir kaç adım yoluyla kapatabiliyor. Sizde Whatsapp’ta çevrimiçi gözükmenizi kapatmak istiyorsanız; aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın. 

WhatsApp Çevrimiçi Nasıl Kapatılır?

WhatsApp’ta çevrimiçi gözükmeyi kapatmak için;

1- WhatsApp uygulamasını açın.

2- Whatsapp uygulamasında ”Ayarlar” seçeneğine dokunun.

3- Sonra ayarlar kısmında yer alan seçeneklerden ”Gizlilik” seçeneğine seçin.

4- Daha sonra karşınıza gelecek olan gizlilik ayarları sayfasında en üstte yer alan ”Son Görülme ve Çevrimiçi” seçeneğine dokunun.

5- Ardından karşınıza gelen kısımdan Whatsapp’ta çevrimiçi gözükmeyi kapatmak için; son görülme bilginizi ”Hiç Kimse” olarak belirtin ve hemen altında yer alan çevrimiçi olduğumu kimler görebilir seçeceğini ”Son Görülme Bilgisiyle Aynı” olarak belirtin.

Bu adımların sonunda Whatsapp’ta çevrimiçi olduğunuzu bundan sonra hiç kimse görmeyecektir.

İşlem bu kadar basit.

Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasında çevrimiçi gözükmenin nereden, nasıl kapatıldığını göstermek istedik. Konuyla ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıda yer alan “yorumlar” bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız…