WhatsApp Tek Kişiye Özel Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır?

WhatsApp’te kişiye özel duvar kağıdı nasıl yapılır? Whatsapp’te kişiye özel sohbet penceresi nasıl yapılır? Whatsapp’te sohbet duvar kağıdı nasıl değiştirilir? Bu yazımızda sizlere popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ta kişiye özel sohbet duvar kağıdının nasıl ayarlandığını gösterdik. İşte detaylar…

Günümüzün popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yapmış olduğu son güncellemesinde kullanıcıların uzun zamandır istediğini bir özelliği kullanıcılarının beğenisine ve kullanımına sundu. 

WhatsApp’ın son güncellemesinde kullanıcılar için sunduğu yeni özellik, tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından uzun zamandır da beklenen ‘tek kişiye özel duvar kağıdı‘ imkanı oldu. 

WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte aktif hale getirdiği bu özellik ile kullanıcılar artık akıllı telefonlarındaki bu uygulamada diledikleri tüm sohbet pencerelerinin duvar kağıtlarını farklı bir şekilde ayarlayabiliyor.

Yani kullanıcılar artık sadece belirli bir kişi içinde sohbet penceresinin duvar kağıdını değiştirebiliyor. Kullancılar tek bir kişi için duvar kağıdını WhatsApp’ın kullanıcılarına sunduğu duvar kağıtlarından herhangi birini ayarlayabiliyor ya da kullanıcılar cihazlarındaki fotoğraflardan herhangi birini bu ilgili sohbet penceresi için duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyor. 

Peki tek kişiye özel sohbet duvar kağıdı nereden, nasıl ayarlanıyor? İlgili işlem oldukça basit bir şekilde uygulamada kişi ayarlarından yapılabiliyor. Bu yazımızda aşağıda sizlere bu işlemin nasıl yapıldığını adım adım gösterdik. Aşağıda belirttiğimiz adımları uygulayarak WhatsApp’ta dilediğiniz kişinin sohbet penceresininin duvar kağıdını değiştirebilirsiniz. 

Whatsapp Tek Kişiye Özel Sohbet Duvar Kağıdı Değiştirme : 

Whatsapp’ta sadece tek bir kişinin duvar kağıdını değiştirmek için; 

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.

2- Uygulamada sohbetler kısmından duvar kağıdını değiştirmek istediğiniz kişinin sohbet penceresini açın. 

3- Sohbet penceresinde en üst kısımdan kişi adına dokunarak kişi bilgisi sayfasına gidin. 

4- Ardından karşınıza gelecek olan kişi bilgisi sayfasındaki seçeneklerden ”Duvar Kağıdı ve Ses” seçeneğine dokunun. 

5- Daha sonra açılacak olan ekrandan ”Yeni Duvar Kağıdı Seç” seçeneğine gidin ve karşınıza gelecek olan duvar kağıtları kısmından isteğinizi seçerek duvar kağıdı değiştirme işlemini tamamlayın. 

İşlem bu kadar basit.

İlgili adımların sonunda artık ilgili kişi ile sohbet ettiğiniz pencerenin duvar kağıdı belirlemiş olduğunuz o duvar kağıdı olacaktır. Dilerseniz ilgili adımı dilediğiniz diğer kişileriniz içinde uygulayabilir ve her sohbet penceresi için farklı bir duvar kağıdı belirleyebilirsiniz. Tercih tamamen sizin. 

Not: İlgili işlemi hem kişi hem de grup sohbetleri için uygulayabilirsiniz.

”Bu yazımızda sizlere Whatsapp’ta kişiye özel sohbet duvar kağıdının nasıl ayarlandığını adım adım gösterdik. Konu ile ilgili tüm teknik soru veya sorunlarınızı aşağıdan ‘yorumlar‘ kısmından belirtebilirsiniz.”

TeknoAjan.com | Teknoloji Ajanınız.